Smart Home - jak stworzyć dom XXI wieku tanim kosztem?

artykuł zewnętrzny

Dzisiaj dzięki akcesoriom codziennego użytku możemy przeistoczyć nasz dom w zawansowane centrum dowodzenia. W technologii innowacyjność i efektywność idą w parze, dzięki czemu w prosty sposób jesteśmy w stanie zmienić nasze życie na lepsze. Inteligentny dom to przyszłość – zobaczmy, jakie urządzenia pomogą nam go zbudować.

Smart Home - jak stworzyć dom XXI wieku tanim kosztem?
Smart Home - jak stworzyć dom XXI wieku tanim kosztem?
Hurtel

Smart Home, który myśli za nas to nie jest science-fiction, tylko rzeczywistość. Wszystko zaczyna się od wprowadzenia drobnych zmian, które okazują się kluczowe w codziennym funkcjonowaniu. Akcesoria domowe i inteligentne systemy ulepszają nasze życie i nie wymagają od nas ani specjalnego dostosowywania rutyny dnia, ani naszego dotychczasowego domu.

Jakie korzyści niesie stworzenie inteligentnego domu? 

Każdy z nas korzysta z ułatwień, jakie dostarcza nam technologia. Jej narzędzia pozwalają nam na rozwój w pracy, dzięki niej mamy nieograniczony dostęp do rozrywki. Dlaczego więc nie wprowadzić odrobiny innowacyjności do własnego domu? Dzięki temu rozszerzymy swoje możliwości również w codziennej rutynie.

Funkcjonalne akcesoria, w duchu inteligentnego domu, upraszczają codzienne czynności, sprawiają, że mamy więcej czasu dla siebie i bliskich. Dzięki nim możemy również zaoszczędzić sporo czasu i pieniędzy – ponieważ chronią nas przed włamaniem czy skutkami innych nieprzewidzianych zdarzeń. Zdejmują więc z nas sporo zmartwień czy problemów, z którymi się zmagamy.

Systemy smart home nie są skomplikowane. Dzisiaj technologia jest tym lepsza, o ile jest intuicyjna w użytkowaniu. Stworzenie inteligentnego domu nie wymaga więc od nas ani dużego zaangażowania, ani wielkich nakładów finansowych. Możemy za to zyskać wiele narzędzi oraz rozwiązań, które sprawią, że będzie nam się żyło po prostu lepiej.

Smarthome sterowanie
Smarthome sterowanie
Hurtel

Jakie akcesoria kupić, aby rozpocząć przygodę ze smart home?

Zacznijmy od czegoś najprostszego, co pokaże możliwości inteligentnych systemów do naszego domu. Inteligentne gniazdka elektryczne umożliwiają nam na sterowanie podłączonymi do nich sprzętami z każdego miejsca. Sekretem tej funkcjonalności jest to, że są to gniazdka wifi i za pomocą aplikacji przejmujemy kontrolę nad danym urządzeniem.

Niby proste rozwiązanie, a odkrywa przed nami szereg zupełnie nowych zastosowań. Inteligentne gniazdka umożliwiają skonfigurowanie cykli zajęć, uruchamianych automatycznie o danej godzinie. Możemy zarządzać w ten sposób światłem w domu, również podczas swojej nieobecności. 

Kolejnym świetnym przykładem technologii smart home, które od ręki możemy wprowadzić do naszego domu jest bezprzewodowa obrotowa kamera wifi. Takie akcesorium pozwoli kontrolować sytuację z każdego miejsca na ziemi i o każdej porze. Inteligentna kamera wykrywa ruch, ma nocną wizję i wbudowane głośniki z mikrofonem. Jeśli ktoś niepowołany pojawi się w twoim mieszkaniu, możesz dać mu znać, że jest nagrywany.

 

Sonof kamera wi fi
Sonof kamera wi fi
Hurtel

Źródło: https://hurtel.com/pl/menu/inteligentny-dom-82978.html

Podobną ochronę przed nieproszonymi gośćmi zapewnia czujnik zamknięcia drzwi i okien.Dzięki połączeniu wszystkich inteligentnych urządzeń, możesz zapalić światła lub podejrzeć widok na kamerze. Smart dom czuwa nad bezpieczeństwem całodobowo, a wszystkim zarządzasz z poziomu telefonu, w aplikacji.

A jeśli innowacyjności w domu jest jeszcze za mało, zawsze można dokupić kolejne akcesorium – sterownik, do którego jesteśmy w stanie podpiąć czujniki dymu. W ten sposób stworzymy bezprzewodowy system alarmowy. Informację o ewentualnym incydencie przychodzą w formie powiadomienia na telefon.

Sonoff - marka, która pozwoli stworzyć smart home tanim kosztem

Dzięki zastosowanym zaawansowanym rozwiązaniom oprócz sterowania aplikacją, akcesoria reagują na komendy głosowe i można je zintegrować z systemami takimi jak Amazon Alexa, Google Home, Google Assistant oraz IFTTT. Jesteśmy więc w stanie ciągle zarządzać inteligentnymi systemami zarówno z pracy, wakacji czy będąc w domu.

Angażowanie firmy ochroniarskiej, proszenie rodziny czy sąsiadów o pomoc, czy chociażby stałe kłótnie w domu o najprostsze obowiązki – w przypadku korzystaniu z produktów Sonoff jesteśmy stanie ograniczyć te nieprzyjemne sytuacje. Inteligentne systemy zostały stworzone po to, aby nam pomóc. Inwestując w funkcjonalne urządzenia możemy zyskać również to, co bezcenne, czyli spokojny sen.

Smart home stało się faktem – możemy zadbać o bezpieczeństwo swoje oraz swoich najbliższych dzięki funkcjonalnym sprzętom. Każde z inteligentnych akcesoriów wspiera naszą codzienność na wielu płaszczyznach. Jesteśmy w stanie zaplanować z wyprzedzeniem wszystkie działania w aplikacji, a system timerów automatycznie nas wyręczy. 

Wystarczy zaledwie kilka konfiguracji, a nasz dom może stać się prawdziwym centrum dowodzenia. Akcesoria, które oszczędzają czas, pieniądze wydane na ewentualne likwidacje szkód w następstwie nieoczekiwanych wydarzeń i dodatkowo dbają o spokojny sen lokatorów – to prawdziwi smart pomocnicy na miarę XXI wieku.

Smart accesories
Smart accesories
Hurtel

Gdzie kupić akcesoria Sonoff?

Produkty marki Sonoff to nie tylko innowacja, ale również wysokiej klasy jakość wykonania oraz estetyka produktów. Przykładowo włącznik elektryczny Sonnoff touch posiada podświetlane pola dotykowe, a wyprofilowane dotykowe przyciski zapewniają komfortową obsługę. Akcesoria do inteligentnego domu dostępne są w dedykowanych sklepach, między innymi na stronie hurtel.com. 

    Więcej o:

Skomentuj:

Smart Home - jak stworzyć dom XXI wieku tanim kosztem?