Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Sadzenie roślin: narzędziowy niezbędnik!

sponsorowany

Czas napełnić szklarnię, inspekty i doniczki ziemią i nasionami? W takim razie należy zaopatrzyć się w dobre narzędzia ogrodowe! Zgromadziliśmy tu listę narzędzi ogrodowych potrzebnych do sadzenia.

Sadzenie roślin: narzędziowy niezbędnik!
Sadzenie roślin: narzędziowy niezbędnik!
Jula

Pięć niezbędnych narzędzi dla amatorów ogrodnictwa:

  • Kultywator
  • Łopatka do sadzenia
  • Szpadel
  • Taczka
  • Rękawice ogrodowe

Kultywator i łopatka do sadzenia w ogródku i szklarni

Kultywatora używa się do usuwania chwastów i spulchniania ziemi. Jeśli masz większy ogród, lepszy będzie kultywator z długim trzonkiem, ale jeśli do uprawy wykorzystujesz szklarnię, poręczniejszy będzie krótki trzonek.

Łopatka do sadzenia to również przydatne narzędzie, zwłaszcza gdy uprawiasz rośliny na małej powierzchni. Używa się jej zwykle do sadzenia mniejszych sadzonek w szklarniach, inspektach i doniczkach.

Wskazówka! Użyj uchwytu do przechowywania narzędzi ogrodowych

Praktyczny uchwyt na narzędzia pomoże Ci utrzymać porządek w schowku, szopie lub altanie ogrodowej. Powieś szpadel, grabie i kultywator, a zaoszczędzisz miejsce – i nie będziesz tracić czasu na ich szukanie!

Łopatka do sadzenia
Łopatka do sadzenia
Jula

Duży szpadel do kopania i sadzenia roślin

Każda uprawa zaczyna się od pierwszego wbicia łopaty – i oczywiście to ważne, by mieć pod ręką naprawdę dobry model! Wybierz łopatę odpowiednią do zadań w ogrodzie.

Jaką wybrać łopatę?

  • Szpadel standardowy/ szpadel szpiczasty – jeśli planujesz trochę bardziej intensywne kopanie, na przykład zakładasz nowy ogród, zainwestuj w wytrzymały szpadel standardowy albo szpiczasty.
  • Sztychówka – dzięki wąskiemu kształtowi nadaje się idealnie do sadzenia i innych prac, w których zwykła łopata jest za szeroka.
  • Szpadel prosty – wybierz szpadel prosty lub podobny wariant o prostej łyżce do okopywania brzegów klombów i trawników. Jest też wygodny do wykopywania i przenoszenia roślin.

Chroń dłonie w rękawicach ogrodniczych

Zapomnij o ziemi pod paznokciami i cierniach w dłoniach! Para solidnych rękawic ogrodniczych ze skóry zapewni Ci zarówno ochronę, jak i ciepło w chłodne dni na początku sezonu ogrodniczego.

Wskazówka! Zachowaj zwinność palców w rękawicach monterskich

Trudno Ci pracować w rękawicach ogrodniczych? W ogrodzie można korzystać także z rękawic monterskich lub niektórych rękawic nitrylowych – sprawdzają się doskonale, gdy zależy Ci na pewnym trzymaniu narzędzi!

Taczka – nieoceniony sposób na transport w ogrodzie

Kiedy założysz już ogród, szybko przekonasz się, jak ważna jest dobra taczka. Przy jej użyciu możesz sprawnie przewozić worki z ziemią, narzędzia i sadzonki. Taczka jest też bardzo przydatna do wiosennych porządków, gdy przewozisz na kompost gałęzie, liście i inne odpady ogrodowe.

Taczka – nieoceniony sposób na transport w ogrodzie
Taczka – nieoceniony sposób na transport w ogrodzie
Jula
    Więcej o:

Skomentuj:

Sadzenie roślin: narzędziowy niezbędnik!