Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Odpływ liniowy czy brodzik – jaką opcję wybrać w łazience?

sponsorowany

Odpływ liniowy czy brodzik? To pytanie zadaje sobie wiele osób, które są na etapie projektowania swojej wymarzonej łazienki. Odpowiedź na nie, nie jest taka oczywista. Wymaga ona uwzględnienia kilku aspektów. Jakich? O tym przeczytasz w poniższym artykule.

Odpływ liniowy czy brodzik – jaką opcję wybrać w łazience?
Odpływ liniowy czy brodzik – jaką opcję wybrać w łazience?
Vega_sklep.pl

Odpływ liniowy a brodzik - czym się różnią?

Odpływ liniowy to rozwiązanie stosowane w prysznicach typu walk-in. Najprościej mówiąc, jest to rodzaj odpływu, który odprowadza wodę z prysznica bezpośrednio poprzez podłogę łazienki. Dzięki zastosowaniu odwodnienia liniowego nie ma potrzeby montowania brodzika oraz okalającej go kabiny prysznicowej. Jest to nowoczesne rozwiązanie cieszące się coraz większą popularnością.

Brodzik to bardziej tradycyjne rozwiązanie w naszych łazienkach. Jest to rodzaj płytkiej wanny umieszczonej bezpośrednio pod natryskiem, której zadaniem jest zbieranie wody i odprowadzanie jej do odpływu. Brodzik obudowany jest kabiną prysznicową, która nie pozwala na rozprzestrzenianie się wody po łazience. Na rynku są dostępne brodziki o różnej głębokości.

Odpływ liniowy czy brodzik? Zalety i wady

Jedną z podstawowych zalet odpływu liniowego jest łatwość w utrzymaniu czystości pod prysznicem. W przypadku brodzików zanieczyszczenia gromadzą się na jego ściankach, co sprawia, że musimy poświęcić więcej czasu na sprzątanie. Ten problem całkowicie znika w przypadku odpływu liniowego. Wadą tego rodzaju rozwiązania może być jednak konieczność zaplanowania go już na etapie projektowania łazienki, ponieważ wymaga on odpowiedniej grubości podłoża.

Faktem jest, że tradycyjny brodzik jest o wiele prostszy do zamontowania niż odpływ liniowy. Można go umieścić w dowolnym miejscu łazienki, nie musząc przeprowadzać generalnego remontu. Minusem tego rozwiązania jest konieczność dopasowania kształtem i rozmiarem kabiny prysznicowej. Sama kabina wymaga także regularnego czyszczenia.

Odpływ liniowy kontra brodzik - czym się kierować?

Rozważając obie opcje, warto wziąć pod uwagę możliwości projektowe łazienki, a także kto będzie prysznic użytkował. Jak już wspomnieliśmy - odpływ liniowy wymaga uwzględnienia już na samym etapie projektowania łazienki. Jego założenie w gotowej już łazience będzie wymagało jej generalnego remontu. W tym drugim przypadku lepszym rozwiązaniem może być brodzik, który jest zdecydowanie prostszy w montażu.

Drugi aspekt, którym warto się kierować, jest zastanowienie się, kto będzie użytkownikiem prysznica. Odpływ liniowy nie będzie dobrym rozwiązaniem dla osób starszych. Jeżeli jednak nie ma tego typu przeciwwskazań, to warto postawić na prysznic walk-in z odpływem. Jest to wygodne i nowoczesne rozwiązanie, które wpłynie pozytywnie na design łazienki.

    Więcej o:

Skomentuj:

Odpływ liniowy czy brodzik – jaką opcję wybrać w łazience?