porady

 • Kwiaty doniczkowe idealne na walentynki

  Kwiaty doniczkowe idealne na walentynki

  Walentynki to jeden dzień w roku, kiedy w szczególny sposób możemy zaskoczyć ukochaną osobę drobnym upominkiem. Najczęściej wybieranym prezentem przez Panów są kwiaty - nic dziwnego, zawsze piękne i pachnące. Chcąc jednak zadbać by przetrwały dłużej niż kilka dni warto postawić na kwiaty doniczkowe, do których obowiązkowo należy dołączyć kartkę z krótkim wyznaniem miłosnym. Kwiaty z pewnością dadzą szczęście a drobny liścik wywoła uśmiech na twarzy wybranki. Jakie jednak kwiaty doniczkowe wybrać?

 • 13878859 https bi

  Projektujemy rabatę z roślin wrzosowatych

   Różaneczniki i azalie są jednymi z piękniejszych krzewów kwitnących wiosną. Właściciele leśnych działek porośniętych sosnami i brzozami, na piaszczystym i kwaśnym podłożu mogą z powodzeniem uprawiać te gatunki.

 • Zanim wysiejemy nasiona musimy mieć pewność, że podłoże jest oczyszczone z chwastów i śmieci

  Zakładamy nowy trawnik

  Najlepszym miejscem na trawnik jest równa powierzchnia o regularnym kształcie w dobrze nasłonecznionym miejscu w ogrodzie.

 • Kompostownik

  Kompostownik - planujemy miejsce, budujemy, uzupełniamy

  Każdy właściciel ogrodu wie, że w sezonie powstaje bardzo wiele odpadków. Powstają wiosną i latem podczas cotygodniowego koszenia trawy, strzyżenia krzewów oraz żywopłotów, a także jesienią gdy sprzątamy opadłe liście.

 • Przygotowanie donic do sadzenia roślin jednorocznych

  Przygotowanie donic do sadzenia roślin jednorocznych

  Wszyscy amatorzy ogrodnictwa i miłośnicy roślin balkonowych każdej wiosny z niecierpliwością czekają na moment, gdy na swoich balkonach i tarasach będą mogli postawić pojemniki z kwiatami. Zanim jednak do donic będzie można nasypać odpowiedniego podłoża i posadzić w nich rośliny, trzeba je dobrze wyczyścić.

 • Nawożenie trawnika

  Wiosenne porządki - czas na pielęgnację trawnika

  Początek sezonu to czas, kiedy w ogrodzie szczególny nacisk powinniśmy położyć na pielęgnację trawnika. Jeśli wykonamy starannie wszystkie potrzebne zabiegi, murawa będzie zdrowa i zyska ładny zielony kolor.