Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Tradycja w nowoczesnym wydaniu – rzecz o panelach na rąbek.

sponsorowany

Zabytkowe dworki, pałace, kościoły. Wiele z tych obiektów posiada dachy w jednej z najstarszych technologii krycia dachów, a mianowicie za pomocą stalowych lub miedzianych paneli łączonych na rąbek. Dzięki nowoczesnym rozwiązaniom zaproponowanym przez producentów pokryć dachowych panele na rąbek przeżywają od kilku lat prawdziwy renesans.

Dom jednorodzinny w Bystrzycy - panel na rąbek PD-510-T
Dom jednorodzinny w Bystrzycy - panel na rąbek PD-510-T
Blachy Pruszyński

Panele dachowe na rąbek to uniwersalne pokrycie, które doskonale komponuje się z dawną architekturą, jak i z tą we współczesnym wydaniu. Wszystko dzięki ponadczasowemu, klasycznemu kształtowi, który świetnie współgra zarówno z prostą bryłą nowoczesnych budynków jak i tych starodawnych bądź stylizowanych na zabytkowe. Bez względu na to czy mamy do czynienia z prostym dwuspadowym dachem, czy z konstrukcją wielopołaciową, panele dachowe na rąbek sprawdzą się doskonale na każdym z nich.

Panel na rąbek
Panel na rąbek
Blachy Pruszyński

Nowe rozwiązania – ułatwienie dla dekarzy

Dawne panele na rąbek wykonywane były z blachy płaskiej przez dekarza, który robił wszystko bezpośrednio na placu budowy. Było to jednak dość czasochłonne. Obecnie producenci, tacy jak firma Blachy Pruszyński, dostarczają gotowe panele z nowoczesnymi zamkami zatrzaskowymi i otworami montażowymi, które dekarzom oszczędzają czas, a inwestorom pieniądze. Możliwość produkowania na dowolną długość (aż do 12m.) oraz gotowe krawędzie ze ściętymi brzegami do montażu na listwie startowej sprawiają, że układanie jest wygodne i sprawne, a efekt końcowy doskonały. Dodatkową oszczędność zapewnia brak koniczności stosowania pełnego deskowania – wystarczy ruszt z łat i kontrłat.

Wybierając panele dachowe na rąbek natkniemy się na różne rodzaje profilowań. To również innowacja, dzięki której producentom udało się osiągnąć większą sztywność paneli. Dla przykładu w firmie Blachy Pruszyński oferuje się cztery modele profilowań: klasyczny płaski, falisty, nanofala i trapez. O ile fala i nanofala to po prostu drobne i drobniejsze fale, tak w przypadku trapezu chodzi o dwa wzdłużne przetłoczenia, które wystarczą by zniwelować ewentualny efekt termiczny dla blachy grubości 0,5 mm. W przypadku klasycznych, płaskich paneli doradcy Blachy Pruszyński zalecają stosowanie blachy o grubości 0,7 mm.

panel na rąbek Blachy Pruszyński profilowanie plaskie
panel na rąbek Blachy Pruszyński profilowanie plaskie
Blachy Pruszyński

Estetyka i funkcjonalność

Podobnie jak w przypadku innych pokryć ze stali panele dostępne są w wielu wariantach powłok ochronnych – od podstawowych, poliestrowych po bardziej zaawansowane poliuretanowe. To właśnie od rodzaju powłoki ochronnej zależy cena i długość gwarancji. Niemniej jednak już te poliestrowe zapewniają trwałość pokrycia i bardzo dobrą ochronę przed trudnymi warunkami atmosferycznymi. Bardzo istotną informacją dla osób rozważających instalację paneli fotowoltaicznych jest to, że panele dachowe na rąbek będą w tym przypadku świetnym wyborem. Firma Blachy Pruszyński ma w swojej ofercie specjalne wsporniki, dzięki którym montaż paneli solarnych jest prosty, bezpieczny i nie wymaga robienia otworów montażowych w pokryciu. Ta ostatnia cecha to prawdziwe potwierdzenie ponadczasowości paneli dachowych na rąbek, które z jednego z najstarszych materiałów do krycia dachów ewoluowały w nowoczesne pokrycie sprzyjające ekologicznym rozwiązaniom.

    Więcej o:

Skomentuj:

Tradycja w nowoczesnym wydaniu – rzecz o panelach na rąbek.