Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Wallbox + Carport oszczędna i ekologiczna elektromobilność

sponsorowany

Edison Energia wychodzi naprzeciw oczekiwaniom właścicieli aut elektrycznych, którzy stawiają na oszczędność i ekologię. Połączenie carportu wyposażonego w panele fotowoltaiczne z ładowarką samochodową to innowacyjne i korzystne rozwiązanie. Na czym dokładnie polega i jakie są jego zalety?

.
.
Edison Energia

Carport – wiata samochodowa, która produkuje prąd

Carport to wiata samochodowa, która pełni jednocześnie dwie funkcje – zabezpiecza pojazd przed szkodliwym oddziaływaniem czynników zewnętrznych i jednocześnie wytwarza prąd z padających na nią promieni słonecznych. To efekt zastosowania paneli fotowoltaicznych, które pozyskują energię, a następnie przesyłają ją do falownika, który odpowiada za przetworzenie jej na prąd elektryczny płynący w gniazdku.

W Edison Energia dostępne są carporty jedno- oraz dwustanowiskowe o mocy odpowiednio 3 i 6 kW. Instalacja składa się z 9 lub 18 paneli fotwoltaicznych. Połączenie najwyższej jakości komponentów i atrakcyjnego designu przekłada się na doskonałe właściwości zarówno użytkowe, jak i wizualne carportów od Edison Energia.

Carport gwarantuje oszczędność miejsca i okazuje się szczególnie przydatny tam, gdzie montaż paneli fotowoltaicznych na dachu z różnych względów nie jest możliwy. Atrakcyjny design sprawia, że konstrukcja może pełnić rolę również ozdobną. Montaż jest wykonywany przez specjalistów z Edison Energia i nie wymaga pozyskiwania pozwolenia na budowę.

.
.
Edison Energia
.
.
Edison Energia

Wallbox – wydajna ładowarka na prąd z paneli

Innowacyjność połączenia fotowoltaicznej wiaty samochodowej z ładowarką Wallbox polega na możliwości wykorzystania darmowej energii elektrycznej w celu naładowania akumulatora w samochodzie elektrycznym. Dzięki temu można znacząco zredukować koszty eksploatacji pojazdu, sięgając po bezpłatny prąd wyprodukowany przez własną instalację fotowoltaiczną zamontowaną we wiacie samochodowej.

Edison Energia oferuje ładowarkę Wallbox w trzech wersjach mocowych:

•        7,4 kW (instalacja jednofazowa),

•        11 kW (instalacja trójfazowa),

•        22 kW (instalacja trójfazowa).

Za pomocą urządzenia załadujesz akumulator samochodu elektrycznego wszystkich najpopularniejszych marek obecnych na polskim rynku. Pięciometrowy kabel i zdalna obsługa przy użyciu aplikacji mobilnej sprawiają, że Wallbox jest wyjątkowo przyjazny w eksploatacji. Dzięki temu nowoczesnemu urządzeniu wykorzystasz nadwyżki prądu wyprodukowane przez wiatę samochodową i ograniczysz w ten sposób koszty codziennej jazdy autem.

Połączenie wiaty fotowoltaicznej i ładowarki Wallbox to jak mini stacja benzynowa na własnym podwórku z darmowym paliwem, tylko że ekologiczna, przeznaczona dla samochodów elektrycznych i w zasięgu ich właścicieli. Zamiast oddawać do sieci wyprodukowane przez wiatę nadwyżki prądu możesz je spożytkować na bieżąco w celu ładowania pojazdu. To najlepszy sposób na przyjazną dla środowiska elektromobilność!

.
.
Edison Energia
.
.
Edison Energia
    Więcej o:

Skomentuj:

Wallbox + Carport oszczędna i ekologiczna elektromobilność