Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Składowanie blachodachówki – o co trzeba zadbać?

sponsorowany

Materiały budowlane są coraz droższe oraz pojawiają się problemy z ich dostępnością. Z tych powodów inwestorzy kupują z wyprzedzeniem pokrycia dachowe. Tak, gdy dekarz pojawi się na placu budowy, mógł natychmiast przystąpić do pracy.

Blachodachówka panelowa TIGRA
Blachodachówka panelowa TIGRA
Blachy Pruszyński

Dobry inwestor to przygotowany inwestor, czyli taki, który zapewni materiały na czas, aby zbędnie nie opóźniać prac na placu budowy. Dlatego należy kupować materiały z odpowiednim wyprzedzeniem. Może akurat trafi nam się jakaś promocja? Oczywiście ich zakup to nie wszystko. Wcześniej przetransportowane materiały, wymagają odpowiedniego przechowywania, w szczególności jeżeli chodzi o blachodachówki.

Bezpieczne przechowywanie to podstawa

Blachodachówka to ocynkowana blacha o grubości od 0,4 do 1,25 mm (zwykle jest to 0,5 mm), powlekana powłokami ochronnymi, które zapewniają jej trwałość, funkcjonalność, a także estetykę. Zewnętrzne warstwy zwiększają odporność na uszkodzenia mechaniczne, promieniowanie UV oraz czynniki korozyjne. Renomowani producenci pokryć blaszanych zapewniają produkty najwyższej klasy, co wiąże się z ich trwałością na długie lata i niezwykłym pięknem. Na przykład powłoki, występujące w ofercie firmy Blachy Pruszyński, poddaje się rygorystycznym testom i badaniom, przeprowadzanym przez specjalistów z laboratorium i zagraniczne jednostki badawcze . Ponadto, wszystkie blachodachówki od tego producenta wytwarza się z najlepszej jakości blachy. Niestety, jeśli nie zapewni się odpowiedniego transportu, rozładunku i składowania (zgodnymi z wytycznymi producenta), nawet najlepsze pokrycie ulegnie zniszczeniu.

Gdy blachodachówka zostanie przywieziona na plac budowy z wyprzedzeniem, jej odpowiednie składowanie spoczywa na osobie która dokonała zakupu, czyli inwestorze lub wykonawcy.

Panel na rąbek
Panel na rąbek
Blachy Pruszynski

Pamiętaj o odpowiednich warunkach

Blachodachówka zostaje do nas dostarczona w fabrycznych opakowaniach, w których może być składowana do 3 miesięcy. Jeżeli ten okres czasu upłynie, powinniśmy rozciąć opakowanie, a arkusze blachy poprzekładać np. drewnianymi przekładkami. Dzięki temu zabiegowi, zapewnimy odpowiednią wentylację, co uniemożliwi kondensację pary wodnej, przyczyniającej się do odbarwienia i odparzenia blachy. Uszkodzenia powstałe w wyniku nieprawidłowego przechowywania nie podlegają gwarancji.

Pokrycie dachowe zawsze należy przechowywać w miejscu suchym, przewiewnym, gdzie jest chronione przed opadami i promieniami słonecznym, a także nie ma kontaktu z substancjami chemicznymi. Ważne jest także, odizolowanie go od podłoża, wykorzystując podpory o szerokości minimum 10 cm i wysokości 20 cm rozmieszczonych co ok. 1 m.

Należy pamiętać, że arkusze cięte na wymiar układamy jeden na drugi, do wysokości maksymalnie 1m, oczywiście oddzielając je od siebie przekładkami.

Natomiast paczki z blachodachówkami panelowymi układamy jedna na drugą – maksymalnie 3 paczki na raz. Też muszą być przełożone listwami.

Należy pamiętać, że blachodachówkę możemy składować tylko do 6 miesięcy od daty produkcji.

Transport i składowanie
Transport i składowanie
Blachy Pruszyński
    Więcej o:

Skomentuj:

Składowanie blachodachówki – o co trzeba zadbać?