Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Korzyści z rekuperacji? To nie tylko oszczędności!

sponsorowany

Świeże, pozbawione alergenów powietrze w domu przez cały rok, ochrona przed smogiem, a przede wszystkim niższe rachunki za ogrzewanie - to tylko niektóre z zalet rekuperacji. Nic dziwnego, że jest to coraz częściej stosowany rodzaj wentylacji w domu. Jakie jeszcze daje korzyści?

Korzyści z rekuperacji? To nie tylko oszczędności!
Korzyści z rekuperacji? To nie tylko oszczędności!
Defro

Rekuperatory powietrza nie są już nowością na rynku. Wprost przeciwnie. Ich oferta jest na tyle szeroka, że możemy wybierać spośród wielu rodzajów urządzeń. Różnią się one od siebie m.in. sposobem działania, jakością, parametrami i dodatkowymi funkcjami. Dlaczego zyskują na popularności i stopniowo wypierają tradycyjną wentylację grawitacyjną? Powodów jest wiele.

Zmniejszenie kosztów ogrzewania nawet o 40 procent!

Mechanizm działania rekuperacji polega na odzyskiwaniu ciepła z usuwanego powietrza. Działa to w ten sposób, że powietrze nawiewane z zewnątrz, za pomocą wentylatora, przekazywane jest przez wymiennik ciepła, w którym jest bezkosztowo ogrzewane ciepłem odzyskanym z powietrza usuwanego z domu. Dzięki temu raz wytworzone ciepło wykorzystywane jest ponownie!

Wysokiej jakości rekuperatory marki Defro mają efektywność nawet do 95 proc. co pozwala ograniczyć koszty ogrzewania nawet o 40 proc. Urządzenia te wyposażone są w wymiennik krzyżowo – przeciwprądowy o wysokiej sprawności odzysku ciepła, a także energooszczędne wentylatory, które gwarantują  ekonomiczną, a także cichą i niezawodną pracę przez długie lata.

Oprócz zmniejszenia kosztów ogrzewania rekuperacja pozwala również zmniejszyć koszt budowy domu. Decydując się na wentylację mechaniczną na tym etapie możemy zrezygnować z części kominów wentylacyjnych i kominków dachowych nie generując związanych z tym kosztów. Do rekuperacji nie trzeba też kupować droższych okien z mikronawiewnikami.

Zwiększenie komfortu latem. Ciesz się chłodnym powietrzem bez insektów!

Powietrze w domu z rekuperacją wymieniane jest bez przerwy – przez całą dobę, niezależnie od pory roku i warunków atmosferycznych panujących za oknem. Wymiana powietrza zachodzi nawet przy zamkniętych oknach. Nic dziwnego, że wpływa ona znacząco na higieniczną jakość powietrza w domu.

Powietrze przy rekuperacji ma niską zawartość dwutlenku węgla. Ponadto, jest ono filtrowane, dzięki czemu zatrzymuje m.in. kurz oraz insekty. Latem nie musimy więc zmagać się z muchami czy komarami. Z kolei mniejsza ilość kurzu wpuszczanego z zewnątrz do środka sprawia, że nie osiada on w tak dużym stopniu na przedmiotach. Dzięki temu mniej czasu poświęcamy na generalne porządki a więcej na przyjemności!

Co więcej, powietrze zewnętrzne po przejściu przez wymiennik ciepła w rekuperatorze może zostać schłodzone nim trafi do naszego domu. Zapewnia to tzw. bypass. Rekuperatory Defro wyposażone są w 100% bypass - tylko taki daje bowiem gwarancję świeżego i chłodnego powietrza latem.

.
.
Defro

W trosce o zdrowie Twoje i Twoich najbliższych!

Rekuperacja powietrza to też świetna ochrona przed szkodliwym dla zdrowia smogiem, z którym co roku zmagamy się w okresie grzewczym. Dzięki wentylacji mechanicznej możemy filtrować nawiewane powietrze i zatrzymywać zawarte w nim pyły zawieszone. Im wyższa klasa filtracji – tym czystsze powietrze w domu!

Ale to nie jedyna korzyść dla zdrowia. Właściwie działający system rekuperacji pozwala także zapobiec zawilgoceniu i zagrzybieniu pomieszczeń, co ma  negatywny wpływ na nasz układ oddechowy i może być szczególnie uciążliwe dla osób cierpiących na choroby reumatoidalne. Zużyte, nieświeże i wilgotne powietrze z dużą ilością dwutlenku węgla, wirusów, roztoczy, pary wodnej i kurzu może też negatywnie wpływać na samopoczucie domowników. Rekuperacja stwarza również dodatkowe możliwości m.in. jonizacji powietrza.

Zaufaj profesjonalistom!

Z uwagi na duży wybór rekuperatorów nietrudno natknąć się na urządzenie kiepskiej jakości, które - na dodatek nieodpowiednio dobrane do powierzchni budynku czy potrzeb domowników - nie tylko nie będzie spełniało swojej funkcji, ale przysporzy problemów. Tymczasem, w kwestii inwestycji nie warto zdawać się na przypadek.

Skorzystanie z oferty doświadczonego producenta pozwala dobrać najwłaściwsze dla nas urządzenie o najwyższej jakości. Co istotne, Defro posiada rozwiązania na każdą kieszeń. Oferuje serie rekuperatorów Opti, które przy najlepszej jakości mają także przystępne ceny.

Defro służy również profesjonalnym doradztwem technicznym i bezpłatną wyceną systemu rekuperacji. Osoba, która nie jest specjalistą może więc skorzystać z usługi kompleksowego i darmowego doboru rekuperacji. Defro tworzy również całkowitą koncepcję systemu wentylacji mechanicznej. Ma bowiem w ofercie nie tylko rekuperatory, ale także cały dedykowany system dystrybucji powietrza.

    Więcej o:

Skomentuj:

Korzyści z rekuperacji? To nie tylko oszczędności!