Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Ubezpieczenie wynajmowanego mieszkania – wszystko, co trzeba wiedzieć!

artykuł zewnętrzny

Osoba wynajmująca mieszkanie, jak i jego właściciel mają pewne obowiązki. Powinni oni zabezpieczyć lokal oraz znajdujące się w nim mienie na wypadek nieprzewidzianych sytuacji. Dzisiaj doradzimy ci, jak ubezpieczyć wynajmowane mieszkanie i co się z tym wiąże.

Ubezpieczenie wynajmowanego mieszkania – wszystko co trzeba wiedzieć!
Ubezpieczenie wynajmowanego mieszkania – wszystko co trzeba wiedzieć!
Link4

W wynajmowanym mieszkaniu mogą znajdować się przedmioty należące zarówno do Ciebie, jak i do właściciela. Meble, sprzęt RTV oraz inne drobne elementy mogą ulec uszkodzeniu lub zniszczeniu w wypadku zalania, pożaru czy też innej niezależnej od Ciebie przyczyny. Warto się przygotować się na taką ewentualność, ubezpieczając wynajmowane mieszkanie w LINK4.

Wynajem a ubezpieczenie mieszkania – co warto o tym wiedzieć?

Jeżeli jesteś właścicielem mieszkania -  warto wybrać, pakiet pozwalający na ubezpieczenie samej nieruchomości oraz przyległych do niej pomieszczeń. Chodzi tutaj między innymi o piwnicę, strych czy też miejsce parkingowe. Dzięki temu możesz zabezpieczyć się na wypadek wielu nieprzewidzianych zdarzeń.

Natomiast jako wynajmujący powinieneś zdecydować się na zabezpieczenie polisą ubezpieczeniową tak zwanego mienia ruchomego. Są to meble, sprzęt RTV i AGD, oraz inne przedmioty, jakie będą znajdować się w mieszkaniu razem z Tobą. Dzięki temu zabezpieczysz się na wypadek ich kradzieży lub zniszczenia. Istnieje także możliwość ubezpieczenia elementów stałego wyposażenia mieszkania, takich jak armatura łazienkowa, glazura czy też parkiety.

Przed czym chroni takie ubezpieczenie?

Ubezpieczenie mieszkania w LINK4 chroni Twoją nieruchomość oraz mienie się w niej znajdujące w przypadku zalania, pożaru czy też włamania i kradzieży. Na przykład, gdy w bloku pęknie rura lub wyżej mieszkający sąsiad zapomni zakręcić wody, a Twoje mieszkanie zostanie zalane, możesz liczyć na pokrycie kosztów remontu. Natomiast gdy Twoje mieszkanie zostanie okradzione, zrabowany zostanie telewizor, komputer, biżuteria oraz inne cenne przedmioty, zostanie wypłacane Ci odszkodowanie.

Jeżeli jesteś najemcą mieszkania, ubezpieczając je, możesz zabezpieczyć swoje mienie przed złodziejami, czy też przypadkami losowymi. Natomiast jako właściciel możesz zabezpieczyć się przed szkodami, jakie mogą pojawić się w Twojej nieruchomości. Podsumowując, można stwierdzić, że ubezpieczenie mieszkania chroni przed stresem, kłopotami oraz dużymi kosztami związanymi z remontami lub zastąpieniem zniszczonych, lub skradzionych przedmiotów.

Kiedy nie zadziała ubezpieczenie mieszkania?

Oczywiście jak w przypadku większości polis ubezpieczeniowych, także polisa mieszkaniowa ma pewne wyłączenia. Są to sytuacje, w których odszkodowanie nie zostanie wypłacone, pomimo powstania szkód. Takie obostrzenia dotyczą przede wszystkim wszelkich szkód, które zostały wyrządzone świadomie przez właściciela lub inne osoby. Także uszkodzenia lub straty będące wynikiem nieodpowiedzialnego, lub lekkomyślnego działania będą skutkowały brakiem wypłaty odszkodowania. Warto o tym pamiętać, gdy zdecydujesz się na zgłoszenie straty do LINK4.

Ubezpieczenie wynajmowanego mieszkania. Kilka słów na koniec

Ubezpieczenie mieszkania w LINK4 to doskonały sposób na zabezpieczenie lokalu oraz wszystkich znajdujących się w nim przedmiotów. Jeżeli poszukujesz atrakcyjnej polisy, zapraszamy do odwiedzenia strony LINK4.pl. Znajdziesz tam wszystkie potrzebne informacje oraz będziesz miał możliwość zakupu polisy online. Nie czekaj, ubezpiecz wynajmowane mieszkanie już teraz, zanim stanie się coś złego!

Ubezpieczenie LINK4 DOM dostępne w LINK4. Szczegóły i wyłączenia odpowiedzialności sprawdź w OWU dostępnym na www.link4.pl.

Artykuł powstał we współpracy z LINK4.

    Więcej o:

Skomentuj:

Ubezpieczenie wynajmowanego mieszkania – wszystko, co trzeba wiedzieć!