Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Poczuj się w wynajmowanych czterech kątach jak w domu

Redakcja Pressland

Każdy marzy o własnych czterech kątach. Niestety, nie każdy może sobie pozwolić od razu na zakup własnego mieszkania bądź wybudowanie domu. W takiej sytuacji pomocniczym rozwiązaniem na jakiś czas jest wynajęcie mieszkania. Warto jednak urządzić wynajmowane wnętrze w swój własny, indywidualny sposób by móc poczuć się jak we własnym domu.

Ustal granice z właścicielem

Najważniejsze decyzje związane z mieszkaniem podejmowane są przez ich właścicieli. Jeśli masz jakiś plan związany ze zmianą wnętrza, ustal wcześniej z właścicielem ich przebieg i uzyskać zgodę. Nie każdy właściciel zgodzi się na zmianę koloru ścian, wiercenie dziur czy też zmianę mebli. Wynajmowane mieszkanie musisz użytkować zgodnie z podpisaną umową tzn. zgodnie z przepisami prawa cywilnego, musisz uzyskać zgodę wynajmującego na ich wprowadzenie by nie narazić się na problemy prawne.  Najlepszym rozwiązaniem jest uzyskanie takiej zgody w formie pisemnej wraz z szczegółowo opisanym zakresem zmian.

Postaw na dodatki

Jeśli nie chcesz bardzo inwestować w nieswoje mieszkanie i nie tracić przy tym majątku postaw na mało inwazyjne zmiany, które możesz uzyskać dzięki magii dodatków. Za pomocą poduszek, zasłon, koców, świec czy dywanów możesz całkowicie zmienić charakter wnętrza. Łącz ze sobą nie tylko dodatki o różnej fakturze, ale też kolorach. Można powiedzieć, że w najlepszej sytuacji znajdują się osoby wynajmujące pomieszczenia pomalowane na biało – do białych ścian pasuje chyba każdy kolor. Co ważne – takie dodatki możesz w każdej chwili zmienić bądź zabrać je ze sobą w momencie, gdy zrezygnujesz z dalszego wynajmowania wnętrza.

Zmień ściany w prosty sposób

Na rynku dostępnych jest coraz więcej rozwiązań pozwalających na szybkie wprowadzenie zmian w zakresie kolorystyki ściany. Jednym z takich rozwiązań są naklejki bądź fototapety wielokrotnego użytku. Możesz nimi ozdobić ścianę, drzwi, szyby a także blaty. Ich niewątpliwą zaletą jest nie tylko możliwość wielokrotnego użytku, ale też szeroki wybór pod względem kształtów jak i kolorystyki. Z uwagi na fakt, iż są one wielokrotnego użytku, wykonane zostały w sposób, który pozwala na ich ściąganie ze ścian bez niszczenia ścian. Ściany możesz również odmienić za pomocą obrazów zawieszonych przy użyciu dwustronnych plastrów. Wieszając zdjęcia rodzinne wprowadzisz do mieszkania odrobinę siebie i dodasz mu przytulnego charakteru.

Meble – najtrudniejszy element

Najtrudniejszym elementem stanowiącym całość wynajmowanego mieszkania są meble. Część najemców może wyrazić zgodę na ich wymianę a część nie. Problem pojawia się głównie w mieszkaniach, w których meble nie tylko nieestetycznie wyglądają, ale są też zniszczone i niefunkcjonalne. W takiej sytuacji warto dogadać się z właścicielem i ustalić sposób postępowania. Meble można wymienić – to najszybszy krok. Można je również odnowić i odmalować przy pomocy odpowiednich farb. Koszt będzie zdecydowanie niższy, jednak odnowa mebli będzie wymagała sporej ilości pracy i czasu, gdyż wykonanie poszczególnych prac trwa. Można powiedzieć, że w przypadku braku możliwości dogadania się z właścicielem, najlepszym rozwiązaniem jest wynajęcie nieumeblowanego mieszkania, do którego można zabrać własne meble bądź zakupić nowe. Inwestycja ta z pewnością przyda się Państwu we własnych czterech kątach i pozwoli czuć się jak u siebie w domu.


 

    Więcej o:

Skomentuj:

Poczuj się w wynajmowanych czterech kątach jak w domu