Kredyt mieszkaniowy przez internet - czy to możliwe?

sponsorowany

Każdy z nas w pewnym momencie życia zaczyna marzyć o własnym mieszkaniu lub domu. Ale od marzenia do jego realizacji niestety jest długa droga. Lata gromadzenia oszczędności na wkład własny i lata spłacania kredytu... oczywiście pod warunkiem, że uda nam się go dostać. Czy można wziąć kredyt mieszkaniowy bez wychodzenia z domu?

Kredyt mieszkaniowy przez internet - czy to możliwe?
Kredyt mieszkaniowy przez internet - czy to możliwe?
Direct Money.pl

Interesuje cię kredyt mieszkaniowy przez internet? Decyzja o zaciągnięciu kredytu z pewnością nie należy do najłatwiejszych. W końcu jest to zobowiązanie na wiele lat, które ma poważny wpływ na naszą przyszłość. Dlatego warto się dobrze przygotować, zanim dojdzie do zawarcia umowy kredytu.

Kredyt mieszkaniowy bez wychodzenia z domu?

Od wielu lat wzięcie kredytu hipotecznego było równoznaczne z pójściem do banku. Ale teraz to się zmieniło. Zmiany na tym polu przyspieszyła pandemia.

Polskie banki wcale nie ustępują zagranicznym w kwestii nowoczesnych rozwiązań technologicznych. A zatem umożliwienie klientom pobrania kredytu hipotecznego online, było kwestią czasu. Dziś wizyta w oddziale banku jest konieczna tylko wtedy, gdy chcemy podpisać umowę. Jednak i to wkrótce może się zmienić. To świetna wiadomość nie tylko dlatego, że można zdecydować się na kredyt wygodnie i bez wychodzenia z domu. Wiele osób było przerażonych faktem, że trzeba pójść do banku kilkukrotnie, ze stertą dokumentów. Zmiana w tym zakresie z pewnością wyjdzie na dobre klientom.

Kredyt hipoteczny - dodatkowe usprawnienia

Kredyt hipoteczny nie zawsze oznacza to samo. Poszczególne banki oferują swoim klientom dodatkowe usprawnienia, by przyciągnąć ich zainteresowanie. Wśród nich możemy wskazać dostęp do bankowości elektronicznej również dla osób, które nie są klientami banku, rezygnację z papierowej formy operatu, akceptację dokumentów w formie elektronicznej czy możliwość zdalnego złożenia wniosku o kredyt hipoteczny przez telefon.

To warto wiedzieć, zanim zdecydujesz się na kredyt

Obawiasz się kredytu hipotecznego? Im więcej dowiesz się na temat kredytów hipotecznych, tym mniejsze będą twoje obawy.

Kredyt hipoteczny jest jednym z najtańszych rozwiązań na rynku. Jest to jednak jednocześnie rozwiązanie, które będzie ci towarzyszyć przez wiele lat, o czym warto pamiętać. Myśl zatem przyszłościowo, poświęć czas na analizę swoich możliwości finansowych i zastanów się, jakie są twoje oczekiwania.

By otrzymać kredyt hipoteczny, musisz zebrać wkład własny w wys. 20 proc. (lub 10 proc. jednak na mniej korzystnych warunkach). Możesz mieć pewność, że bank drobiazgowo zweryfikuje zdolność kredytową klienta, zanim zdecyduje się na udzielenie kredytu. A jak ty możesz zweryfikować oferty poszczególnych banków?

Najlepszy kredyt hipoteczny to taki, który jak najmniej obciąży portfel kredytobiorcy. Aby taki znaleźć, zwróć uwagę na kilka ważnych czynników. To m.in. całkowity koszt kredytu (całkowita kwota kredytu), a także rzeczywista roczna stopa oprocentowania (roczna stopa oprocentowania RRSO to kluczowa informacja dla klienta). Zwróć też uwagę na to, czy w umowie kredytowej nie ma tzw. ukrytych opłat lub dodatkowo płatnych usług (np. dodatkowego ubezpieczenia).

Na wysokość raty będzie miało wpływ oprocentowanie kredytu. Na nie składa się wysokość marży oraz stawka WIBOR.

Pamiętaj, że internetowe dopełnienie formalności jest dużym ułatwieniem, jednak nie zwalnia cię z konieczności wykonania solidnego researchu. Dzięki temu unikniesz ewentualnych kłopotów.

 

    Więcej o:

Skomentuj:

Kredyt mieszkaniowy przez internet - czy to możliwe?