Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Na czym szukać oszczędności przy budowie domu?

artykuł zewnętrzny

Nie ma co ukrywać – budowa własnego domu to bardzo kosztowna inwestycja, zwłaszcza biorąc pod uwagę wciąż drożejące materiały budowlane oraz zwiększające się koszty robocizny. Na szczęście istnieje kilka metod na oszczędności przy budowie własnego gniazdka.

Na czym szukać oszczędności przy budowie domu?
Na czym szukać oszczędności przy budowie domu?
Financer

Oszczędności na projekcie domu

Trzeba zdawać sobie sprawę z tego, że oszczędności w procesie budowania domu można szukać już na wczesnych etapach inwestycji. Między innymi – podczas wyboru projektu. Warto pamiętać o tym, że przygotowanie spersonalizowanego projektu może być bardzo kosztowne, zwłaszcza jeśli zadanie to powierzy się w ręce uznanej pracowni architektonicznej. Rozwiązaniem, które jest o wiele tańsze, jest wybór gotowego projektu – w razie potrzeby można zaadaptować go do warunków posiadanej działki.

Wybierając projekt, trzeba zwrócić uwagę także na koszty jego realizacji. Najtańsze w budowie są domy charakteryzujące się prostą bryłą, dwuspadowym dachem, pozbawione wymyślnych detali architektonicznych.

Czy na kredycie hipotecznym da się zaoszczędzić?

Kredyt hipoteczny to produkt, który obecnie znaleźć można praktycznie w ofercie każdego banku. Nic więc dziwnego, że osoby myślące o zaciągnięciu kredytu, często mają problem z wyborem konkretnej propozycji. A tymczasem warianty w poszczególnych bankach mogą znacznie się od siebie różnić. Dlatego warto przed podjęciem decyzji sprawdzać rankingi kredytów hipotecznych, w których zamieszczone są aktualne i rzetelne informacje na temat poszczególnych, dostępnych na rynku kredytów.

Z racji tego, że kredyty hipoteczne to zobowiązania zaciągane na wiele lat, nawet niewielka różnica w oprocentowaniu może dać spore oszczędności. Warto o tym pamiętać!

Oszczędności na zakupie działki

Prawda jest taka, że zaoszczędzić można jeszcze przed przystąpieniem do budowy własnego domu. Już na etapie zakupu działki budowlanej można pokusić się o próbę oszczędności. Ceny gruntów uzależnione są od wielu czynników – między innymi ich lokalizacji i powierzchni.

Działki, które znajdują się w granicach administracyjnych miasta bądź też w popularnych dzielnicach, będą kosztować o wiele więcej niż te umiejscowione na terenach wiejskich. Warto zastanowić się, czy konieczność dłuższych dojazdów do pracy przy pomocy własnego auta lub komunikacji podmiejskiej, rzeczywiście jest taka straszna?

Z racji tego, że obecne ceny działek są naprawdę zatrważające, różnica pomiędzy poszczególnymi ofertami może wynosić nawet kilkadziesiąt tysięcy złotych. Pieniądze te przeznaczyć można na dofinansowanie budowy.

Technologia budowania domu

Technologie budowy domu to coś, co ma ogromny wpływ na wysokość kwoty przeznaczonej na całą inwestycję. Inwestorzy obecnie mogą wybierać spośród domów murowanych, szkieletowych bądź też drewnianych.

Pomimo tego że konstrukcje murowane są trwałe i stabilne, to jednocześnie są bardziej skomplikowane i droższe w budowie. Inwestorzy, którym bardzo zależy na oszczędnościach, mogą rozważyć realizację budynków szkieletowych, które nie tylko są znacznie tańsze, ale także – ich budowa trwa o wiele krócej.

    Więcej o:

Skomentuj:

Na czym szukać oszczędności przy budowie domu?