Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Pochwyt w drzwiach WIKĘD

sponsorowany

Pochwyt jest nowoczesną alternatywą dla klamki. Jego designerski wygląd oraz praktyczne rozwiązania sprawiły, że posiada coraz większe grono miłośników. Na co zwrócić uwagę wybierając pochwyt?

Slim Pocket
Slim Pocket
WIKĘD

Całkiem niedawno pochwyty były wykorzystywane głównie w obiektach użyteczności publicznej. Dziś coraz częściej można spotkać drzwi zewnętrzne firmy WIKĘD z pochwytem w nowoczesnym budownictwie. Nie jest to zaskoczeniem, ponieważ są praktyczne i niezawodne. Stal nierdzewna z której są wykonane, nie ulega zniszczeniu pod wpływem czynników atmosferycznych. Dawniej pochwyty były ciężkie, bogate i nabierały rustykalnego wyglądu lub miały postać kołatki. Aktualnie projektowane są lekkie, wytrzymałe i minimalistyczne pochwyty, które świetnie współgrają ze współczesnym stylem w budownictwie. Odpowiednio dobrana antaba nadaje drzwiom niepowtarzalny wygląd.

Otwieranie z klasą

Zakup pochwytu wiąże się z wyborem spośród różnych rozwiązań, które zwiększają praktyczność jego użytkowania. Na co zwrócić uwagę? Obustronny czy jednostronny? Pochwyt może być zamontowany po obu stronach skrzydła, ale częściej wybieranym rozwiązaniem jest opcja: pochwyt-klamka, czyli klamka po wewnętrznej stronie drzwi, a pochwyt na zewnętrz. Taki zestaw sprawia, że wychodząc z domu nie trzeba używać klucza, a drzwi zamykają się automatycznie. Kolejnym wyborem jest sposób otwierania. Klucz to tradycyjne rozwiązanie, które również występuje w pochwytach. Z pewnością każdy spotkał się z szukaniem ich po torbie lub kieszeniach. WIKĘD wyszedł naprzeciw wygodzie, dlatego w ofercie znajdziecie dodatek w postaci czytnika linii papilarnych. W tym przypadku drzwi automatycznie się otworzą, gdy palec zostanie przyłożony do czytnika – czyli klucz masz zawsze przy sobie. Eksperci firmy WIKĘD polecają również inne inteligentne technologie takie jak: system kodowy – otwieranie drzwi za pomocą kodu wpisywanego na klawiaturze oraz czytnik zbliżeniowy, który jest alternatywą dla klucza - działa na zasadzie systemu zbliżeniowego.

Slim Space Led ze złotą żywicą i pochwyt Toro
Slim Space Led ze złotą żywicą i pochwyt Toro
WIKĘD

Inteligentne drzwi WIKĘD

Pochwyt po zamknięciu dobrze zabezpiecza budynek. Dlatego wychodząc na chwilę do ogródka trzeba mieć klucz. Na pomoc przychodzi elektrozaczep z funkcją dzień-noc. Po przełączeniu specjalnej dźwigni mechanicznej odblokowujemy elektrozaczep (funkcja „dzień”) i mamy dostęp do domu bez użycia klucza. Natomiast po przełączeniu na funkcję „noc” drzwi są zablokowane i nie można ich otworzyć bez klucza. W antabie jest możliwość wyboru ukrytego przycisku. Po jego wciśnięciu drzwi otwierają się nawet w przypadku funkcji „noc”. Natomiast po zamknięciu drzwi na klucz, nie można otworzyć drzwi przyciskiem. Dodatkowo można zdecydować się na kontaktron, czyli niewielki czujnik magnetyczny wykrywający, czy drzwi są otwarte, czy zamknięte. Warto również przemyśleć wyposażenie drzwi w samozamykacz. Jak jego nazwa sugeruje, sam zamyka drzwi, dlatego zawsze można mieć pewność, że wychodząc z domu w pośpiechu domknęliśmy drzwi.

Pochwyt TORO i wzór 50 Beta
Pochwyt TORO i wzór 50 Beta
WIKĘD

Wszystkie te rozwiązania dają możliwość wyboru solidnego zabezpieczenia, które będzie najbardziej praktyczne dla właściciela oraz sprawi, że zakup drzwi zewnętrznych WIKĘD będzie wyborem designerskim i nowoczesnym.

    Więcej o:

Skomentuj:

Pochwyt w drzwiach WIKĘD