Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Przesyłki wielkogabarytowe – czy są droższe niż usługi firmy przeprowadzkowej?

artykuł zewnętrzny

Przeprowadzka do innego miasta wiąże się z wieloma wyzwaniami. Pierwszym z nich jest jej zorganizowanie. Jak najekonomiczniej i najbezpieczniej przewieść swoje rzeczy do nowego lokum? Sprawdzamy, czy wysłanie przesyłek wielkogabarytowych jest bardziej opłacalne, niż wynajęcie firmy przeprowadzkowej!

Przesyłki wielkogabarytowe – czy są droższe niż usługi firmy przeprowadzkowej?
Przesyłki wielkogabarytowe – czy są droższe niż usługi firmy przeprowadzkowej?
Shipcenter

Jak wyglądają przewozy wielkogabarytowe poprzez firmę kurierską?

Przewozy wielkogabarytowe mogą dotyczyć paczek – również takich o niestandardowych wymiarach – lub palet. W formie paczki, przekraczającej standardowe wymiary ustalane przez firmy kurierskie, możemy wysłać kanapę, materac czy inny mebel o nieregularnych kształtach. Natomiast sprzęty RTV i AGD, mniejsze regały czy komody oraz pozostałe kartony warto wysyłać na paletach. Wysyłka standardowej palety o wymiarach 120 × 80 cm jest możliwa prawie we wszystkich najpopularniejszych firmach kurierskich, a ceny również kształtują się bardzo zachęcająco.

Jak zorganizować przewóz przesyłek wielkogabarytowych?

Przykładowo europaleta o wadze 70 kg i wysokości 150 cm może zostać wysłana za mniej niż 200 zł. Z pewnością zmieścisz na niej pralkę oraz inne elementy wyposażenia mieszkania. Skrupulatne owinięcie pakunku folią typu strecz zabezpieczy go przed uszkodzeniem i przemieszczaniem się i będziesz pewien, że przesyłka dotrze na nowy adres w jednym kawałku. Po zapakowaniu rzeczy na paletę musisz dokładnie ją wymierzyć, a także znać jej wagę – po prostu zważ wszystko to, co na niej umieszczasz i zsumuj. Jeśli masz już wszystkie niezbędne informacje, możesz zamówić kuriera, który zajmie się Twoją przesyłką wielkogabarytową, np. tutaj: https://shipcenter.pl/przesylki-wielkogabarytowe. W ciągu 24–48 godzin od złożenia zamówienia specjalny pojazd przeznaczony do przewozu palet zjawi się pod Twoim domem.

Firma przeprowadzkowa – ile kosztują jej usługi?

Jeżeli nie mamy do dyspozycji własnego samochodu, a musimy przewieść swoje rzeczy do innego mieszkania, musimy zdać się na firmę przeprowadzkową. Świadczone przez nią usługi obejmują wyniesienie i załadowanie mebli do pojazdu, przewiezienie ich w miejsce docelowe oraz wyładowanie i wniesienie do nowego lokum. Co to zasady, oznacza to, że nie musimy martwić się o dźwiganie ciężkich przedmiotów i możemy skupić się na pakowaniu drobnego wyposażenia.

To, ile zapłacimy za transport mebli, zwykle jest uzależnione od tego, jak długo będzie trwać załadunek i rozładunek oraz ilu pomocników potrzebujemy. Jeżeli chcemy zaoszczędzić, możemy wynająć jedynie kierowcę i poprosić o pomoc rodzinę lub znajomych. Wówczas zapłacimy od 80 do 120 zł za godzinę. Natomiast w przypadku zatrudnienia kierowcy z jednym tragarzem musimy liczyć się ze stawką zaczynającą się w okolicach 150 zł, a kończącą na 220 zł za godzinę. Najdroższa będzie opcja z dwoma pomocnikami, jej ceny wynoszą 250–300 zł, ale praca może zostać wykonana dużo szybciej. Warto pamiętać, że przy przewozach na dużych dystansach, firma przeprowadzkowa może doliczyć sobie dodatkowe koszty transportu. 

Kiedy warto skorzystać z kuriera wielkogabarytowego przy przeprowadzce?

Krajowe przesyłki wielkogabarytowe mogą być świetną opcją na zorganizowanie przeprowadzki. Należy jednak pamiętać, że nie sprawdzą się w każdym wypadku. Przede wszystkim musimy dysponować przestrzenią, na której swobodnie zapakujemy paletę lub paczkę, a następnie bez przeszkód przeniesiemy do samochodu kuriera. W tym celu idealnie sprawdzi się garaż bądź zabezpieczona wiata. Przygotowanie przesyłki paletowej w mieszkaniu raczej odpada.

Kolejnym czynnikiem, jaki warto rozważyć, jest liczba przedmiotów, które chcemy wysłać za pośrednictwem kuriera wielkogabarytowego. Jeżeli zmieścimy wszystko na jednej–dwóch paletach zapewne wyjdzie nas to taniej, niż wynajęcie firmy przeprowadzkowej – szczególnie gdy przenosimy się do odległego miasta. W przypadku konieczności przewiezienia całego wyposażenia mieszkania lepiej postawić na tradycyjny przewóz.

    Więcej o:

Skomentuj:

Przesyłki wielkogabarytowe – czy są droższe niż usługi firmy przeprowadzkowej?