Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Poznaj bliżej końcówki kablowe

artykuł zewnętrzny

Instalacja elektryczna jest układem kabli i przewodów wraz z osprzętem, aparaturą rozdzielczą, sterowniczą, układami pomiarowo-rozliczeniowymi, urządzeniami ochronnymi, zabezpieczającymi i uziemieniami. Istotnym elementem każdej instalacji elektrycznej są we właściwy, solidny sposób wykonane połączenia, których bardzo ważną część stanowią końcówki kablowe. Jakie jest podstawowe zadanie końcówek kablowych? Jak można je klasyfikować? Zapraszam do zapoznania się z dalszą częścią artykułu.

Poznaj bliżej końcówki kablowe
Poznaj bliżej końcówki kablowe
Elektrogiełda

Na czym polega główna funkcja końcówek kablowych?

Główna rola końcówek kablowych polega na zabezpieczeniu oraz dopasowaniu końca wpinanego kabla do rodzaju przyłącza w elemencie, w który jest wpinany. Dzięki ich właściwemu dopasowaniu - przy uwzględnieniu materiału, przeznaczenia, rodzaju oraz przekroju żyły - umożliwiają nie tylko zapewnienie bezpieczeństwa instalacji elektrycznej, ale także jej bezawaryjne działanie.

Szeroki wybór końcówek kablowych znajdziesz w sklepie Elektrogiełda - wielopokoleniowej firmie tworzonej od zawsze z wielką pasją i zaangażowaniem, której podstawową wartością jest zadowolenie Klienta. Aby poznać pełen asortyment sklepu w kategorii “Końcówki kablowe” zapraszam na stronę internetową sklepu - https://elektrogielda.com/49803-koncowki-kablowe. Produkty możesz posortować z uwagi na nominalny przekrój, izolację, materiał, pokrycie, rozmiar konektora i kolor izolacji.

Końcówki kablowe ze względu na sposób ich montażu możemy podzielić na:

 • Końcówki kablowe do zaprasowania
 • Końcówki kablowe do lutowania

Końcówki kablowe do zaprasowania

Zaprasowywanie może być zarówno jednokrotne, jak i wielokrotne. Jednokrotne wykorzystywane jest między innymi przy końcówkach typu KOE, a wielokrotne - KLA, KOR i KCR. Jest to w dużej mierze zależne od ilości miejsca przeznaczonego na końcówce oraz od wymaganej trwałości połączenia końcówka-przewód.

Wybierając formę zaprasowywania (pojedynczy wgniot, trapezową, owalną, na kwadrat, na okrągło, sześciokątną, z zawinięciem przewodu oraz izolacji na żyle) należy dopasować ją do wybranej końcówki kablowej.

Biorąc pod uwagę rodzaj stosowanych przewodów, przeznaczenie i sposób montażu wyróżniamy:

 • końcówki rurowe,
 • końcówki igiełkowe,
 • końcówki oczkowe,
 • końcówki pazurkowe, 
 • końcówki konektorowe,
 • końcówki kablowe tulejkowe,
 • tulejki łączące,
 • końcówka kablowa widełkowa.

Końcówki konektorowe - czym są i gdzie znajdują zastosowanie

Końcówki konektorowe używane są do przyłączania przewodów do danych zacisków aparatów elektrycznych. Do zalet konektorów należy zaliczyć prostotę ich montażu oraz stworzoną przy ich pomocy możliwość bezproblemowego załączania i rozłączania poszczególnych elementów lub obwodów elektrycznych. Końcówki te dedykowane są w szczególności branży motoryzacyjnej. Wykorzystywane są jednak także w sprzęcie AGD. Końcówki konektorowe możemy klasyfikować z uwagi na osłonę izolacyjną na końcówki konektorowe izolowane, całkowicie izolowane oraz nieizolowane.  

Przedmiotem Twoich poszukiwań jest końcówka kablowa 16mm2, końcówka kablowa 25mm2, końcówka kablowa 35mm2, a może końcówka kablowa 240mm2?

Odwiedź Elektrogiełdę i znajdź produkt idealny dla siebie! Życzymy udanych zakupów!

  Więcej o:

Skomentuj:

Poznaj bliżej końcówki kablowe