Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Rekuperatory – dlaczego warto je rozważyć? Odpowiadamy

Artykuł zewnętrzny

Przerażają Cię wysokie koszty ogrzewania zimą? A może masz problem z wilgocią i grzybem na ścianach? Rozwiązaniem szytym na miarę Twoich potrzeb może być rekuperator. To innowacyjne urządzenie umożliwiające odzyskiwanie ciepła, które coraz bardziej zyskuje na popularności. Co sprawia, że inwestycja w rekuperator jest opłacalna? Na co musisz zwrócić uwagę, wybierając ten sprzęt? Czytaj dalej – podpowiadamy.

Rekuperatory – dlaczego warto je rozważyć?
Rekuperatory
Techcenter

Na czym polega rekuperacja?

Zanim dowiesz się, czy warto rozważyć zakup rekuperatora, musisz wiedzieć, na czym polega proces rekuperacji. Otóż jego celem jest odzyskiwanie ciepła z powietrza, które wydostaje się z budynku, a następnie wykorzystanie go do ogrzewania wnętrza. Co więcej, rekuperacja umożliwia wymianę zużytego powietrza na świeże, co niewątpliwie wpływa na komfort i samopoczucie wszystkich osób przebywających w budynku. Co ciekawe, strumienie powietrza, które są wywiewane z pomieszczenia, a także te, które są nawiewane do wewnątrz, nie mieszają się ze sobą.

Jak wybrać rekuperator?

Zakup rekuperatora to inwestycja – decyzja ta musi być więc dobrze przemyślana. Zastanawiasz się, czym warto się kierować, wybierając urządzenie? Do najważniejszych kryteriów zaliczyć możemy:
– wydajność – parametr ten jest określany w m3/h i należy dopasować go do wielkości pomieszczenia;
– typ – wyróżnia się wiele rodzajów tych urządzeń, jednak do najczęściej polecanych należą rekuperatory ścienne – znajdziesz je np. w e-sklepie Tech Center. Wyróżnia je łatwość montażu i wyższa niż w pozostałych typach wydajność;
– głośność – upewnij się, że wybrany przez Ciebie model ma akceptowalny poziom hałasu;
– klasa energetyczna – aby zminimalizować koszty energii, postaraj się wybrać model z oznaczeniem np. “A+”;
– funkcje dodatkowe – niektóre rekuperatory są wyposażone w specjalne udogodnienia, np. sterowanie pilotem.

Rekuperatory – dlaczego warto?

Na zakup rekuperatora decyduje się coraz więcej osób. Nie ma w tym nic dziwnego – to decyzja, która wiąże się z wieloma korzyściami. Do najważniejszych bez wątpienia zalicza się oszczędność energii i pieniędzy – rekuperatory odzyskują ciepło z powietrza wentylacyjnego, co pozwala na zmniejszenie zużycia energii potrzebnej do ogrzewania lub chłodzenia budynku. Dzięki temu rachunki są wyraźnie niższe. Co więcej, nie trzeba często stosować klasycznych sposobów wietrzenia, czyli otwierania okien. Montaż tego prostego urządzenia umożliwia efektywną wentylację pomieszczeń, co wpływa na poprawę jakości obecnego w nich powietrza.

Warto też pamiętać o tym, że odpowiednie wentylowanie budynków jest kluczowe dla bezpieczeństwa użytkowników – dzięki rekuperatorom znika problem grzybów na ścianach i wilgoci. Nie da się też ukryć, że zakup tych urządzeń jest korzystny dla środowiska – wyraźnie zmniejszają bowiem zużycie energii, a tym samym redukują emisję gazów cieplarnianych. Jeżeli więc chcesz poprawić jakość życia domowników, zdecydowanie rozważ inwestycję w rekuperator.

    Więcej o:

Skomentuj:

Rekuperatory – dlaczego warto je rozważyć? Odpowiadamy