Wykręć swój pokój

red

Przedstawiamy całkowicie nowy pomysł na tapety:

Tapetowanie pomieszczeń to wciąż niewdzięczna robota. Nie mamy wyboru i musimy ignorować architektoniczne warunki w pomieszczeniach. Okna, drwi, czy przełączniki tworzą dziury we wzorach, które aż proszą się o gładkie i niezaburzone powierzchnie. Później na tapetach wieszamy obrazy i stawiamy przy ścianach meble, co jeszcze bardziej zakłóca wzór samej tapety. W efekcie te trzy warstwy często tworzą wzajemne dysonanse.

Metoda Surrealien zaciera granicę między strukturą architektoniczną ściany a położoną na niej dekoracyjną tapetą. Tapeta staje się medium, łączącym warstwy ściany - tapety - meble. W odróżnieniu od tradycyjnego malarstwa ściennego Surrealien nie tworzy niezależnych bytów artystycznych, a raczej funkcje, które mogą być zastosowane w konkretnym pomieszczeniu, dostosowane do jego struktury.

Kiedy wszystkie dane dotyczące obiektu zostaną zebrane, możemy zastosować dowolny wzór. W wyniku otrzymamy tapetę z wzorem, który delikatnie opływa każdą dziurę czy kant. Drzwi, kontakt, obraz i tapeta, nie kłócą się już ze sobą, dzięki nowoczesnej technologii tworzą jedną płynną całość - dzięki temu pokój może nabrać bardzo oryginalnego charakteru, tak rzadko spotykanej 100% harmonii.

Skomentuj:

Wykręć swój pokój