Komary – jak się ich pozbyć?

artykuł zewnętrzny

Komary to owady, które w okresie letnim stają się dla wielu osób niezwykle uciążliwym problemem. Szczególnie boleśnie ich obecność odczuwają osoby, które są uczulone na ich ukąszenia. Jak zatem skutecznie walczyć z tymi owadami - domowymi sposobami czy może poprzez specjalistyczne środki na komary?

Komary – jak się ich pozbyć?
Komary – jak się ich pozbyć?
Oneshot.

Skąd się bierze dyskomfort powstały po ugryzieniu komara?

Swędzenie, uciążliwe i nieprzyjemne to jeden z pierwszych objawów kontaktu komara ze skórą. Warto wiedzieć, że tak naprawdę to uczucie nie jest związane z samym ukąszeniem a tym, że w jego czasie pod ludzką skórę wstrzykiwana jest kropelka śliny komara. Jest to substancja u wielu ludzi wywołująca reakcje alergiczne, stąd też u wielu takie, a nie inne objawy. Oczywiście mogą zdarzyć się przypadki bardzo silnych alergii na ślinę komara. Na szczęście nie jest to zjawisko często spotykane. W skrajnych przypadkach ugryzienie komara może doprowadzić nawet do wystąpienia wstrząsu anafilaktycznego. Z tego też względu nie należy bagatelizować ugryzień - nikt tak naprawdę nie może mieć pewności, że nie jest silnie uczulony na substancje wstrzykiwaną pod skórę przez owady.

Jakie preparaty skutecznie odstraszają komary?

Komary to bez wątpienia niezwykle uciążliwe owady, które nie tylko mogą powodować dyskomfort, ale również przenosić wiele groźnych dla człowieka chorób. Wybór preparatów przeznaczonych do walki z tymi owadami jest bardzo duży. Preparaty na komary różnią się pomiędzy sobą nie tylko składem, ale również skutecznością działania oraz oddziaływaniem na człowieka. Przy tak mnogiej ilości produktów, na które warto zwrócić uwagę w pierwszej kolejności?

ONE SHOT NATURAL - jest to środek na komary bazujący przede wszystkim na składnikach pochodzenia naturalnego. Jest to bezpieczny produkt wysokiej jakości, którego skuteczność działania cieszy nawet przez 3 miesiące.

ONE SHOT 100% - to środek na komary bazujący na wysokiej klasy chemicznych środkach. Działa skutecznie przez cały rok, dając wysoki poziom ochrony nie tylko przed komarami, ale również przed kleszczami.

AQUATAIN - preparat przeznaczony do walki z larwami komarów, które bardzo często zalęgają się w zbiornikach wodnych.

UTRWALACZ - wzmacnia działanie preparatów, dzięki czemu działają nie tylko dłużej, ale również zdecydowanie bardziej skutecznie.

Dlaczego ważna jest walka z komarami?

Komary to nie tylko uciążliwe owady, które mogą utrudniać spokojny sen czy relaks w ogrodzie w upalny wieczór. Należy pamiętać również o tym, że często przenoszą wiele groźnych dla człowieka chorób. W zależności od konkretnego gatunku owady te mogą być nosicielami:

- malarii,- dengi (jest to choroba, na którą do dnia dzisiejszego nie wynaleziono szczepionki), - żółtej febry, - japońskiego zapalenia mózgu, - filariozy (jest to najrzadziej stwierdzana choroba w Polsce, jaka może być przenoszona przez komary),- gorączki doliny Rift.

Walka z komarami jest bardzo ważna, nie tylko dla zdrowia, ale również i komfortu człowieka. Warto zatem sięgać po preparaty na komary wysokiej jakości, które działają bezpiecznie, a zarazem skutecznie pozwalają pozbyć się tych uciążliwych owadów.

    Więcej o:

Skomentuj:

Komary – jak się ich pozbyć?