Wzornictwo za 4 złote

red.

Czy design musi być drogi? Odpowiada Instytut Wzornictwa Przemysłowego.

design, wzornictwo, iwp
Wystawa "Wzornictwo za 4 złote"
fot. Krzysztof Wykrota

 

Wystawą "Wzornictwo za 4 złote" IWP porusza jeden z najciekawszych tematów związanych ze współczesnym designem, jakim jest cena dobrze zaprojektowanych przedmiotów.

 

Mając świadomość, że już sam tytuł wystawy narobi sporego zamieszania Instytut wraz z zaproszonymi współkuratorami przedstawia 63  świetnie zaprojektowane i niedrogie produkty.

Celem wystawy jest obalenie mitu, że design musi być drogi i nieosiągalny, pokazanie, że przedmiot może być dobrze zaprojektowany i dostępny dla wszystkich i jednocześnie wysokiej jakości.

 

Nowością jest forma wystawy, która oprócz swojej stacjonarnej, klasycznej postaci ma również wydanie wirtualne.

Począwszy od katalogu on-line dostępnego na stronie IWP, poprzez stworzenie równoległej wystawy wirtualnej, której współkuratorem może stać się każdy.

 

 

 

 

 

 

Aby zachęcić każdego do zostania trensetterem taniego wzornictwa IWP ogłosiło konkurs "POLOWANIE NA DOBRZE ZAPROJEKTOWANY PRODUKT".

 

 

Każdy może stworzyć własną wystawę towarzyszącą wystawie "Wzornictwo za 4 złote. 1 Euro Design". IWP czeka na wykonane przez Was zdjęcia tanich, dobrze zaprojektowanych produktów, dostępnych na rynku. Wybierajcie te, które mieszczą się w kategoriach obiektów prezentowanych na wystawie.

 

 

Raz w tygodniu, w piątek komisarz wystawy będzie wybierał jedno zdjęcie - obiekt tygodnia, które w poniedziałek  zamieści na facebookowych profilach IWP i ZSZ. To i pozostałe zdjęcia zamieszczone zostanie w galerii na portalu ZSZ oraz na monitorach w sali z wystawą "Wzornictwo na 4 złote. 1 Euro Design".

 

Adres e-mailowy, na który należy przesyłać zdjęcia to konkurs_1euro@iwp.com.pl

 

Więcej informacji na stronie Instytutu >>

 

Wystawa "Wzornictwo za 4 złote"

Kurator:
Beata Bochińska, Prezes Instytutu Wzornictwa Przemysłowego

Wystawa czynna do  31 marca 2011
Sala im. Wandy Telakowskiej, Instytut Wzornictwa Przemysłowego

Warszawa ul. Swiętojerska 5/7

10.00 -19.00 codziennie oprócz poniedziałków
WSTĘP WOLNY

 

Zdjęcia >>

Skomentuj:

Wzornictwo za 4 złote