W jakim stylu urządzić ogród? Poznaj 3 ciekawe inspiracje!

artykuł zewnętrzny

Każdy marzy o pięknym ogrodzie, małej oazie tuż przy domu. Zieleń i świeże powietrze uspokaja, pozwala zrelaksować się wśród natury. Najpierw ogród jednak trzeba urządzić – nie zawsze jest to proste zadanie. Odpowiednia aranżacja ogrodu to klucz, by czuć się w nim dobrze. Zobacz, w jakim stylu możesz urządzić swój zakątek i zainspiruj się!

Ażurowa sofa 3-os.venice
Ażurowa sofa 3-os.venice
Cloveris

1. Prosto ze Stanów – ogród w stylu Hampton!

W Stanach Zjednoczonych na Long Island wykształcił się styl Hampton, nawiązujący do popularnego kurortu nadmorskiego. Czym się charakteryzuje?

Hampton to elegancja. Dominować powinny jasne barwy, najczęściej biel, odcienie szarości lub beż. W takim kolorze powinny być np. kafelki tarasu. W dobrym guście będzie kwadratowa posadzka w jasnych barwach. Jeśli chodzi o rośliny, ważne, by dominowała zieleń, przełamywana białymi kwiatami. Chodzi o zachowanie balansu bieli z zielenią. Wspomniany taras należy umeblować. W tym stylu preferowane są meble plecione, w naturalnych kolorach. Jednak idąc z duchem czasu, można wpisać się w paletę kolorystyczną, stawiając na białe lub szare meble ogrodowe aluminiowe. Jeśli będą w dodatku pokryte matową farbą lub proszkowane, a poduszki nawiążą barwami do granatu i niebieskiego, to doskonale wpasują się w elegancki wystrój ogrodu Hampton.

2. Styl angielski ogrodu nadal modny

Trochę tajemnicy, trochę cichych zakątków, sporo roślin sprawiających wrażenie dziko rosnących. To właśnie ogród w stylu angielskim. Mile widziane w Twoim ogrodzie będą wyłożone kamieniami kręte ścieżki. Pomiędzy kępami bujnej roślinności znajdź miejsce na oczka wodne lub źródełka.

.
.
Cloveris

A co z elementami architektury? Chociaż całość ma być nieco dzika, nie należy zapominać o wrodzonej elegancji Brytyjczyków. Dlatego w dobrym guście będą meble aluminiowe do ogrodu w stylu angielskim. Są lekkie i nie chodzi o samą wagę tworzywa – po prostu prezentują się lekko i elegancko. Najlepszym wyborem będą zestawy w stonowanym kolorze – szarym lub srebrnym, tak, by, jak najmniej wyróżniać się spośród kamieni i zieleni roślin.

3. Idź z duchem czasu, czyli gród w stylu nowoczesnym

Często mierzymy się z wyzwaniem tworzenia ogrodu, mieszkając w mieście. W tym przypadku najlepiej zbudować swój zakątek w stylu nowoczesnym. Co to dokładnie znaczy?

Głównie powinna przyświecać nam prostota i minimalizm. Postaw na drzewa oraz krzewy iglaste, które mogą stanowić zasłonę tuż za ogrodzeniem. Zdecyduj się na jednolite barwy oraz wielkość roślin. W architekturze tego ogrodu używa się drewna, stonowanych kamieni oraz metalu. Urządzając meble oraz taras, pamiętajmy o symetrii i geometrii. W tym stylu najlepiej sprawdzą się meble aluminiowe ogrodowe lub takie z drewna, w podobnych barwach do koloru domu oraz posadzki.

Pamiętaj, ciekawa aranżacja ogrodu sprawi, że docenisz go jeszcze bardziej niż dotąd. Postaw więc na jego piękne urządzenie!

    Więcej o:

Skomentuj:

W jakim stylu urządzić ogród? Poznaj 3 ciekawe inspiracje!