Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Odkryj okna przyszłości

sponsorowany

Dziś ekologia nie jest trendem, to must have. Minimalistyczne i smukłe profile Elegant belgijskiego producenta Deceuninck to rozwiązanie, które wyznacza kierunek nie tylko w projektowaniu samych okien, ale też w myśleniu o zrównoważonym rozwoju w architekturze, budownictwie, czy nawet w projektowaniu wnętrz. Zaspokoja najbardziej wygórowane potrzeby użytkowników oraz uwzględnia kwestie dotyczące ekologii. Czy sprosta oczekiwaniom jakie niesie 2022 rok?

Inspiracja kolorystyczna okien Elegant - nowoczesny styl miejski
Inspiracja kolorystyczna okien Elegant - nowoczesny styl miejski
Fot. Deceuninck

Jeśli chodzi o okna, nic nie wskazuje na to, że w 2022 roku pożegnamy trendy obecne na rynku już od dłuższego czasu. Duże, przeszklone powierzchnie zapewniające dostęp do naturalnego światła, nowoczesne kolory połączone z minimalistycznym designem czy wysoka jakość wykonania, która gwarantuje bezpieczeństwo i energooszczędność – nikt nie chciałby rezygnować z osiągnięć na tych polach. Jednak najważniejsza w tej chwili jest dbałość o środowisko, przekładająca się na niemal wszystkie obszary ludzkiej działalności. Wraz z rosnącą świadomością ekologiczną producentów, inwestorów oraz użytkowników, napędza tych pierwszych w poszukiwaniu coraz to lepszych rozwiązań. Wśród producentów profili okiennych z PVC ton nadaje Deceuninck – belgijska firma będąca jednym z globalnych liderów, która od lat tworzy przemyślane rozwiązania dla zrównoważonego budownictwa potwierdzone certyfikatami EuCerPlast i Recovinyl Plus.

Jakość i ekologia mogą iść w parze

Producent połączył doskonałe wartości izolacyjne okien i drzwi z PVC ze smukłością profili zapewniającą maksymalną powierzchnię przeszklenia w platformie Elegant, wyróżnionej za swój design licznymi nagrodami. Flagowy produkt Deceuninck sprosta najwyższym wymaganiom pod względem estetyki, efektywności i równowagi ekologicznej. Dzięki unikalnej technologii ThermoFibra, polegającej na wzmocnieniu profilu wiązkami włókna szklanego na całej długości, okno Elegant Infinity ThermoFibra może osiągać wyjątkowe parametry izolacji termicznej i i jest niezwykle wytrzymałe. Co istotne, okna na bazie profili Elegant nie tylko w całości nadają się do recyklingu, ale też produkowane są z odzyskanego PVC, którego właściwości nie są ani trochę gorsze od właściwości pierwotnego surowca, ponieważ proces przetworzenia tworzywa pogłębia jego polimeryzację. Biorąc pod uwagę, że użytkowanie okna PVC wynosi około 35 lat, a materiał PVC można poddać recyklingowi nawet 10 razy, cykl życia materiałów z przetworzonego PVC może wynieść nawet 350 lat! Deceuninck od 2012 roku posiada w belgijskim Diksmuide zakład, w którym rocznie może przetworzyć aż 45 000 ton materiału. Każde ponowne wykorzystanie 1 kg PVC oznacza wyemitowanie do atmosfery 2 kg CO2 mniej w stosunku do emisji w przypadku użycia surowca pierwotnego. To także 90% niższe zużycie energii w procesie produkcyjnym.

Jakie trendy będą obecne w 2022 roku?

System Elegant oferuje najlepszy design bez żadnych kompromisów w zakresie cech użytkowych. Minimalizm, proste linie i elegancja, nadają domom tak pożądany stylowy i nowoczesny wygląd. Aż 3 głębokości zabudowy ramy (76, 84 i 115 mm – ta ostatnia oczywiście najbardziej charakterystyczna dla krajów Beneluxu) oraz bogata paleta 50 kolorów i struktur pozwalają na uzyskanie zarówno wyglądu okna drewnianego, jak i aluminiowego. Biorąc pod uwagę przewidywania ekspertów od koloru, którzy (poza Instytutem Pantone) najmodniejszymi kolorami 2022 roku obwieścili spokojne i bliskie naturze odcienie zieleni, błękitu czy brązu, wśród okien kupowanych przez klientów i wybieranych przez projektantów prym będą wiodły również okna w subtelnych kolorach. Jednocześnie nie wyjdą z mody eleganckie odcienie szarości i antracytu, tak popularne w poprzednich latach, a dostępne również w ofercie Deceuninck. Nadają oknom wygląd  aluminium, stanowią jednak bardziej ekologiczną alternatywę dla tego surowca. Podobnie z drewnem – okna z PVC są dużo bardziej przyjazne środowisku w produkcji jak i eksploatacji, bowiem nie wymagają szczególnych zabiegów konserwacyjnych.

Wśród dostępnych modeli skrzydeł Elegant dostępnych jest kilka wzorów. Niezlicowane i smukłe skrzydło Infinity z wyjątkowo wąską przylgą czy zlicowane Abstract o modernistycznym, industrialnym wyglądzie mogą być wykorzystane szczególnie w nowoczesnych projektach. Starannie zaprojektowany skośny kształt półzlicowanego skrzydła Origin oddaje retro charakter, dzięki czemu idealnie nadaje się do renowacji oraz nowych budynków w stylu klasycznym lub wiejskim. Natomiast najnowszy model – półzlicowane skrzydło Grando – oddaje tradycyjny wygląd okna PVC z wyrazistą przylgą, przez co doskonale komponuje się z najczęściej występującymi typami budynków o oknach w standardowym wyglądzie.

Platforma Elegant to rozwiązanie szczególnie przydatne w dobie rosnącego zapotrzebowania na renowacje i rewitalizacje. Okna Elegant dopasować można  do  każdego stylu już istniejących budynków, pozwalają też na zrealizowanie nawet najbardziej nowatorskiej wizji architektonicznej. A co najważniejsze, zaprojektowane są w optymalny i przyjazny środowisku sposób – design, który nie przeminie przez lata!

Więcej informacji na stronie www.deceuninck.pl

    Więcej o:

Skomentuj:

Odkryj okna przyszłości