Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Ogrzewanie na olej opałowy - poznaj zalety takiego rozwiązania

artykuł zewnętrzny

Popularność ogrzewania olejem opałowym w Polsce rośnie. Obecnie zasługuje na miano jednej z najpopularniejszych alternatyw dla tradycyjnej formy ogrzewania, czyli instalacji gazowej. Wszystko dlatego, że jej ceny rosną w zastraszającym tempie. Z tego powodu ogrzewanie na olej opałowy staje się powszechnie stosowane w nowoczesnym budownictwie. Dotyczy to zarówno domów jednorodzinnych, jak i dużych zakładów przemysłowych. Ogrzewanie olejem opałowym niesie za sobą szereg korzyści, które umożliwiają utrzymanie optymalnej temperatury w pomieszczeniach i komfort użytkowania instalacji grzewczej. Dlaczego warto zdecydować się na ogrzewanie olejem opałowym?

Ogrzewanie na olej opałowy - poznaj zalety takiego rozwiązania
Ogrzewanie na olej opałowy - poznaj zalety takiego rozwiązania
Ekoterm

Najważniejsze zalety ogrzewania na olej opałowy

Ogrzewanie na olej opałowy wiąże się z konkretną inwestycją finansową. Jest to spowodowane obowiązkiem wygospodarowania dodatkowego miejsca na kotłownię wewnątrz lub poza domem. Ponadto podstawowym wydatkiem jest zakup pieca kondensacyjnego.

Pomimo tego, zalety wynikające z ogrzewania domu lub zakładu olejem opałowym, w całości rekompensują wysiłek włożony w zakup i montaż instalacji wewnątrz budynku. Do największych atutów ogrzewania olejem opałowym należą m.in.: 

 • wysoki stopień bezpieczeństwa - ogrzewanie na olej opałowy ma wysoką temperaturę zapłonu i nie wytwarza wybuchowych mieszanek gazów. Olej opałowy jest znacznie bezpieczniejszy w użytkowaniu niż popularny gaz ziemny;
 • brak ponoszenia cyklicznych opłat z tytułu użytkowania instalacji grzewczej - ogrzewanie olejem opałowym wiąże się z wydatkami ponoszonymi maksymalnie dwa razy w ciągu roku;
 • wysoce zautomatyzowany system obsługi instalacji - ogrzewanie olejem opałowym nie wymaga ingerencji użytkownika, gdyż całość została zautomatyzowana za pomocą inteligentnych systemów obsługi;
 • niska emisyjność - porównywalna z tą, wytwarzaną przez kotły gazowe;
 • uniwersalność instalacji - można ją zamontować praktycznie w każdym miejscu.

Zalety ogrzewania na olej opałowy - swoboda i niezależność

Niezwykle istotną zaletą ogrzewania domu na olej opałowy Ekoterm jest niezależność od sieci gazowej. Tego rodzaju instalację grzewczą można użytkować w każdym domu, niezależnie od dostępnej infrastruktury. Prywatne źródło energii cieplnej pozwala również uniezależnić się od potencjalnych awarii sieci gazowej, które mogą generować nieoczekiwane przestoje w dostawie surowca oraz szereg innych komplikacji. To sprawia, że użytkownicy tego rozwiązania grzewczego, nie muszą obawiać się niemożności ogrzania domu czy zakładu, nawet w najgłębszym kryzysie.

Ryzyko niedostępności surowca grzewczego dodatkowo minimalizuje fakt, że olej opałowy można kupić  od autoryzowanych dystrybutorów z dowozem w wybrane przez siebie miejsce. Do długiej i wyczerpującej listy zalet ogrzewania olejem opałowym, warto także uzupełnić o rozbudowaną sieć dystrybucji paliwa.

Zalety ogrzewania olejem opałowym - ochrona środowiska naturalnego

Oprócz wyżej wymienionych zalet funkcjonowania ogrzewania olejowego ogromnym atutem tego rodzaju instalacji jest także brak szkodliwego wpływu na planetę i środowisko naturalne. Nowoczesne piece kondensacyjne tworzone są w oparciu o innowacyjne technologie, pozwalające w całości spalać pobrane paliwo grzewcze. To sprawia, że nie wytwarza ono trujących spalin i zanieczyszczeń, które mogłyby pogorszyć stan jakości powietrza. A ponadto:

 • nowe systemy posiadają praktycznie zerowy wskaźnik zanieczyszczeń spalania uwalnianych do powietrza (wytwarzają one bowiem czystą energię cieplną);
 • olej opałowy nie jest toksyczny i nie zawiera czynników rakotwórczych;
 • olej opałowy ulega biodegradacji praktycznie w całości;
 • ogrzewanie olejem opałowym przyczynia się do zwiększonej redukcji poziomu siarki;
 • ogrzewanie na olej opałowy jest praktycznie bezodpadowe;
 • sprawność kotłów kondensacyjnych sięga nawet 90%, ograniczając ryzyko awarii i wydzielania szkodliwych związków chemicznych;
 • ogrzewanie paliwem opałowym przyczynia się bowiem do redukcji rosnącego problemu smogu.

Powyższe właściwości pieców na olej opałowy pozytywnie wpływają na ochronę środowiska naturalnego, a dodatkowo generują oszczędności finansowe dla użytkowników.

Czy warto zdecydować się na ogrzewanie olejem opałowym?

Olej opałowy jest innowacyjnym, wysokokalorycznym paliwem grzewczym i stanowi doskonały zamiennik pozostałych tradycyjnych form ogrzewania. Warto zdecydować się na korzystanie z tego rodzaju surowca np. wtedy, gdy chcemy znaleźć przyjazną ludziom i przyrodzie alternatywę dla węgla czy drewna opałowego.

Zalecane jest w szczególności obiektom użytkowym i budynkom mieszkalnym, które nie dysponują bezpośrednim dostępem do sieci gazu ziemnego. Co więcej, ogrzewanie olejem opałowym będzie także trafionym rozwiązaniem dla osób, które cenią sobie komfort i wygodę użytkowania. Warto wspomnieć, że tego typu paliwo jest znacznie bardziej ekonomicznym surowcem, w porównaniu np. do gazu LPG.

Chcąc zamówić olej opałowy od renomowanego dystrybutora, posiadającego 30-letnie doświadczenie w branży, warto zdecydować się na Ekoterm. Więcej informacji dotyczących produktów i oferty firmy, dostępnych jest na oficjalnej stronie internetowej.

  Więcej o:

Skomentuj:

Ogrzewanie na olej opałowy - poznaj zalety takiego rozwiązania