Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Okno balkonowe - jak ozdobić je na jesień?

Artykuł zewnętrzny

Nowa pora roku to zawsze symboliczny czas zmian. Nie dotyczy on wyłącznie aury za oknem. Wraz ze zmieniającą się pogodą, zmienia się także aranżacja wnętrz. Letnie dekoracje mieszkania takie jak świeże polne kwiaty, zastępowane są przez bukiety różnobarwnych liści. Przy transformacji domowych pomieszczeń, nie warto zapominać o ozdobach okiennych. Firany i zasłony to dobre dodatki, które sposób na zaakcentują zaakcentowanie zmiany wystroju. Na jakie modele postawić jesienną porą? Możliwości jest wiele, a ograniczeniem jedynie wyobraźnia.

Okno balkonowe - jak ozdobić go na jesień?
Okno balkonowe - jak ozdobić go na jesień?
Eurofirany

Różne pory roku – różne firany

Przemijające lato to czas, gdy w dekoracjach okiennych stawia się na minimalizm i lekkość całokształtu. Zwiewne, cienkie materiały, swoim wyglądem przypominające mgłę; do tego ograniczona do minimum liczba wzorów, a najczęściej gładkie firany lub nawet ich całkowity brak to trendy jakie przynosi z sobą pora wakacyjna. Jednak podczas gdy jesienna pogoda nie kojarzy się już z taką beztroską i w poszczególnych wnętrzach przy ozdabianiu okien rezygnuje się ze skrajnej delikatności. Do głosu dochodzą liczne hafty, podpięcia i falbany. Jednym słowem na oknach zaczyna się dziać trochę więcej. Szczególnie widać to na oknach balkonowych, przy których można pozwolić sobie na więcej, jeżeli chodzi o konstrukcje firan. W końcu firany to duże kawałki materiałów, na których zwłaszcza hafty mogą się prezentować w pełnej okazałości.

Ciekawym uatrakcyjnieniem jesiennej dekoracji są długie firany, ale podpinane z jednej strony. Tworzą asymetryczne wykończenie, przykuwające uwagę i naprawdę wnoszące ze sobą sporą dawkę elegancji do pomieszczenia. Takie wyraźne akcenty faktycznie są optycznie mniej lekkie niż gładkie i zwiewne firany, ale nie warto się obawiać, że przytłoczą wnętrze. Ich funkcją dekoracyjną jest raczej nadanie mu charakteru. Natomiast dla fanów letniej delikatności, którym trudno się z nią całkowicie pożegnać, świetną alternatywą będą modele uzupełnione o falbany. To idealny pomysł, aby połączyć jesienną wyrazistość z pozostałością wakacyjnej lekkości.

Różne pory roku różne firany
Różne pory roku różne firany
Eurofirany

Okno balkonowe - dodaj zasłonę

Dla posiadaczy wspominanych już okien balkonowych obowiązkowym punktem w jesiennej metamorfozie wnętrza są zasłony. Z tą porą roku kojarzą się głownie zasłony zaciemniające, które oddają głębie kolorów. Właśnie materiały o wyrazistych barwach królują w dekoracjach okiennych. Jesienią stawia się na ciemne kolory, na czele z butelkową zielenią, odcieniami brązu. Popularna jest rudość o różnym nasyceniu, a nawet ton czerwieni. Faktycznie są to bardzo wyraziste akcenty, przy których należy uważać. Kiedy samo pomieszczenie ma już w sobie wystarczająco dużo ciemnych elementów, warto zastanowić się czy długa zaciemniająca zasłona o intensywnym kolorze, nie sprawi, że całość będzie dla domowników zbyt przygnębiająca, aby z czystą radością wypoczywać lub pracować w takich wnętrzach. Czasami trendy mogą nie odpowiadać indywidualnym preferencjom, a w takim przypadku tylko i wyłącznie powinno stawiać się na własne poczucie stylu.

Odpowiedź na pytanie do jakich miejsc w domu zasłony pasują najbardziej nie będzie zaskakująca. Głównie do tych, które mają okno balkonowe, ale tak naprawdę sprawdzą się w niemal każdym pomieszczeniu, dlatego metamorfozę wnętrza za pomocą dekoracji okiennych można przeprowadzić w całym domu. Nie jest to bardzo wymagające, a może całkowicie odmienić jego charakter na jesienne dni.

    Więcej o:

Skomentuj:

Okno balkonowe - jak ozdobić je na jesień?