Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Od instalacji alarmowej do inteligentnego domu

AS

Głównym zadaniem systemu alarmowego jest ochrona domu, a tym samym zapewnienie spokoju i zwiększenie poczucia bezpieczeństwa jego mieszkańcom. Instalacje bazujące na inteligentnych centralach alarmowych umożliwiają także realizowanie zadań, które sprawią, że twój dom stanie się bardziej… smart.

Od instalacji alarmowej do inteligentnego domu
Od instalacji alarmowej do inteligentnego domu
Satel

Od czego zacząć? W całym procesie decyzyjnym wsparciem będzie dla Ciebie instalator, który po obejrzeniu Twojego domu lub planów podpowie jakie urządzenia zastosować. Pierwszym i najważniejszym krokiem jest wybranie odpowiedniej centrali – czyli „serca” całego systemu. Pobiera ona informacje od poszczególnych elementów instalacji (np. zewnętrznych lub wewnętrznych czujek ruchu) i na ich podstawie generuje konkretne polecenia – według zaprogramowanych przez instalatora ustawień. Najważniejszym z nich, w pierwszej kolejności, jest oczywiście reagowanie na wykryte niebezpieczeństwo, a następnie powiadomienie o tym zdarzeniu zarówno Ciebie (lub wyznaczone osoby), jak też pracowników firmy ochroniarskiej (jeśli wynająłeś ją do monitorowania Twojej posesji) by natychmiast przysłała patrol.

Czujki: ruchu, magnetyczne, zbicia szyby oraz ochrony dodatkowej.
Czujki: ruchu, magnetyczne, zbicia szyby oraz ochrony dodatkowej.
Satel

W podobny sposób system alarmowy może zareagować nie tylko na obecność intruza czy próbę włamania, lecz także na inne rodzaje zagrożeń. Jeśli posiadasz odpowiednie czujki, instalacja wykryje pierwsze symptomy pożaru, zalania, czy ulatniającego się gazu (np. ziemnego, propanu-butanu, tlenku węgla). Decydując się na system bazujący na zaawansowanej centrali INTEGRA może on wówczas nie tylko zawiadomić Cię o niebezpieczeństwie. Zareaguje także uruchamiając konkretne zadania z zakresu automatyki domowej, np. w przypadku wycieku wody zamknie elektrycznie sterowany zawór główny.

W jaki sposób system alarmowy może realizować takie zadania? Urządzenia, których kluczową rolą jest dbanie o bezpieczeństwo mogą brać udział w zarządzaniu poszczególnymi instalacjami, niebędącymi częścią samego systemu alarmowego, natomiast podłączonymi do niego w sposób umożliwiający sterowanie wybranymi elementami (oknami, lampami, roletami, grzejnikami itp.). Na przykład oświetlenie w przedpokoju włączy się, gdy tylko znajdziesz się w zasięgu czujki ruchu chroniącej ten obszar. Tę przykładową funkcję docenisz m.in. w chwili, gdy, wchodząc do domu, będziesz miał ręce zajęte zakupami lub trzymaniem śpiącego dziecka. Inną opcją jest automatyczne wyłączanie ogrzewania, gdy system wykryje otwarcie okna – np. gdy chcesz wywietrzyć pomieszczenie. Komfort i oszczędność energii!

Aplikacja mobilna INTEGRA CONTROL oraz manipulator dotykowy INT-TSI
Aplikacja mobilna INTEGRA CONTROL oraz manipulator dotykowy INT-TSI
Satel

Wszystkim wygodnie można sterować – lokalnie, przy pomocy np. dotykowego manipulatora INT-TSI lub zdalnie, używając aplikacji INTEGRA CONTROL czy pilota APT-200. Funkcjonalność tych urządzeń można indywidualnie dopasować do konkretnych potrzeb każdego domownika, w taki sposób, by np. miał szybki dostęp do najczęściej używanych przez siebie funkcji.

www.satel.pl

    Więcej o:

Skomentuj:

Od instalacji alarmowej do inteligentnego domu