Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Koszenie mokrej trawy – czy to dobry pomysł?

artykuł zewnętrzny

Częste koszenie trawnika sprawia, że wygląda on ładnie i szybciej rośnie. Dzięki niskiemu cięciu trawnik lepiej się krzewi i nie jest narażony na wiele groźnych chorób. Aby przeprowadzić ten proces jak najlepiej, konieczne jest posiadanie dobrej kosiarki. Jaki model wybrać, by uzyskać piękny wygląd i specjalnie nie napracować się podczas koszenia? Dowiesz się tego, czytając dzisiejszy artykuł.

Koszenie mokrej trawy – czy to dobry pomysł?
Koszenie mokrej trawy – czy to dobry pomysł?
Tools

Jaka kosiarka najlepiej sprawdzi się przy koszeniu trawnika? 

Pomimo że coraz większą popularnością cieszą się roboty koszące, to w dalszym ciągu najwięcej osób używa klasycznych kosiarek na kółkach, które zapewniają bardzo dobre efekty, a dzięki wbudowanym napędom ułatwiają nam one mocno pracę. Kosy spalinowe co prawda bardziej nadają się do koszenia nieużytków, ale również przy trawnikach znajdą swoje zastosowanie. Bardzo dobrze sprawdzają się w miejscach trudnodostępnych i przestrzeniach, gdzie trawnik styka się z kostką brukową. 

Dobra kosiarka to podstawa, by w odpowiedni sposób zadbać o trawnik. Pamiętajmy, by dobrać ją do powierzchni, jaką zamierzamy kosić. Liczy się pojemność kosza, jakość napędu oraz całego osprzętu zamontowanego w danej kosiarce. Czy warto wybierać najbardziej zaawansowane rozwiązania? Wydaje się, że do przydomowych trawników wystarczy nam tańszy sprzęt, który wcale nie pogorszy efektów, a będzie sprawował się zgodnie z oczekiwaniami przez wiele kolejnych lat. 

Czym kosić większą trawę i nieużytki? 

Tutaj z pomocą przychodzą kosy spalinowe, które są w stanie skosić każdą powierzchnię. Nie ma znaczenia, jak mocno zarośnięta jest nasza działka. Dobra kosa spalinowa poradzi sobie nawet z niewielkimi drzewkami. Urządzenia te koszą za pomocą żyłki, specjalnej tarczy lub stalowego trójzębu, który dobrze radzi sobie z największymi zaroślami. 

Pamiętajmy jednak, że koszenie nieużytków jest dość niebezpieczne. Kosa spalinowa w trakcie pracy wyrzuca grube resztki traw, kamienie i drobinki ziemi z bardzo dużą siłą, dlatego bardzo ważne jest odpowiednie zabezpieczenie twarzy i oczu. Zdecydowanie najwięcej szkód może wyrządzić kamień, który z dużą mocą uderza właśnie w oczy, dlatego w trakcie koszenia powinniśmy zakładać specjalną maskę, a najlepiej pod spodem nosić jeszcze dobre okulary. 

Na co zwrócić uwagę wybierając kosę spalinową? 

Tutaj liczy się przede wszystkim moc i jakość wykonania. Im większa moc, tym mniej siły będziemy musieli użyć, kosząc trawę i chwasty. Zdecydowanie wartym polecenia rozwiązaniem jest kosa spalinowa Demon, która pomimo bardzo niskiej ceny zapewnia bardzo dobre parametry techniczne. Jest mocna, trwała i stosunkowo cicha. Marka Demon znana jest na naszym rynku od kilku już lat i zdążyła sobie wypracować wiele pozytywnych opinii zadowolonych klientów. 

Czy warto kupić droższe kosiarki? Wydaje się, że w tym przypadku będzie to marnotrawstwo pieniędzy. Kosa spalinowa Demon to perfekcyjna jakość i bardzo duże możliwości. Pomimo bardzo niskiej ceny otrzymujemy profesjonalne rozwiązanie, które powinno poradzić sobie z każdymi warunkami. 

Czy można kosić mokrą trawę? 

Wszystko zależy od miejsca, jakie zamierzamy kosić. Jeśli mają to być nieużytki, to koszenie mokrej trawy może co najwyżej sprawić nam większą trudność i spowodować, że mocniej się zmęczymy. 

W przypadku ścinania przydomowego trawnika koszenie mokrej trawy nie jest najlepszym pomysłem. Dlaczego? Ano dlatego, że mokra trawa po skoszeniu jest podatna na choroby grzybowe. Może się więc zdarzyć, że po takim zabiegu konieczne będzie wykonanie oprysku. Aby temu zapobiegać, powinniśmy decydować się na koszenie tylko wtedy, gdy trawa jest całkowicie wyschnięta. 

 

    Więcej o:

Skomentuj:

Koszenie mokrej trawy – czy to dobry pomysł?