Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Membrana dachowa i akcesoria – dlaczego warto postawić na najlepsze produkty

Artykuł zewnętrzny

Wysokiej klasy dach umożliwia pełną regulację temperatury w domu, zapewniając ciepło w chłodniejsze i chłód w cieplejsze dni. Aby termoizolacja była naprawdę skuteczna, koniecznie musi znaleźć się na nim membrana dachowa najwyższej klasy, wraz z dodatkowymi materiałami wykończeniowymi. Jak poznać dobrą membranę i dlaczego wybór dobrej jakości produktu jest tak ważny?

Membrana dachowa i akcesoria – dlaczego warto postawić na najlepsze produkty
Membrana dachowa i akcesoria – dlaczego warto postawić na najlepsze produkty
Hanex

Wyobraź sobie dach, którego membrana dachowa jest nieszczelna i nie spełnia swoje roli. Taka sytuacja sprawi, że opady atmosferyczne (śnieg, deszcz) błyskawicznie zaczną wnikać w strukturę dachu niszcząc ją, a, wiatr czy chłodne powietrze wychłodzi ściany i obniży skuteczność ogrzewania.

Jaką rolę pełni membrana dachowa?

Membrana dachowa to specjalna tkanka wykonana ze sztucznego tworzywa (tkanina poliestrowa, włókno szklane itp.), które kładzie się bezpośrednio pod zewnętrzną warstwą dachową. Jej określona przez producenta wytrzymałość, odporność na skrajnie wysokie i niskie temperatury oraz specyfikacja termoizolacyjna sprawiają, że stanowi jeden z najważniejszych elementów budulcowych okrycia dachowego.

Otóż membrana dachowa izoluje wnętrze domu. Sprawia, że ciepło nie ucieka przez dach. Co więcej, przyjmuje na siebie siłę wiatru, a także osłania przed wilgocią, zatrzymując negatywne oddziaływanie deszczu, śniegu czy gradu. Z tego względu właśnie membrana musi być wykonana z trwałych i odpornych na uszkodzenia materiałów.

W jaki sposób wybrać membranę dachową?

Wybierając membranę dachową nie kieruj się półśrodkami, tylko zainwestuj w wysokiej klasy tworzywo. Przede wszystkim element musi:

  • być odporny na działanie promieni UV;
  • wykazywać się wysoką wodoszczelnością;
  • przepuszczać parę wodną;
  • być łatwy w montażu na powłokę termoizolacyjną i bezpośrednio na deskowanie.

Kupując membranę dachową zwróć też uwagę na gramaturę. Dobra jakość powłoki zaczyna się od 110g/m2, a niektóre osiągają wartości rzędu 600g/m2. Ważny jest również zakres wytrzymałości związany z temperaturą, klasa palności, paroprzepuszczalność oraz sposób montażu. Najbardziej skuteczne membrany wykonane są np. z wielu warstw polipropylenu.

Pomyśl o swoim komforcie i bezpieczeństwie!

Wybierz wysokiej klasy membranę dachową i dodatkowe akcesoria montażowe, by cieszyć się komfortowym mieszkaniem w domu, bez strachu o utratę ciepła. Wysokiej klasy materiał pozwoli Ci zredukować znacznie koszt ogrzewania w pomieszczeniach. Warto mieć to na uwadze przy projektowaniu nowego okrycia dachowego!

    Więcej o:

Skomentuj:

Membrana dachowa i akcesoria – dlaczego warto postawić na najlepsze produkty