Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Taras w stylu rustykalnym: jaki zestaw mebli ogrodowych wybrać?

artykuł zewnętrzny

Sielska atmosfera i spokój – właśnie taki nastrój powinien panować na tarasie urządzonym w stylu rustykalnym. Aby tak się stało, nie wystarczy zadbać jedynie o wybór charakterystycznych dodatków. Taki taras powinien zachęcać zarówno do wypoczynku, jak i biesiadowania w gronie rodziny oraz przyjaciół, dlatego nie obejdzie się bez inwestycji w stylowe meble ogrodowe.

Taras w stylu rustykalnym: jaki zestaw mebli ogrodowych wybrać?
Taras w stylu rustykalnym: jaki zestaw mebli ogrodowych wybrać?
Focusgarden

Styl rustykalny – czym się wyróżnia?

Taras, który ma być urządzony zgodnie ze stylem rustykalnym, powinien nawiązywać do aranżacji dawnych, wiejskich chałup oraz werand znajdujących się przy dworkach.

Styl ten jest daleki od nowoczesnej prostoty form i minimalizmu. Przestrzeń nawiązująca wyglądem do wnętrz, werand, ogrodów z końca XIX i początku XX wieku będzie zdominowana przez różne, często chropowate, nierówne tekstury. Ponadto będą rządziły w niej naturalne barwy, a w tym odcienie ziemi – beże, brązy, szarości. Nie zabraknie też w niej zielonych akcentów.

Rustykalny taras czy weranda powinny być przytulne, stworzone z myślą o błogim wypoczynku i spotkań z najbliższymi. Właśnie dlatego warto, aby znalazły się tam wygodne, stylowe, a zarazem jak najbardziej funkcjonalne meble ogrodowe.

Jakich mebli nie może zabraknąć na trasie w stylu rustykalnym?

Przytulny, wiejski zakątek w ogrodzie to oaza spokoju i miejsce, w którym można organizować przyjęcia – i to też takie przypominające staropolskie uczty. W związku z tym na trasie powinny się znaleźć:

  • komfortowy zestaw wypoczynkowy

Warto, aby był to zestaw mebli modułowych – będziesz mógł go modyfikować pod kątem specyfiki okoliczności lub gdy będziesz chciał odświeżyć tarasową aranżację. W ten sposób przed twoim domem będzie mógł znaleźć się wygodny narożnik, fotele, a nawet podnóżki. Aby wypoczynek był jeszcze przyjemniejszy, powinny znajdować się na nich miękkie poduchy. Najlepszym uzupełnieniem takiego zestawu jest niski stolik kawowy;

  • zestaw jadalniany

Stół to główny bohater każdej biesiady. Dlatego wybierz mebel, który będzie dość duży, a jednocześnie nie przytłoczy przestrzeni twojego tarasu. Zatroszcz się o wygodne krzesła – najlepiej takie z podłokietnikami. Możesz też iść krok dalej i wybrać długą ławę z siedziskami.

Ogród w stylu rustykalnym świetnie uzupełni fotel na biegunach, a nawet hamak. Pamiętaj jednak, aby meble te miały dość stonowane, naturalne kolory. Do aranżacji rustykalnych szczególnie dobrze będą pasowały brązowe, beżowe, kremowe stoły, krzesła, fotele i kanapy.

Meble ogrodowe na rustykalny taras – z czego mogą być wykonane?

Niektóre tworzywa i naturalne surowce wydają się wręcz stworzone do tego, aby produkować z nich meble ogrodowe na rustykalne tarasy. Dotyczy to m.in.:

  • drewna

Naturalny urok drewna były w minionych stuleciach chętnie wykorzystywany w wiejskich dworkach. Dzisiaj powstają z niego ławki, fotele z ciekawymi przebarwieniami, leżaki, a także stoły, krzesła, stelaże sof. Będą one idealnym dopełnieniem tarasu w stylu rustykalnym;

  • technorattanu

Jego struktura do złudzenia przypomina naturalny rattan. Plecionka ta świetnie wpisuje się w klimat wiejskiego tarasu. Produkuje się z niej meble modułowe, a także zestawy jadalniane. Ponadto tworzywo to jest maksymalnie odporne na wilgoć, promieniowanie UV oraz na uszkodzenia mechaniczne.

Dodatki na taras w stylu rustykalnym

Jeśli chcesz jeszcze bardziej podkręcić wystrój takiego tarasu, możesz zainwestować w technorattanowe doniczki – i to zarówno stojące, jak i wiszące. Klimat zbudują też tam stylowe latarnie ze świecami, pledy i koce oraz obrusy z tradycyjnymi – np. łowickimi – wzorami.

    Więcej o:

Skomentuj:

Taras w stylu rustykalnym: jaki zestaw mebli ogrodowych wybrać?