Londyński sklep Folklore

Agata Ziółkiewicz

Przez design do lepszego życia. W to właśnie wierzą w Folklore.

londyński sklep Folklore
londyński sklep Folklore
fot.shopfolklore.com

Chociaż folklor jako taki ostatnimi czasy kojarzy się dobrze i co ciekawe wielu ludzi z folklorem kojarzy design właśnie (tak pokazała ankieta magazynu Design Alive), to jednak nie zawsze jesteśmy przekonani do tego, by przedmioty w tej stylistyce mieć w domu i korzystać z nich na co dzień. Ale być może gdybyśmy trafili do londyńskiego sklepu o nazwie Folklore to nasze wybory mogłyby ulec zmianie.

 

londyński sklep Folklorefot.shopfolklore.com

 

Folklor to sztuka ludowa, wiejska. Folklor oznacza naturalne materiały takie jak len, wełna, drewno i proste rozwiązania.
Folklore zaś to wielkomiejski sklep, rodem z metropolii, który proponuje przedmioty, mające w nas wzbudzić pragnienie prostego życia. Jego właściciele, Danielle i Rob Reid, proponują proste współczesne naczynia do domu, oświetlenie, meble. W świecie przedmiotów szukają oni piękna, dobrego rzemiosła, prostoty, wytrzymałości oraz doskonałej jakości - tak deklarują na swojej stronie.

londyński sklep Folklorefot. shopfolklore.com

I jeśli bliskie jest komuś skandynawskie wzornictwo z japońskimi wpływami, ceni sobie ekologiczne produkty to jest to sklep, którego ominąć nie sposób.
Początkowo Folkore był wyłącznie sklepem internetowym, od niedawna można się wybrać do Islington w Londynie i przyjrzeć się przedmiotom z bliska. Aranżacja przestrzeni sklepu też jest wyrazem folkowej tożsamości. Warto zajrzeć.

ZDJĘCIA >>

Skomentuj:

Londyński sklep Folklore