Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Wiosenny ogród pod kontrolą

artykuł zewnętrzny

Przydomowy ogródek to marzenie wielu osób. Posiadanie ogrodu daje wiele możliwości: może on pełnić funkcję typowo dekoracyjną, urozmaicającą krajobraz, ale też zostać wykorzystany w sposób przynoszący korzyści takie jak świeże warzywa i owoce zrywane prosto z drzewa czy krzewu. Nawet mała powierzchnia będzie wystarczająca na kilka drobnych upraw warzywnych, parę drzewek i krzewów owocowych czy posadzenie ziół oraz przypraw.

Wiosenny ogród pod kontrolą
Wiosenny ogród pod kontrolą
Kärcher

Prawidłowo dobrana roślinność będzie nie tylko przyjemna dla oka, ale też zapewni domownikom odseparowanie od ulicy czy sąsiadów. Wybierając kwiaty i drzewka, warto kierować się czymś więcej niż jedynie względami estetycznymi i wziąć pod uwagę wpływ roślin na środowisko, tak aby zasadzić te gatunki, które oferują przyjazne środowisko do życia małym zwierzętom i owadom. W szczególności pszczołom, których rola jako owadów zapylających jest kluczowa dla utrzymania równowagi ekosystemu. Do gatunków miododajnych należą na przykład róże, wrzosy, fiołki, nasturcje, dalie i lawenda. Przydomowy ogród jest też świetnym miejscem do zaaranżowania przestrzeni dla dzieci. Własna huśtawka, piaskownica czy zjeżdżalnia stworzą przytulny i bezpieczny kącik dla najmłodszych, jednocześnie pozostając pod okiem rodziców.

Zasilana bateryjnie kosiarka LMO 36-46 Battery Set firmy Kärcher
Zasilana bateryjnie kosiarka LMO 36-46 Battery Set firmy Kärcher
Kärcher

Ci, którzy mają swój własny skrawek zieleni wiedzą jednak, ile pracy trzeba włożyć w dbanie o niego, aby dobrze wyglądał i cieszył użytkowników. Dlatego właśnie warto wyposażyć się w odpowiedni sprzęt ułatwiający ujarzmienie roślin. Praca w ogrodzie może być przyjemnym, relaksującym zajęciem.

W większości ogrodów podstawą jest trawa, wypełniająca przestrzeń między kwiatami i drzewami. Utrzymanie trawnika w dobrym stanie nie zawsze jest proste - trawa często wymyka się spod kontroli. Z pomocą przychodzi tu profesjonalny sprzęt! Zasilana bateryjnie kosiarka LMO 36-46 Battery Set firmy Kärcher świetnie sprawdzi się do koszenia trawy na wiele sposobów dopasowanych do preferencji użytkownika. Posiada ona pięciopoziomową regulację wysokości koszenia, pozwalającą na stworzenie wymarzonego trawnika bez postrzępionej trawy, co zapewnia ostry stalowy nóż gwarantujący czyste cięcie. Znacznie ułatwia ona proces koszenia - dzięki napędowi na tylne koło Push Assist uruchamianemu jednym przyciskiem, bezproblemowo radzi sobie z pracą na wzniesieniach. Zamontowane grzebienie wyłapują źdźbła na brzegu trawnika kosząc trawę dokładnie przy krawędziach, a regulacja kąta nachylenia uchwytu prowadzącego pozwala na dopasowanie go do wzrostu użytkownika. Wygodę zapewniają również bezpieczne, piankowe uchwyty oraz włączniki po obu stronach. Ponadto kosiarka LMO 36-46 Battery Set została wyposażona w szeroki tekstylny kosz, który dzięki swojej pojemności skraca czas pracy i ogranicza przerwy na opróżnianie go. O tym kiedy kosz powinien zostać opróżniony, informuje nas praktyczny wskaźnik napełnienia kosza. Dodatkową funkcją jest system koszenia 2 w 1 - pokos może zostać zebrany do pojemnika lub rozprowadzony po trawniku w formie naturalnego nawozu, co umożliwia funkcja mulczowania. Jak wiele innych urządzeń tego producenta opartych na platformie bateryjnej, kosiarka również jest zasilana wymienną baterią, która może posłużyć do użytkowania wszystkich sprzętów z platformy akumulatorowej Kärcher 36 V. Nowoczesna technologia pokazuje aktualny stan baterii na bieżąco - pozostały czas pracy oraz pozostały czas ładowania.

Bezprzewodowy, elektryczny wycinak WRE 18-55 Bartery marki Kärcher
Bezprzewodowy, elektryczny wycinak WRE 18-55 Bartery marki Kärcher
Kärcher

Czasem rośliny bardzo szybko rozprzestrzeniają się w ogrodzie, bardziej niż byśmy sobie tego życzyli. Tym samym tłumią one wzrost innych roślin poprzez zabieranie im światła lub wody. Zdarza się też, że roślina jest niepożądana ze względów estetycznych lub niewygodna, np. kłująca. Takie rośliny, które nie są mile widziane w ogrodach z różnych względów, nazywa się potocznie chwastami. Często mocno się rozrastają i są trudne do usunięcia - chyba, że mamy odpowiedni sprzęt! Bezprzewodowy, elektryczny wycinak WRE 18-55 Bartery marki Kärcher  pozwala na proste i szybkie pozbycie się mchu, trawy i wszelkiego rodzaju chwastów z podjazdów, alejek ogrodowych, schodów, krawężników, chodników oraz innych kamiennych czy betonowych powierzchni twardych wokół domu takich jak kostka brukowa i cegła. Szczotka z nylonowym włosiem o wysokiej prędkości obrotowej bardzo dobrze radzi sobie z niechcianymi roślinami, a po zużyciu można ją łatwo wymienić na nową bez używania specjalnych narzędzi. Wycinak WRE 18-55 Battery jest zasilany baterią 18 V, która jest kompatybilna z uniwersalną platformą bateryjną Kärcher. Oznacza to, że jedna bateria może zostać wykorzystana we wszystkich urządzeniach firmy Kärcher o tej samej klasie napięcia 18 V. Wycinak Kärcher jest intuicyjny w obsłudze i przyjazny użytkownikowi: został wyposażony w półkolistą podpórkę na nakrętce, która ułatwia utrzymanie właściwej pozycji roboczej oraz elementy umożliwiające pracowanie w komfortowej pozycji: ergonomiczny uchwyt, dzięki któremu nie trzeba się schylać - przez to praca jest wygodniejsza, a użytkownik mniej się męczy.

Te innowacyjne sprzęty, nie tylko skrócą czas zmagania się z roślinnością ale również ułatwią życie każdemu, kto ma swój ogród!

    Więcej o:

Skomentuj:

Wiosenny ogród pod kontrolą