Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Narożniki w małej sypialni. Czy to dobry pomysł?

artykuł zewnętrzny

Małe pomieszczenia w domu z reguły wydają się dość trudne w aranżacji. Na szczęście aktualnie z powodzenie można liczyć na wiele różnorodnych inspiracji i pomysłów, w jaki sposób urządzić niewielką sypialnię czy kuchnię, tak aby prezentowała się ona nienagannie, a przy tym była funkcjonalna w codziennym użytkowaniu. Propozycji na ciekawe aranżacje pomieszczeń domowych jest naprawdę dużo - wygląd końcowy pokoju zależy w głównej mierze od inwencji twórczej oraz wykorzystaniu niewielkich tricków, pozwalających na maksymalne wykorzystanie dostępnej przestrzeni bez efektu zagracenia czy przerysowania.

Narożniki w małej sypialni. Czy to dobry pomysł?
Narożniki w małej sypialni. Czy to dobry pomysł?
Ramaro

Ciekawe pomysły na aranżacje niewielkiej sypialni

Niewielka sypialnia to jeden z najczęstszych problemów wielu mieszkańców polskich blokowisk. Niewątpliwie sprzyja to licznym wyzwaniom - dotyczącym przede wszystkim tego, w jaki sposób zorganizować przestrzeń sypialnianą tak, aby była ona wygodna dla (najczęściej) dwójki osób. Wszystko to sprawia, że coraz częściej sypialnia pełni nie tylko funkcję miejsca do nocnego, ale również jest przestrzenią do relaksu przy książce czy nawet miejscem pracy biurowej. W takiej i w wielu innych sytuacjach dobrym wyborem do sypialni jest narożnik, czyli potocznie mówiąc kanapa narożna z funkcja spania. Największą popularnością tego typu zestawy wypoczynkowe cieszyły się w latach 90., kiedy to gościły praktycznie w każdym domu. Aktualnie zaś są one nieco zapomniane, ale powoli znów wracają do łask. Na szczęście obecnie dostępne na rynku narożniki w niczym nie przypominają staromodnych i ciężkich zestawów z okresu PRL-u! Z powodzeniem sprawdzą się więc one nawet w najbardziej nowoczesnym mieszkaniu urządzonym w dowolnie wybranym stylu.

Narożnik w sypialni pozwala nie tylko zaoszczędzić sporo miejsca względem klasycznego podwójnego łóżka, ale również optycznie nie zagraca przestrzeni. Takie rozwiązanie pozwala również zyskać miejsce do odpoczynku w ciągu dnia - miejsce obok narożnika można w łatwy sposób zaaranżować na strefę chilloutu decydując się na niewielki stolik czy podłużną ławę.

Nowoczesne narożniki do salonu dostępne są w różnych wielkościach i nawet kształtach, począwszy od tych klasycznych, poprzez bardziej wyszukane dla wielbicieli oryginalnego stylu mebli. Do wyboru jest również oczywiście kolorystyka narożnika oraz rodzaj materiału. W przypadku małych sypialni doskonale sprawdzą się meble utrzymane w jasnej kolorystyce, choć nie jest to regułą - nrożnik w mocnej barwie (jak na przykład w graficie czy w butelkowej zieleni) może z powodzeniem stanowić ozdobę sam w sobie i być elementem przyciągającym uwagę.

Narożnik zamiast łóżka czy klasycznej kanapy? Dlaczego nie!

Coraz częściej dużą popularnością (szczególnie w kawalerkach czy w niewielkich mieszkania) cieszą się przestrzenie open space, czyli otwarte aranżacje różnych pomieszczeń w jednym miejscu, jak np. pokoju dziennego z sypialnią.

Narożnik to doskonałe rozwiązanie w przypadku salonu, który musi być jednocześnie dodatkowym pokojem czy sypialnią. Tak zwane narożniki z funkcją spania (czyli w ciągu dnia klasyczna kanapa, nocą zaś rozkładane łóżko) to świetny pomysł - nie tylko w przypadku niewielkich pomieszczeń. Narożna kanapa w salonie pozwala nie tylko zaoszczędzić sporo miejsca, ale przede wszystkim jest bardzo funkcjonalna, zarówno w codziennym użytkowaniu, jak również w przypadku niespodziewanych odwiedzin. Rozkładany narożnik sprawdzi się również jako miejsce do relaksu całą rodziną przy ulubionym filmie czy serialu - zarówno w wersji podstawowej (złożonej), jak i też nie, z pewnością pomieści wszystkich domowników i zapewni im komfortowy oraz wygodny odpoczynek.

    Więcej o:

Skomentuj:

Narożniki w małej sypialni. Czy to dobry pomysł?