katalog Officina Alessi

red.

Ekskluzywne, starannie wyselekcjonowane, zaprojektowane przez światowej sławy architektów i designerów, produkty z włoskiej "Fabryki Snów" dostępne są teraz na rynku polskim.

katalog Officina Alessi
katalog Officina Alessi
fot. fabryka form

Katalog Officina Alessi jest niczym album ilustrujący rozwój wzornictwa przemysłowego w XX i XXI wieku. Od projektów z archiwum Bauhausu, po produkty zaprojektowane na desce kreślarskiej Zahy Hadid, każdy z artykułów sygnowanych logo Officina Alessi ma do opowiedzenia jakąś historię. Z pewnością część zasług w tworzeniu tego niezwykłego zbioru należy przyznać Alberto Alessi'emu, prezesowi "Fabryki Snów?" który dąży do realizacji idei, według której włoska firma miałaby się stać laboratorium sztuki użytkowej na miarę wspomnianej wcześniej słynnej niemieckiej szkoły. Ukierunkowanie na tworzenie nietuzinkowych przedmiotów, otwarcie się na pomysły artysty, duża ilość swobody we współpracy designerów z firmą, owocują projektami najwyższej jakości, które mogą zagościć w ofercie Officina Alessi.

Część z projektów stanowiących najbardziej ekskluzywny fragment oferty włoskiej "Fabryki Snów" powstała w wyniku dużych międzynarodowych przedsięwzięć. Tak było w przypadku serii serwisów do kawy i herbaty zaprojektowanych w ramach akcji "Tea & Coffee Towers?" do której przystąpiły biura projektowe i designerzy z całego świata. W konsekwencji tej akcji powstały niezwykle piękne obiekty, takie jak komplet do kawy i herbaty Fruit Basket hipnotyzujący łagodnie zaokrąglonymi kształtami nawiązującymi do owoców i lustrzaną powierzchnią wykonaną z polerowanej stali nierdzewnej. "Tea & Coffee" spowodowało również rozszerzenie oferty filiżanek do espresso sygnowanych logo Officina Alessi - projekty takie jak delikatne E-li-li, minimalistyczne Presto, czy niezwykle oryginalne SUPA_CUP, powstały przy okazji prac w ramach "Tea & Coffee Towers".

Officina Alessi jest również tą częścią oferty włoskiego producenta, w której Alessi oddaje hołd historii. Officina wznawia zarówno serie produktów wytwarzanych niegdyś we własnych warsztatach, jak i daruje ?drugie życie? ikonicznym produktom innych producentów, które zniknęły z rynku. Dobry przykład pierwszego wspomnianego przypadku może stanowić serwis do kawy i herbaty Bombé projektu Carlo Alessi'ego, który był jednym z pierwszych produktów Alessi wprowadzonych na rynek po II Wojnie Światowej. Jego sprzedaż pod szyldem Officina Alessi trwa do dziś i cieszy się on niesłabnącym zainteresowaniem.

Natomiast jednym z najciekawszych przedsięwzięć Alessi związanych z historią designu było włączenie do oferty wyselekcjonowanych produktów, które powstały w warsztatach słynnego, niemieckiego Bauhausu. Spojrzenie na produkty oferowane w ramach serii powstałej pod egidą Bauhaus Archiv pozwala docenić przełomowy charakter projektów, które pomimo ponad 80-cio letniej historii nie straciły nic na swojej atrakcyjności.

Produkty sygnowane logo Officina Alessi powstają z myślą o koneserach, miłośnikach niezwykłego wzornictwa, estetach lubiących otaczać się rzeczami pięknymi i nietuzinkowymi.  Często stanowią ukoronowanie wystroju wnętrza stanowiąc centralny punkt pomieszczenia, czasem traktowane są jako obiekty kolekcjonerskie, jednak zawsze łączą się z nimi emocje, które wywołują. Officina Alessi oferuje bowiem produkty z duszą - wobec nich nie można przejść obojętnie.

Skomentuj:

katalog Officina Alessi