Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Prysznic - ważny element wyposażenia łazienki

ES

Trudno sobie wyobrazić nowoczesną łazienkę bez funkcjonalnego natrysku. Szybki prysznic coraz częściej zastępuje kąpiel, na przygotowanie której musimy poświęcić więcej czasu. Elegancko prezentujący się prysznic to także ważny element aranżacji wnętrza.

Komfortowa deszczownica
Kąpiel pod prysznicem to wspaniały relaks po całym dniu
Oras

Prysznic - dobry wybór do każdej łazienki

Łazienka to pomieszczenie, którego wyposażenie powinno być dobrze przemyślane – tak, by codzienna kąpiel była wygodna i sprawiała nam przyjemność. Jeśli wnętrze jest duże, możemy zdecydować się i na wannę, i na kabinę. Ale jeżeli powierzchnia jest ograniczona lub niezbyt ustawna, najlepiej wybrać prysznic. Wielofunkcyjne słuchawki i regulowane drążki natrysków, kaskady wody w deszczowniach, elementy SPA w panelach prysznicowych... Dzięki takiej ofercie możemy dobrać model, który spełni nasze oczekiwania zarówno pod względem funkcjonalności, jak i estetyki.

Zestaw prysznicowy z deszczownią
Nowoczesne zestawy prysznicowe zapewniają też dużą oszczędność wody
Ferro

Deszczownice - relaks w deszczu

Deszczownica to element prysznica, który rozprasza strumień wody, który przypomina ciepły deszcz. W nowoczesnych modelach strumień rozprowadzany jest szeroko, obejmując swoim zasięgiem całe ciało. Deszczownica montowana jest na szczycie kabiny prysznicowej lub integrowana z sufitem, tworząc monolit.
Wyróżnia się trzy podstawowe rodzaje deszczownic prysznicowych. Pierwszą z nich jest głowica prysznicowa, która montowana jest na drążku w miejsce klasycznej słuchawki. Jest ona mocowana na stałe do drążka lub panelu prysznicowego i łączona z baterią prysznicową za pomocą elastycznego węża.
Częstszym rozwiązaniem są deszczownice podtynkowe. Taki model jest podłączany za pomocą sztywnej rury do baterii prysznicowej (bardzo często umieszczając konstrukcję pod płytkami, tak aby nie była widoczna). Zazwyczaj są to deszczownie z instalacją ścienną, gdzie widoczny jest jedynie uchwyt i głowica deszczownicy.
Do trzeciej grupy deszczownic zalicza się zestawy do zabudowy sufitowej. Jest to najbardziej efektowne rozwiązanie, jednak musi być zaplanowane już na etapie projektowania łazienki i przestrzeni prysznicowej, ponieważ wymaga dostosowania instalacji wodnej oraz zagospodarowania wystarczającej ilości miejsca między stropem a poziomem podwieszanego sufitu, w który będzie wmontowana deszczownica.

Głowica talerzowa 45 x 45 cm
Głowica talerzowa 45 x 45 cm z deszczowym strumieniem jest gwarancją relaksu absolutnego,
Ferro
Kąpiel w dźwiękach
Nie jest to zwyczajny system prysznicowy — to strefa wellness, której rytm wyznacza woda.
Grohe
Deszczownica z funkcją ograniczającą wypływ wody
Łatwy w obsłudze przełącznik i blokada temperatury w uchwycie baterii; funkcja EcoFlow ograniczająca wypływ wody.
Oras

Widoczny czy ukryty?

Zestaw natryskowy tworzy rączka prysznicowa, która zostaje zamontowana wraz z wężem zasilającym ją w wodę oraz specjalny drążek, który ma uchwyt o regulowanej wysokości. Może być montowany do ściany na ustalonej przez nas wysokości. Zanim zdecydujemy się na zakup zestawu, zastanówmy się nad tym, jaką funkcję będzie spełniał. Jeśli ma służyć jedynie do szybkiego umycia, zdecydujmy się na tradycyjny model, bez dodatkowych elementów. Warto jednak pamiętać, że oprócz rączek jednostrumieniowych, możemy wybierać także spośród trójstrumieniowych. Te z kolei, oprócz tradycyjnego strumienia deszczowego, oferują również strumień delikatny i strumień do hydromasażu.
Podkreślenie minimalistycznego wystroju łazienki jest natomiast możliwe dzięki podtynkowym zestawom natryskowym – ukrycie połączeń pozwala na eliminację zbędnych elementów wyposażenia. W czasie montażu mieszacz i podłączenia zostają ukryte, a widoczny pozostaje tylko uchwyt baterii i ozdobna rozeta. Takie rozwiązanie jest nie tylko estetyczne, ale też praktyczne – zabudowane elementy nie są narażone na uszkodzenia mechaniczne i długotrwałe oddziaływanie wilgoci. Zabudowany system natryskowy jest również łatwiejszy w pielęgnacji i w utrzymaniu w czystości – ukryte elementy nie wymagają czyszczenia. Ponieważ dostęp do nich będzie utrudniony, należy zwrócić szczególną uwagę na trwałość i niezawodność wybieranych modeli. Dużą wytrzymałością charakteryzują się mieszacze z głowicą ceramiczną, odporną na rozszczelnienia. Wybór głowicy lub talerza natryskowego powinien być natomiast zdeterminowany przez wyposażenie w system typu easy clean, ułatwiający oczyszczenie mechanizmów z osadu spowodowanego twardą wodą. Ważna jest również możliwość wyboru rodzajów strumieni, tak by każdy użytkownik prysznica mógł dopasować natrysk do swoich preferencji.

Prysznic z trzema rodzajami strumienia
Zintegrowana z główką prysznicową funkcja Select pozwala na łatwy wybór jednego z trzech rodzajów strumienia: SoftRain, IntenseRain i Massag
Hansgrohe
Zestaw prysznicowy podtynkowy
Zestaw podtynkowy, deszczownica górna kwadratowa 25 x 25 cm, abs, anti-calc, bateria 2-funkcyjna
Invena
Zestaw prysznicowy podtynkowy
Zestaw podtynkowy w ciekawie wykończonym wnętrzu; deszczownica górna kwadratowa 25 x 25 cm, abs, anti-calc
Invena
Zestaw do łazienek w stylu retro
Zestaw wposażony w 1-funkcyjną rączkę natrysku o strumieniu deszcz, drążek metalowy przesuwny
Ferro
Zestaw z różnymi rodzajami strumienia
Zestaw z 3-funkcyjną rączką natrysku o strumieniach: deszcz, masaż, strumień mieszany; system łatwego usuwania kamienia wapiennego,
Ferro

Panele prysznicowe - jak w SPA

Panel prysznicowy to namiastka SPA w domu. Możemy bowiem korzystać z wodnego relaksu, nie wychodząc z własnej łazienki. Wybierając konkretny model, powinniśmy zwrócić uwagę na rozłożenie dysz. Istotne jest też, aby wiedzieć, jaka liczba dysz będzie optymalna. Najlepszym rozwiązaniem są panele mające do 6 dysz, bo wtedy nie ma ryzyka, że zbyt duża liczba masażerów będzie rozprowadzać wodę z nierównomiernym natężeniem strumienia. Niektóre mają bowiem system masażu skoncentrowany na okolicę lędźwiową, inne na szyjną, a jeszcze inne – na piersiową. Na rynku są panele wykonane z PVC, aluminium, stali, szkła hartowanego i mosiądzu.
Dużą ostrożność trzeba zachować, kupując panel prysznicowy ze szkła hartowanego. Wymaga on bowiem szczególnej uwagi podczas transportu, montażu i w czasie użytkowania ze względu na możliwe uszkodzenia mechaniczne. Jeśli problemem w instalacji wodnej jest zróżnicowanie temperatur lub powolne nagrzewanie się wody, warto pomyśleć o zakupie panelu z termostatem.

Panel prysznicowy
Panel atrakcyjny wizualnie dzięki minimalistycznej formie i wodospadowi w górnej części, dysze do masażu gwarantujące odprężenie
Ravak
Panel prysznicowy z hydromasażem
Natrysk górny 32 dysze, natrysk ręczny 1-funkcyjny (strumień normalny), 3 regulowane dysze do hydromasażu
Invena

Skomentuj:

Prysznic - ważny element wyposażenia łazienki