Krzesła biurowe z polskich sklepów

Monika Grabowska

Wiele osób spędza przy biurku wiele godzin w ciągu dnia. Warto zainwestować w wygodne krzesło- dla wygody, dla komfortu pracy, ale również dla zdrowia.

Wszystko zaczyna się w szkole podstawowej: siedzimy na lekcjach kilka godzin dziennie, później odrabianie zadań domowych przy biurku. Gimnazjum, szkołę średnią, studia i później pracę często spędzamy w pozycji siedzącej, która nie jest naturalną pozycją dla człowieka. Wybawieniem dla kręgosłupa może być dobrze dobrany fotel.

Dobrze wybrać fotel, który ma możliwość dopasowania wysokości siedziska do osoby, która na nim siedzi. Siedzisko powinno być tak ustawione, aby w czasie siedzenia, można było płasko postawić stopy na podłodze.

Przyjmuje się, że prawidłowa postawa to taka, gdzie ramię i przedramię są do siebie prostopadłe (ustawione pod kątem 90 stopni), podobnie jak udo i podudzie.

Oparcie fotela powinno sięgać przynajmniej ramion, aby wspierać kręgosłup.

Krzesła biurowe poza standardowymi funkcjami mogą mieć dodatkowe udogodnienia, np. mechanizm pozwalający się swobodnie ?bujać? w fotelu i zablokować go w wybranej pozycji. Można regulować siłę oporu jaki będzie stawiał fotel w czasie bujania. Siłę oporu dostosowuje się do wagi użytkownika. Po zwolnieniu blokady wybranej pozycji kołyski fotela, oparcie nie uderzy gwałtownie w plecy użytkownika dzięki zastosowaniu funkcji Anti-Shock.

Zobacz również:

Okno nad zlewem kuchennym

Niebieski i biel. Świeżość we wnętrzu

Nowoczesne drewniane schody

Skomentuj:

Krzesła biurowe z polskich sklepów