Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Kominek jako główne źródło ogrzewania? To możliwe! Poznaj jego zalety!

sponsorowany

Kominek w domu kojarzy się przede wszystkim z przytulną atmosferą, ciepłem domowego ogniska i poczuciem bezpieczeństwa. Często jednak zapominamy o tym, że kominek jest przede wszystkim źródłem ciepła. Co więcej - nie zawsze dodatkowym, ale w wielu przypadkach głównym i jedynym! Dlaczego warto zainstalować kominek?

Defro Home Intra XSM C G
Defro Home Intra XSM C G
Defro Home

Kominki niewątpliwie dodają magii pomieszczeniom. Uroczysta kolacja, popołudnie spędzone w gronie najbliższych czy Święta Bożego Narodzenia są niepowtarzalne, gdy towarzyszy im widok płomieni w kominku. Warto mieć jednak na uwadze także fakt, że mając w domu kominek możemy wykorzystać go jako źródło ogrzewania, a także... urządzenie, które podgrzewa wodę w instalacji centralnego ogrzewania! Kiedy i dlaczego warto z tego skorzystać?

Kominek nie tylko do dekoracji!

Kominek jako źródło ogrzewania świetnie nadaje się m.in. do domów letniskowych, których powierzchnia nie przekracza 35m2. Przy tego typu domkach nie jest konieczne pozwolenie na budowę jednak prawdziwym wyzwaniem może okazać się sposób jego ogrzania!

W wielu przypadkach nie ma możliwości podłączenia gazu. Przy tak niewielkim metrażu kocioł stałopalny jest zaś zdecydowanie za duży. Najlepszym rozwiązaniem okazuje się wówczas piecyk (jeśli nie chcemy robić zabudowy) lub właśnie kominek! Co więcej, jeżeli zależy nam na instalacji c.o. możemy zamontować kominek z płaszczem wodnym. Tego typu kominki są niezwykle popularne i świetnie spełniają swoją funkcję!

Kominek jest też niezwykle cennym źródłem ciepła w okresach przejściowych. Późną jesienią czy wczesną wiosną, sprawdza się tu najlepiej! Gdy za oknem panuje chłód my możemy cieszyć się ciepłem w swoim domu. 

Defro Home Intra ME B slim
Defro Home Intra ME B slim
Defro Home

Ekologia. Który kominek wybrać?

Wiele osób może zastanawiać się nad wpływem na środowisko tradycyjnego kominka. Mają to na uwadze także producenci, którzy muszą dostosowywać się do coraz bardziej wyśrubowanych norm dotyczących m.in. emisji.

Obecnie produkowane kominki, zwłaszcza te od doświadczonych, sprawdzonych producentów, spełniają najwyższe normy europejskie, a użytkowane w prawidłowy sposób są bezpieczne dla środowiska. Prawidłowo wykonany i użytkowany kominek daje bowiem nie tylko gwarancję bardzo małej emisji gazów i pyłów, ale także charakteryzuje się zerowym bilansem dwutlenku węgla, przez co nie przyczynia się do zwiększenia efektu cieplarnianego. Powstały zaś w wyniku spalania drewna popiół może być wykorzystany jako... naturalny nawóz!

Jak wynika z licznych obserwacji, najbardziej przyjazne środowisku jest spalanie drewna w kominku metodą od góry. W ten sposób, dopalając substancje lotne, ogranicza się emisję, a zarazem niweluje dym.

Warto pamiętać też o tym, że od 1 stycznia 2022 roku na terenie Unii Europejskiej dostępne w sprzedaży będą wyłącznie kominki spełniające restrykcyjne normy Ekoprojektu.

Unijny Ekoprojekt określił dopuszczalny poziom emisji dla kominków i piecyków opalanych drewnem, które brane są pod uwagę przez krajowych producentów takich jak Defro. Wysokiej jakości urządzenia, w których spalane jest drewno i pellet cieszą się dużą popularnością w takich krajach europejskich jak Anglia, Francja, Dania, Austria czy Niemcy i stanowią normę od wielu lat.

Defro Home Intra SM C
Defro Home Intra SM C
Defro Home

W kwestii ogrzewania zaufaj profesjonalistom!

W kwestii ogrzewania nie warto zdawać się na przypadek. Tym bardziej gdy warunki atmosferyczne stanowią prawdziwe wyzwanie dla całego sektora energetyki! Wszyscy pamiętamy początek 2021 roku, gdy po kilku lekkich zimach aura pogodowa kompletnie nas zaskoczyła, a awarii uległo wiele sieci ciepłowniczych! Tradycyjne, znane od lat kominki są jednym z najlepszych wariantów na niespodziewane sytuacje. Niezależne źródło ciepła staje się coraz bardziej cenionym elementem wyposażenia domów.

Kominki Defro od lat cieszą się dużym uznaniem wśród klientów za trwałość, dobry serwis i estetykę. Producent oferuje nie tylko szeroki wybór kominków (m.in. kominki proste, boczne, gilotyny i trzyszybowe), ale przede wszystkim wysoką jakość, szczelne paleniska i możliwość spersonalizowania kominka poprzez wybór koloru poszczególnych elementów czy dodatkowych elementów. To, wreszcie, ponad 20-letnie doświadczenie w produkcji urządzeń grzewczych i 5-letnia gwarancja! Na tak wysokiej jakości urządzeniach nie sposób się zawieść!

    Więcej o:

Skomentuj:

Kominek jako główne źródło ogrzewania? To możliwe! Poznaj jego zalety!