Kredyt na remont mieszkania – co warto wiedzieć?

artykuł zewnętrzny

Z powodu pandemii COVID-19 Polacy zdecydowanie więcej czasu spędzają w domu. Dlacze-go nie wykorzystać tego okresu na odświeżenie lub remont mieszkania? Jeśli nie masz osz-czędności, które pozwolą sfinansować prace remontowe, rozważ zaciągnięcie kredytu gotów-kowego. W artykule wyjaśnimy, co warto o nim wiedzieć, aby dokonać najlepszego wyboru?

Kredyt na remont mieszkania – co warto wiedzieć?
Kredyt na remont mieszkania – co warto wiedzieć?
Santander

Choć podczas pandemii COVID-19 życie towarzyskie przycichło, a Polacy ogrom czasu spędzają we własnych domach, warto poszukać w takiej sytuacji pozytywów. Może zimowe wieczory warto wykorzystać wreszcie na zrobienie gruntownych porządków w szafie, odświeżenie salonu lub remont mieszkania? Jeśli lubisz majsterkować, takie zadanie będzie nie tylko skutecznym sposobem na odświeżenie czterech ścian. Malowanie ścian, kładzenie paneli czy samodzielne skręcanie mebli będzie także świetnym sposobem na relaks i odwrócenie uwagi od bieżących wydarzeń.

Kredyt na remont mieszkania

Jeśli nie dysponujesz gotówką ani oszczędnościami, które wystarczą na zakup materiałów budowlanych, sięgnij po kredyt na remont mieszkania. Pamiętaj jednak, aby liczyć siły na zamiary. Zanim wybierzesz kredyt, określisz kwotę i okres spłaty, upewnij się, ile pieniędzy miesięcznie możesz przeznaczyć na spłatę raty. Działając racjonalnie, zrealizujesz swój cel, nie obciążając nadmiernie domowego budżetu. Jak wybrać kredyt, który okaże się strzałem w dziesiątkę?

Jak wybrać kredyt gotówkowy na remont mieszkania?

Dobry kredyt gotówkowy powinien być przede wszystkim niedrogi. Pierwszym krokiem, jaki powinieneś wykonać, szukając „tego jedynego”, powinna być więc analiza kosztów.

Porównując oferty poszczególnych banków, nie kieruj się jednak wyłącznie wartością odsetek. Poza nimi kredytodawcy naliczają także dodatkowe koszty, np. prowizję czy opłaty wynikające z zawarcia umowy ubezpieczeniowej. Parametrem, który precyzyjnie pokazuje, ile w praktyce zapłacisz za pożyczone pieniądze, jest RRSO, czyli rzeczywista roczna stopa procentowa kredytu. Im niższa, tym tańszy kredyt.

Nie mniej ważne od niskiego kosztu jest bezpieczeństwo pożyczania. W dzisiejszych czasach rozumiane przede wszystkim jako możliwość pożyczenia pieniędzy w 100% przez internet. Zanim wybierzesz bank, upewnij się więc, że online będziesz mógł nie tylko wypełnić i wysłać wniosek, ale także sfinalizować całą procedurę i zawrzeć umowę.

Jeśli zależy ci na tym, aby otrzymać pieniądze jak najszybciej, sprawdź, w jakim czasie bank analizuje wnioski i wypłaca środki. Choć w tym aspekcie zależy od konkretnej sytuacji wnioskującego i parametrów kredytu, jeśli kredytodawca deklaruje, że pieniądze mogą być na twoim koncie nawet w ciągu 24 godzin, tempo transferu z pewnością będzie porównywalne. Nawet pomimo odmiennych parametrów umowy.

Dla niektórych osób dużym walorem bankowych ofert może być możliwość skorzystania z dodatkowych produktów, np. atrakcyjnego ubezpieczenia assistance z usługami medycznymi i technicznymi. W przypadku nieprzewidzianych zdarzeń takie ubezpieczenie okaże się nieocenionym wsparciem i pozwoli szybko na nie zareagować.

Czy wiesz, że sięgając po Kredyt gotówkowy bez wychodzenia z domu w Santander Consumer Bank – banku od kredytów, możesz skorzystać z atrakcyjnej oferty indywidualnego ubezpieczenia na życie i pakietu „Pomoc na zawołanie” – ubezpieczenia assistance zapewniającego szybkie i profesjonalne wsparcie medyczne i techniczne?

Bank oferuje kredytobiorcom także Pakietu Usług Bankowych, znacząco ułatwiający codzienne bankowanie. W ramach usług możesz zyskać (w zależności od wybranej opcji):

  • bezpłatny dostęp do dokumentacji kredytowej (np. wystawienie opinii bankowej czy zaświadczeń);
  • przypomnienia SMS (np. o dacie i wysokości najbliższej raty);
  • wydruk Raportu BIK Pass Plus, który zawiera kwoty twoich kredytów, wysokości spłacanych rat oraz ocenę punktową twojej historii kredytowej.
    Więcej o:

Skomentuj:

Kredyt na remont mieszkania – co warto wiedzieć?