Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Nowoczesna elewacja domu. Co warto wybrać?

sponsorowany

Choć w budownictwie komercyjnym od lat widać trend na minimalistyczne, indywidualnie zaprojektowane elewacje, inwestorzy indywidualnie od całkiem niedawna zaczęli ponownie doceniać elementy dekoracyjne na zewnętrznych ścianach domu. Stosowane od lat dekoracyjne elementy drewniane i kamienne zyskały nowego konkurenta w postaci okładzin i paneli metalowych, które podkreślają futurystyczny lub modernistyczny styl obecny od wielu lat w architekturze i sprawiają, że budynek nabiera indywidualnego charakteru.

Panel dachowy NA RĄBEK firmy Blachy Pruszyński
Panel dachowy NA RĄBEK firmy Blachy Pruszyński
Blachy Pruszyński

Blacha trapezowa na elewacji

Ten znany w budownictwie materiał o szerokim zastosowaniu doskonale odnajduje się na elewacji budynków. Blacha trapezowa daje efekt podłużnych pasów o wgłębieniu w kształcie trapezu, który może mieć różną wysokość przetłoczenia (w zależności od wybranego modelu), dzięki czemu tworzy różne efekty wizualne. Najczęściej w ofercie składów budowlanych można znaleźć blachę trapezową ze stali ocynkowanej, alucynkowej powlekanej i powlekanej aluminium. Warto zwrócić uwagę na modele pokryte lakierem dekoracyjnym od strony zewnętrznej, a od wewnętrznej powłoką ochronną, jak np. T7P Elewacja, czy dająca inny efekt T14 Elewacja z oferty firmy Blachy Pruszyński, dostępne w powłoce poliestrowej z połyskiem lub matowej, w powłoce poliuretanowej o wysokich walorach ochronnych oraz w wersji alucynk. Bogata paleta kolorystyczna daje ogromne możliwości bardzo indywidualnego zaprojektowania elewacji.

Modnie z blachą na rąbek

Nowoczesne elewacje budynków znakomicie wykorzystują tradycyjny materiał dekarski, jakim jest blacha płaska łączona w technologii na rąbek. We współczesnej formie występuje jako panel dachowy „na rąbek” i stosowana jest często na ścianach szczytowych domów wybudowanych w stylu „nowoczesnej stodoły”, w której wizualnie stanowi dopełnienie dachu wykonanego w tej samej technologii lub pokrytego blachodachówką. To rozwiązanie nie tylko uatrakcyjnia elewację, ale także jest dodatkowym zabezpieczeniem szczytowych ścian budynku przed deszczem i wiatrem. Przy wyborze określonej powłoki ochronnej dostępna jest nieco inna paleta kolorów, spośród których największym powodzeniem cieszą się odcienie harmonizujące się z kolorem pokrycia dachowego.

Rąbek 4 profilowania
Rąbek 4 profilowania
Blachy Pruszyński

Elewacyjny profil falisty

Interesujący efekt na ścianach daje elewacyjny profil falisty, który zmiękcza optycznie bryłę budynku i daje mu wielowymiarowy efekt. To rozwiązanie poprawia właściwości izolacyjne i wentylacyjne ścian, jeśli profil falisty zostanie zamontowany na ramie zainstalowanej na ścianie za pomocą wsporników. Ten materiał również daje możliwość wyboru koloru i powłoki ochronnej w wykończeniu matowym lub błyszczącym. Ponieważ ten rodzaj blachy nadaje się do zadaszenia wiaty, bramy czy ogrodzenia, inwestor może w oryginalny sposób zaaranżować otoczenie domu i sprawić, że będzie miało spójny, wyrazisty charakter.

Blacha falista
Blacha falista
Blachy Pruszyński

Nowoczesne elewacje nie muszą być nudne i dają spore możliwości inwestorom na nadanie budynkowi własnej, niepowtarzalnej tożsamości. Materiały elewacyjne wykorzystane punktowo lub pokrywające całą ścianę budynku są dziś coraz częściej obecne w projektach architektonicznych domów jednorodzinnych. Warto potraktować je jako inspiracje i poszukać materiałów elewacyjnych u renomowanych producentów znanych z wysokiej jakości i wieloletnich gwarancji.

Blacha trapezowa Blachy Pruszyński antracyt
Blacha trapezowa Blachy Pruszyński antracyt
Blachy Pruszyński
    Więcej o:

Skomentuj:

Nowoczesna elewacja domu. Co warto wybrać?