Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Robot koszący – bezpieczna i cicha pielęgnacja trawnika

sponsorowany

Warkot kosiarki budzący o poranku czy zakłócający letnie wieczory to już przeszłość. Nowoczesne roboty koszące pracują cicho i bezpiecznie, zapewniając kompleksową pielęgnację trawnika. Dowiedz się, czym są kosiarki automatyczne i dlaczego to najlepszy sposób na koszenie trawy.

.
.
Husqvarna

Roboty koszące to nowoczesne oblicze koszenia

Husqvarna wprowadzając na rynek pierwszego robota koszącego w 1995 roku, zrewolucjonizowała sposób koszenia. Dzięki zastosowanym rozwiązaniom, koszenie nie skupia się jedynie na ścięciu źdźbła, ale też na pielęgnacji trawnika przy jednoczesnej oszczędności czasu i nakładów pracy właściciela sprzętu. Wystarczy bowiem zainstalować w ogrodzie inteligentnego robota, który kompleksowo zadba o trawnik.

Roboty Automower® to inteligentne urządzenia, które pracują w pełni autonomicznie. Zostały zaprojektowane z myślą o koszeniu każdego trawnika, bez względu na jego wielkość, ukształtowanie czy liczbę przeszkód. Obsługują tereny do 5000 m² (lub większe w zależności od liczby robotów), koszą na wzniesieniach nawet o nachyleniu 70% (wybrane modele) i pokonują wąskie przejścia o szerokości 60 cm, by dotrzeć w każde miejsce.

Każdego dnia, niezależnie od pogody i pory, roboty koszące poruszają się po ogrodzie w trybie losowym, precyzyjnie ścinając niewielki przyrost trawy za pomocą ostrych jak brzytwa, obrotowych noży tnących. Drobne ścinki zostają rozrzucone na trawniku i zamieniają się w naturalny nawóz, wzbogacający glebę. Potrafią także m.in. dostosować czas pracy do tempa wzrostu trawy i warunków pogodowych.

Praca robotów koszących Husqvarna opiera się na najnowszej technologii. Oznacza to także możliwość obsługi Automower® za pomocą aplikacji. Wystarczy smartfon, by zaprogramować harmonogram pracy, zmienić ustawienia czy śledzić robota w przypadku potencjalnej kradzieży (modele z GPS). Ponadto nowoczesne roboty koszące Husqvarna można zintegrować z inteligentnymi systemami zarządzającymi domem lub ogrodem, np. Google Home, Fibaro.

.
.
Husqvarna

Kosiarki automatyczne Automower® gwarantują doskonały wygląd trawnika każdego dnia oraz długotrwałą poprawę jego kondycji, pracując przy tym cicho i bezpiecznie. To niewątpliwe zalety robotów, które warto podkreślić.

Imponująco cicha praca robotów koszących Husqvarna

Roboty do koszenia trawy Automower® na tle innych tego typu urządzeń wyróżniają się zaskakująco cichą pracą. Poziom generowanego hałasu wynosi zaledwie około 60 dB. W obecnych czasach, kiedy nadmierny gwar towarzyszy nam wszędzie, warto stawiać na urządzenia, które pracują cicho. Wszak hałas ma bardzo szkodliwy wpływ na nasz organizm, powodując wiele dolegliwości zdrowotnych.

Cicha praca Automower® to wynik przemyślanej konstrukcji. Roboty cechują się optymalnym system cięcia z obrotowym dyskiem, na którym zamontowane są ostrza. Posiadają także innowacyjny silnik bezszczotkowy oferujący większą wydajność i jednocześnie zużywający mniej energii. Ponadto gumowe opony umożliwiają bezgłośną jazdę po twardym terenie. Niektóre modele robotów koszących wyposażone są w bardzo cichy napęd Ultra Silent, który gwarantuje jeszcze niższy poziom hałasu.

Wyjątkowo niski poziom hałasu, sprawia, że roboty Husqvarna mogą pracować o każdej porze, nie zakłócając spokoju naszego oraz sąsiadów. Dzięki temu przyczyniają się do ograniczania problemu zanieczyszczenia hałasem oraz eliminują jeden z najczęstszych powodów sąsiedzkich kłótni, czyli głośną pracę kosiarki do trawy.

Przyjazna dla środowiska praca kosiarek automatycznych

Rosnąca świadomość ekologiczna sprawia, że coraz częściej szukamy rozwiązań przyjaznych dla środowiska. Kosiarki automatyczne Husqvarna doskonale wpisują się w ten trend. Oprócz cichej pracy wyróżniają się także zasilaniem elektrycznym za pomocą akumulatora. Nie emitują zatem szkodliwych spalin i nie zanieczyszczają środowiska.

Ponadto rzeczywiste zużycie energii jest niewielkie z uwagi na maksymalnie energooszczędną pracę robotów koszących. Wszystkie modele Automower® wyposażone są w tryb ECO, który wyłącza prąd w przewodach ograniczających i doprowadzających, gdy maszyna się ładuje lub jest zaparkowana. Kosiarki automatyczne potrafią również szukać najkrótszej drogi do stacji bazowej (wyposażone są w nawet 5 metod szukania), by nie tracić niepotrzebnie energii na inne działania niż koszenie.

.
.
Husqvarna

Roboty koszące Husqvarna rozwiązują również problem z pokosem. Pozostawione na trawniku drobne ścinki są niewidoczne, a po pewnym czasie zamieniają się w bogatą w składniki pokarmowe próchnicę, która odżywia glebę, ograniczając w ten sposób potrzebę sztucznego nawożenia. Mulczowanie redukuje także parowanie wody z podłoża.

Zaawansowane bezpieczeństwo robotów koszących

Użytkowanie robotów koszących Automower® jest w pełni bezpieczne w szerokim rozumieniu. Liczne systemy, funkcje i czujniki chronią otoczenie, w tym dzieci i zwierzęta oraz samo urządzenie przed zniszczeniem, jak również kradzieżą.

Wysoki poziom bezpieczeństwa to jeden z głównych priorytetów dla firmy Husqvarna. Roboty koszące wyposażone są w zintegrowane czujniki, które natychmiast zatrzymują pracę noży w momencie podniesienia lub przewrócenia kosiarki. Wykrywają również nieprawidłowy montaż ostrzy, ich brak lub wygięcie. Ponadto noże w kontakcie z obiektem innym niż trwa, chowają się w dysku tnącym, by uniknąć uszkodzenia przedmiotu oraz samych ostrzy. Jeśli robot napotka duże przeszkody, uderza w nie i się odbija, zmieniając kierunek jazdy. Niektóre modele posiadają funkcję zdalnego wykrywania obiektów, zmniejszają prędkość i unikają silnego zderzenia.

Kosiarki automatyczne Automower® wyróżniają się także bezpieczną konstrukcją. Dysk tnący jest dokładnie zabudowany, a ostrza umiejscowione są z dala od krawędzi. Noże znajdują się nisko nad ziemią, przez co eliminują ryzyko dostania się w ich zasięg stóp czy łap zwierząt. Ponadto roboty Automower® z serii X-Line dla większego bezpieczeństwa posiadają reflektory LED oraz gumowy zderzak.

Zabezpieczenia przed kradzieżą

Roboty koszące Husqvarna są zabezpieczone przed kradzieżą na kilka sposobów. Uruchomienie kosiarki wymaga wpisania unikalnego kodu PIN (chroni także przed uruchomieniem przez dzieci). Zaś alarm o wysokim poziomie hałasu rozlega się, gdy urządzenie znajdzie się poza obszarem wyznaczonym przez przewody ograniczające. Można go wyłączyć za pomocą kodu PIN.

Modele robotów z serii X-line, które wyposażone są w funkcję Automower® Connect oraz wbudowany system GPS można śledzić w czasie rzeczywistym na ekranie smartfona w przypadku kradzieży. Co więcej, skradziona kosiarka jest bezużyteczna – nie współpracuje z innymi stacjami ładującymi, a po zgłoszeniu utraty, trafia na tzw. czarną listę, przez co traci wsparcie serwisu Husqvarna.

Warto także dodać, że kupując robota koszącego Husqvarna u autoryzowanego dilera marki, otrzymujemy dodatkowo certyfikat, który gwarantuje do 3 lat ochrony przeciwkradzieżowej. W przypadku udokumentowanej kradzieży maszyny dostajemy taki sam model kosiarki Automower®, gdy nie odnajdzie się poprzedni.

Wybierz ciche i bezpieczne roboty koszące Husqvarna

Husqvarna oferuje wiele różnych modeli robotów koszących. Dzięki temu każdy znajdzie najlepszą kosiarkę automatyczną do koszenia swojego trawnika.

Sprawdź, jak wybrać odpowiedni model robota koszącego do swojego ogrodu: Kosiarka automatyczna a powierzchnia trawnika. Jak wybrać właściwy model?

Do obsługi średniej wielkości trawników (do 1600 m²) o skomplikowanym układzie polecany jest Automower® 315X z serii X-Line, który kosi na wzniesieniach o nachyleniu do 40%. Ponadto posiada funkcję koszenia po spirali, dzięki czemu, gdy natrafi na wysoką trawę, wyrównuje jej wysokość, poruszając się spiralnie. Czujnik pogody dostosowuje czas pracy do warunków atmosferycznych i tempa wzrostu trawnika. AM 315X wyposażony jest również w funkcję Automower® Connect do zdalnej kontroli, system GPS, reflektory LED, gumowy zderzak przedni oraz designerską obudowę. Spełnia oczekiwania najbardziej wymagających użytkowników.

 

.
.
Husqvarna

Z kolei Automower® 450X z linii X-Line przeznaczony jest do koszenia trawników o powierzchni aż 5000 m² i kosi na wzniesieniach o nachyleniu do 45%. Robot jest w pełni przystosowany do pracy w wymagającym terenie. Wyposażenie obejmuje pakiet X-Line, czyli Automower® Connect, GPS, reflektory LED i gumowy zderzak przedni oraz zdalne wykrywanie obiektów. AM 450X to najlepsze rozwiązanie na kompleksową pielęgnację rozległych obszarów.

.
.
Husqvarna

Jeżeli nie wiesz, jaka kosiarka automatyczna będzie odpowiednia do Twojego trawnika, skorzystaj z pomocy Autoryzowanych Dilerów Husqvarna. Przedstawiciel przeprowadzi wizję lokalną w ogrodzie, dobierze optymalny model i zainstaluje robota. Sieć dilerska to również szeroki zakres usług serwisowych i dostęp do oryginalnych części oraz akcesoriów.

Znajdź Autoryzowanego Dilera Husqvarna:

https://www.husqvarna.com/pl/wyszukiwarka-dilerow/

    Więcej o:

Skomentuj:

Robot koszący – bezpieczna i cicha pielęgnacja trawnika