Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Rekuperacja w Twoim mieszkaniu – zaoszczędź na ogrzewaniu!

artykuł zewnętrzny

W obecnych czasach szukamy wiele różnych sposobów na oszczędzanie. Pojawiają się nowoczesne technologie, dzięki którym oszczędzamy swoje fundusze. Rekuperacja jest kolejną metodą na zmniejszenie rachunków za prąd. Przekonaj się sam, dlaczego jest ona taka ważna. W poniższym artykule znajdziesz ciekawe informacje na temat rekuperatora powietrza.

Rekuperacja w Twoim mieszkaniu – zaoszczędź na ogrzewaniu!
Rekuperacja w Twoim mieszkaniu – zaoszczędź na ogrzewaniu!
źródło zdjęć: freepik.com

Co to jest rekuperator powietrza i jak działa?

W dzisiejszych ciężkich czasach finansowych staramy się zmniejszyć rachunki przez montaż różnych nowoczesnych technologii. Nie tylko pompy ciepła, czy fotowoltaika są takim rozwiązaniem. Rekuperator powietrza służy przede wszystkim do jego wentylacji. Dzięki niemu uzyskujemy świeże i ciepłe powietrze, które wykorzystujemy do ogrzewania naszego domu. Prawda, że to doskonały pomysł? Warto o nim pomyśleć zwłaszcza teraz, gdy zbliża się okres grzewczy.

Rekuperatory zasilane są przez energię elektryczną. Do głównego zadania tego wspaniałego urządzenia należy nawiew powietrza do wnętrza domu i wywiew zużytego powietrza na zewnątrz. Profesjonalny montaż rekuperatorów powietrza przyczynia się do użytkowania lepszej jakości powietrza. Właśnie to powietrze zagwarantuje nam ciepło w domu, które pozwoli nam na obniżenie rachunków za prąd. Aktualnie sporo mówi się o podwyżkach cen za prąd i gaz. Wszyscy jesteśmy trochę tym przerażeni. Możemy jednak sprawić, że nasze rachunki wcale nie będą tak wysokie.

Budowa rekuperatora powietrza – co warto wiedzieć?

Montaż wentylacji powietrza wymaga pewnych określonych norm i przepisów z zakresu wentylacji. Zatem każdy rekuperator powietrza, powinien składać się z następujących elementów:

  • Dwa wentylatory, do których zaliczamy wentylatory stałoprądowe i zmiennoprądowe. Te pierwsze uznawane są za energooszczędne, natomiast drugi rodzaj zużywa zdecydowanie więcej energii.
  • Wymiennik ciepła – może zawierać konstrukcje krzyżową, przeciwprądową i obrotową.
  • Automatyka sterująca – odpowiada głównie za dostosowanie wentylacji do konkretnych potrzeb użytkownika.

No dobrze wiemy już, jak działa rekuperator powietrza. Znamy dokładne funkcjonowanie tego wspaniałego gadżetu. Sprawdźmy teraz jakie są jego zalety. Dzięki nim przekonacie się, że jest to naprawdę doskonałe rozwiązanie na zmniejszenie rachunków za prąd i gaz.

Zalety posiadania rekuperatora powietrza

Pierwszą i najważniejszą pozytywną cechą jest wymiana powietrza. Rekuperator sprawia, że oddychamy świeżym powietrzem, niezależnie od występujących warunków atmosferycznych. Sporo mówi się o zanieczyszczaniu naszego środowiska przez nadmiar CO2. Warto więc przemyśleć parę rzeczy i wziąć sprawy w swoje ręce, tak aby cieszyć się na co dzień czystym powietrzem.

Kolejnym plusem dla nas jest na pewno oszczędność. Przez użytkowanie rekuperatora powietrza obniżają się nasze rachunki, nawet do 50%. Jesteście ciekawi dlaczego? Dzieje się tak dlatego, że wytworzone ciepło wykorzystywane jest kilkukrotnie.

Kontrola jakości powietrza to również zaleta posiadania rekuperatora powietrza. Dzisiejsze nowoczesne urządzenia pokazują nam wskaźnik tego pomiaru. Dzięki sterownikowi rekuperatora możemy zwiększyć intensywność przewietrzania, tak aby w domu utrzymywał się odpowiedni poziom jakości powietrza.

Wiele osób marzy w swoim domu o braku występowania przeciągów, much i komarów. Przy rekuperatorze powietrza w lecie zamykamy okna i cieszymy się chłodnym powietrzem, wydobywającym się z naszej klimatyzacji.

    Więcej o:

Skomentuj:

Rekuperacja w Twoim mieszkaniu – zaoszczędź na ogrzewaniu!