Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Lodówka w kuchni – gdzie ją postawić i czym kierować się podczas zakupu?

artykuł zewnętrzny

Lodówka w kuchni to jedno z najważniejszych urządzeń AGD, bez którego wiele osób nie wyobraża sobie życia. Użytkownicy tego sprzętu, którzy chcą, by ich kuchnia nie tylko wyglądała efektownie, ale również była bardzo praktyczna, powinni zastanowić się, jaką lodówkę kupić i gdzie ją ustawić. O pewnych kwestiach trzeba pomyśleć również przed dokonaniem zakupu. Już na etapie remontu należy zdecydować, umieścić gniazdko do lodówki i jak zaaranżować kuchnię, by wszystkie znajdujące się w niej sprzęty stanowiły spójną całość.

Lodówka w kuchni – gdzie ją postawić i czym kierować się podczas zakupu?
Lodówka w kuchni – gdzie ją postawić i czym kierować się podczas zakupu?
Euro

Lodówka w kuchni – na co zwrócić uwagę podczas jej wyboru?

W nowoczesnym wnętrzu nie może zabraknąć dobrej jakości sprzętu AGD. Wybierając chłodziarkę, która spełni oczekiwania wszystkich domowników, będzie można stworzyć wymarzoną kuchnię. Dzięki temu rozwiązaniu wszystkie zakupione produkty spożywcze będą w niej bezpiecznie przechowywane. Do wyboru są urządzenia różniące się nie tylko wielkością i kolorem, ale również sposobem ich montażu.  W zależności od preferencji klienta można zdecydować się na lodówkę wolnostojącą lub lodówkę do zabudowy. Decydując się na wybrany model, warto pod uwagę wziąć wielość pomieszczenia, wystrój kuchni oraz zastanowić się nad indywidualnymi potrzebami każdego z użytkowników. Dzięki temu z łatwością można stworzyć z nowoczesne aranżacje.

Świetnej jakości chłodziarki bardzo często wyposażone są w dodatkowe funkcje, przegrody i szuflady. Są to czynniki, które również mają wpływ na wybór lodówko-zamrażarki. Podjętą decyzję warto jednak dobrze przemyśleć, gdyż jest to sprzęt wybierany na lata.

Eleganckie lodówki w kuchni – rodzaje sprzętu dostępnego na rynku

Sprzęt AGD, jakim są lodówki, można podzielić na lodówki wolnostojące i do zabudowy. Który model będzie najlepszy? Wybór jest trudny, jednak warto pamiętać, że osoby, które lubią, gdy meble ukrywają sprzęty, powinny zdecydować się na urządzenie do zabudowy. Lodówki wolnostojącej nie można zamknąć w szafce, więc tę ważną decyzję w przypadku lodówek należy podjąć już na samym początku. W niewielkiej kuchni świetnie sprawdzą się lodówki mniejszych rozmiarów. Pomimo niedużej powierzchni użytkowej wszystkie niezbędne produkty spożywcze na pewno się pomieszczą.

W przypadku, gdy wnętrze jest przestronne najlepiej warto wybrać chłodziarki side by side. Prawie zawsze wyposażone są w podwójne drzwi. Jest to urządzenie, które ma dużą przestrzeń użytkową i pojemny zamrażalnik. W tym przypadku sprawdzi się np. lodówka Beko. Tego typu lodówki mogą być wyposażone w szereg innych praktycznych funkcji jak na przykład dystrybutor wody czy też kostkarka. Zarówno lodówkę marki Beko, jak i innych znanych, cenionych producentów znaleźć można w sklepie https://www.euro.com.pl/lodowki.bhtml, w którym oferowane są również inne sprzęty do kuchni – zarówno do zabudowy, jak i wolnostojące.

Lodówki wolnostojące, czy są lepszym rozwiązaniem niż chłodziarko-zamrażarki do zabudowy?

Lodówka wolnostojąca często wybierana jest przez osoby, które sprzęt ten chcą postawić w łatwo dostępny miejscu w kuchni. Miejsce to też można zawsze zmienić. Duża różnorodność modeli, wzorów i wymiarów pozwala stworzyć nowoczesne aranżacje w każdym pomieszczeniu, zarówno w małej kuchni, jak i dużym, przestronnym wnętrzu. Producenci lodówek wolnostojących coraz częściej prześcigają się ze swoimi propozycjami. Oferują lodówki w stylu retro, lodówki z nadrukiem, polecają też różne elementy dekoracyjne, jak na przykład podświetlenia czy kolorowe wyświetlacze. Wybierając chłodziarkę, warto zwrócić uwagę na aranżację wnętrza, jednak to nie jest priorytet, najważniejsze są własne oczekiwania wobec wybranego modelu.

Gdzie powinna stać lodówka w kuchni?

Zarówno lodówka wolnostojąca, jak i schowana za meblami jest najważniejszym sprzętem kuchennym, który wpływa na komfort użytkowania tego pomieszczenia, wykonywanie codziennych obowiązków oraz na wygląd całego wnętrza. Ważne jest również odpowiednie miejsce, w którym sprzęty są ustawione. Powinno być ono wybrane nie tylko ze względu na wygląd kuchni, ale również wygodę korzystania z niego. Ważna jest też odległość od ściany. Producenci najczęściej zalecają zachowanie przerwy wynoszącej minimum 10 cm. Ustawienie zamrażarki zbyt blisko ściany może zaburzyć cyrkulację powietrza i być powodem jej uszkodzenia. Ważne jest to dla poprawnej pracy lodówki, dlatego muszą Państwo pamiętać o zachowaniu odpowiedniej odległości od ściany, a podczas ustawiania chłodziarko-zamrażarki, aby kratki wentylacyjne nie zostały niczym zasłonięte. Z tego względu, gdy planuje się remont kuchni i wymianę całego sprzętu AGD, koniecznie trzeba zastanowić się, gdzie umieścić gniazdo do lodówki, odpływ od zlewozmywaka i rura gazowa lub podłączenie elektryczne do kuchenki.

Dużym ułatwieniem w ustawieniu sprzętów są meble wykonywane na wymiar, jednak, gdy kupujemy gotowy zestaw, warto zadbać o to, aby lodówka była dopasowana do mebli. W przypadku gdy lodówka wystaje, warto zdawać sobie sprawę, że rozwiązanie to nie wygląda zbyt estetycznie, a dodatkowo wydaje się, że nie pasuje ona do wybranego zestawu mebli. Aby cieszyć się prawidłowym działaniem lodówki wolnostojącej, należy pamiętać, aby postawić ją z dala od źródeł ciepła, takich jak kuchenka czy piekarnik.

Aranżacja kuchni nie musi być skomplikowana, lecz należy pamiętać o kilku ważnych zasadach. Poza odpowiednim dobraniem i ustawieniem sprzętu oraz mebli, warto zwrócić uwagę na kolorystykę. W przypadku dużych pomieszczeń możliwości są niemal nieograniczone. Natomiast w małej kuchni lepiej postawić na jasne barwy i kontrastowe zestawienia. Jasne kolory w kuchni optycznie powiększą wnętrze, a modne lodówki i inne sprzęty AGD w kolorze czarnym pozwolą stworzyć w kuchni wyjątkowy klimat.

 

    Więcej o:

Skomentuj:

Lodówka w kuchni – gdzie ją postawić i czym kierować się podczas zakupu?