Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Pożyczka na budowę domu – co należy o niej wiedzieć?

artykuł zewnętrzny

Zdecydowanej większości z nas pożyczka na budowę domu kojarzy się przede wszystkim z wieloletnim kredytem hipotecznym. Skojarzenie to nie jest oczywiście bezpodstawne – kredyty zabezpieczone nieruchomością stanowią domenę banków i mogą być udzielane na okres nawet 30 lub 35 lat. Uzyskanie pozytywnej odpowiedzi na wniosek kredytowy to jednak dopiero połowa sukcesu. Wydatki związane z budową domu bardzo często przekraczają nasze wstępne szacunki. Czy pożyczka na budowę domu jest możliwa? Zapraszamy do lektury.

Pożyczka na budowę domu – co należy o niej wiedzieć?
Pożyczka na budowę domu – co należy o niej wiedzieć?
Taktofinanse

Pożyczka na budowę domu a kredyt hipoteczny

Zgodnie z prawem bankowym, kredyt, którego zabezpieczeniem jest nabyta bądź budowana aktualnie nieruchomość, może być oferowany wyłącznie przez podmioty posiadające status banku. Całkowita wartość i kształt kredytu hipotecznego są zależne od preferencji kredytobiorcy – kredyt na zakup domu czy mieszkania może być powiększony o środki potrzebne na jego remont lub wyposażenie.

Warto pamiętać, że posiadanie kredytu hipotecznego nie pozbawia nas możliwości wnioskowania o dodatkowe środki pozabankowe, takie jak pożyczka na budowę domu. Nadrzędną rolę odgrywa wówczas nie sam fakt istnienia zobowiązania hipotecznego, lecz stosunek wysokości miesięcznej raty do otrzymywanego przez kredytobiorcę (lub kredytobiorców) wynagrodzenia. Jeśli przychody osoby spłacającej kredyt umożliwiają mu podjęcie kolejnego finansowania, pożyczka na budowę domu jest możliwa.

Kiedy pożyczka na budowę domu może okazać się szczególnie potrzebna?

Choć pojęcie pożyczki i kredytu w mowie potocznej często stosujemy zamiennie, w rzeczywistości różnią się one wieloma czynnikami, takimi jak podmiot udzielający środków, podstawią prawną, przedmiotem umowy czy przeznaczeniem pozyskanych pieniędzy. Oznacza to, że otrzymane w ramach kredytu środki mogą być wykorzystane wyłącznie na ściśle określony cel.

Pożyczka na budowę domu https://taktofinanse.pl/pozyczki/pozyczka-na-dom, pozyskana od przedsiębiorstw pozabankowych, może być przeznaczona na dowolne potrzeby – pożyczkobiorca nie musi rozliczać się z podmiotem jej udzielającym i może spożytkować ją na dowolny cel. Właściwość ta jest szczególnie istotna w sytuacjach, gdy na placu budowy pojawiają się wydatki, które nie kwalifikują się jako cel kredytu. Warto mieć na względzie, że bank ma prawo monitorować postęp prac budowlanych oraz ubiegać się o wgląd do faktur.

Pożyczka na budowę domu to wsparcie w kryzysowych sytuacjach

Zaskoczyły Cię nagłe podwyżki cen niezbędnych materiałów budowlanych? Potrzebujesz gotówki na opłacenie zaliczki dla ekipy remontowej? Pożyczka na budowę domu od pozabankowego przedsiębiorstwa bankowego może okazać się rozwiązaniem w sam raz dla Ciebie – warto jednak upewnić się, że wybrana oferta będzie dopasowana do Twoich możliwości finansowych. Najlepszym rozwiązaniem jest wówczas pożyczka długoterminowa o niższej racie miesięcznej.

Przykładem przedsiębiorstwa, posiadającego w swojej ofercie zobowiązania długoterminowe, jest TAKTO Finanse. Firma ta oferuje pożyczki o wartości od 1 000 do 10 000 złotych, których spłata może zostać podzielona na okres od 6 do aż 40 miesięcy – rozwiązanie to pozwala dopasować jej wysokość do innych zobowiązań finansowych. Już dziś zapoznaj się z kalkulatorem finansowym TAKTO Finanse i przekonaj się, że pożyczka na budowę domu może okazać się tańsza niż myślisz.  

Źródło: taktofinanse.pl

    Więcej o:

Skomentuj:

Pożyczka na budowę domu – co należy o niej wiedzieć?