Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Wiosenne porządki - sprawdź również dach

sponsorowany

Dach przechodzi próbę wytrzymałości podczas każdych zimowych ulew i śnieżyc. Z tego powodu podczas wiosennych porządków powinniśmy sprawdzić również stan pokrycia dachowego.

Wiosenne porządki - sprawdź również dach
Wiosenne porządki - sprawdź również dach
Blachy Pruszyński

Dlaczego wiosna jest idealną porą roku na przegląd dachu? Odpowiedź jest prosta – podczas trudnych warunków pogodowych dach jest najbardziej narażony na destrukcyjne czynniki, z tego względu dobrze jest obejrzeć skutki tej przygody i naprawić powstałe szkody. Pominięcie nawet niewinnie wyglądających ubytków może skutkować powstaniem większych nieprawidłowości nawet w całej konstrukcji budynku, których późniejsza naprawa może stanowić spory problem. Obejrzyjmy więc szczegółowo dach nie pomijając nawet najmniejszych uszkodzeń.

Profesjonalny przegląd zleć dekarzowi

Dokładny przegląd dachu należy oddać w ręce specjalisty, najlepiej osoby, która montowała nasze pokrycie dachowe, ponieważ zna jego układ i właściwości. Istnieją również firmy, które zajmują się przeglądem dachów i wykonywaniem ekspertyz stanu technicznego. Osoby doświadczone na pewno odnajdą pominięte przez nas usterki. Wizyta fachowca nie jest bardzo kosztowna i zajmuje około godziny. Dekarz przede wszystkim powinien zwrócić uwagę na stan blachodachówki, trwałość mocowań pokrycia dachowego oraz na uszczelnienia dekarskie, np. wokół komina czy okien dachowych, łączenia zabezpieczone obróbkami blacharskimi oraz na inne bardzo ważne elementy takie jak, np. rynny koszowe i przejścia komunikacji dachowej, np. schodki i ławy kominiarskie oraz zabezpieczenia przeciwśniegowe. Specjalista po skończonej pracy powinien dokonać wpisu w książce serwisowej dachu dotyczącego daty przeglądu oraz możliwych zaleceń (wzór książki serwisowej dachu można pobrać z Internetu lub użyć zwykłego zeszytu).

Panel dachowy na rąbek
Panel dachowy na rąbek
Blachy Pruszyński

Jak samodzielnie sprawdzić dach?

Pokrycie dachowe nie jest jedynym elementem dachu. Inną bardzo istotną częścią jest orynnowanie, o które też powinniśmy zadbać. Cały przegląd orynnowania możemy wykonać samodzielnie. Na początku należy usunąć zanieczyszczenia zalegające w rynnach, a ich może być naprawdę dużo - liście, gałęzie, igliwie, piasek i pióra ptaków mogą ograniczać prawidłowe odprowadzanie wody. Do tej czynności używamy szmatki lub szczotki z miękkim włosiem. Stosowanie ostrych narzędzi spowoduje zniszczenie powłoki ochronnej. Orynnowanie należy również umyć, w tym celu korzystamy z węża ogrodowego lub myjki ciśnieniowej i drabiny. Jest to również sposób na sprawdzenie czy rynny i rury spustowe są szczelne. Elementy które się poluzowały wystarczy przykręcić a zniszczone wymienić na nowe.

Jeśli jesteś jeszcze przed zakupem dachu, pamiętaj, aby zwrócić uwagę na producenta. Tylko firmy, takie jak Blachy Pruszyński, wykorzystujące surowiec od certyfikowanych hut dadzą wiarygodną i pewną gwarancję na swój towar.

Blachodachówka OPTIMA
Blachodachówka OPTIMA
Blachy Pruszyński
    Więcej o:

Skomentuj:

Wiosenne porządki - sprawdź również dach