Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Brooklyn Boogie

ewa kunert

Design prosto z Brooklynu. Festiwal designu 9-11 Maja

Co roku Brooklyn zamienia się w stolicę designu . Od 2003 roku odbywają się tam targi mebli, oświetlenia i wystroju wnętrz oraz innych projektów, które powstały na Brooklynie. Amerykańscy projektanci, ale nie tylko, pokazują nowe kolekcje i zachęcają do swojej wizji dobrego wnętrza. Oferta jest bardzo zróżnicowana, od popularnego wzornictwa w dobrych cenach, po ekskluzywne towary, unikaty, wyprodukowane w pojedynczych egzemplarzach. W tym roku od 9 do 11 Maja mogliśmy obejrzeć 70 artystów. Prezentacjom towarzyszyły panele dyskusyjne i sympozja na temat współczesnego designu i celów jakie stawia sobie w przyszłości sztuka projektów użytkowych. Oto najciekawsze, według nas, propozycje.

Big Prototype to firma zajmująca się aranżacją wnętrz, jak również własnymi projektami mebli. Ich wizja to meble przede wszystkim funkcjonalne i mobilne, dające się złożyć, przenieść, schować. W tych projektach widać zacięcie architektoniczne i łączącą je prostotę.big prototype

Fot. big prototype

Fot.big prototype

Fot.big prototype

Fot.big prototype

Fot.big prototype

Fot.big prototype

Poniżej projekt aranżacji wnętrza nowojorskiego loftu:

Fot.big prototype

Fot.big prototype

Fot.big prototype

Fot.big prototype

Fot.big prototype

Fot.big prototype

Fot.big prototype

Fot.big prototype

Fot.big prototype

Fot.big prototype

Brave Space Design to dobre, wyglądające na solidne meble, ale odwaga w nazwie to gruba przesada. Projekty nie są nowatorskie, nie szokują, nie są również odkrywcze, ale na pewno nie można też nazwać je nudnymi.

Bardzo miłe dla oka projekty lamp i ozdób. Brooklyński projektant Charlie łączy w swoich pracach różne techniki, dając mi vintage'owy nastrój.

Fot.charliedoes.com

Fot.charliedoes.com

Fot.charliedoes.com

Fot. charliedoes.com

Desu Design to projekty inspirowane naturą i techniką jednocześnie. Znajdujące się na pograniczu sztuki i designu. Będące jednocześnie rzeźbami i meblami.

Dvider to młoda grupa, która wpisuje się w modny ostatnio vinyl look. Proponuje parawany do mieszkań, przestrzeni biurowych. Do wyboru wiele wzorów, które pozwolą wyrazić indywidualny styl wnętrza.

Fot.Dvider

Fot.Dvider

Fot.Dvider

Fot. Dvider

Fot.Dvider

Fot.Dvider

Eco System to meble dbające o środowisko. Ekonomiczne metody produkcji, pozwalają na wykorzystanie każdego kawałka drewna, nie mam mowy o marnotrawieniu materiałów. Wszystkie produkty są przeznaczone do samodzielnego złożenia w domu, to tzw. flat packaging czyli płaskie pakowanie i oczywiście w pełni nadają się do recyclingu. Co więcej wzornictwo na tym nie traci, a wręcz zyskuje.

Fot.ecosystem

Fot.ecosystem

Fot.ecosystem

 

Fot.ecosystem

Site Specific Design to kolejna firma aranżująca wnętrza meblami własnego projektu, które można również zamówić indywidualnie. Na brooklińskiej wystawie pokazywano między innymi kolekcję " Dziecięce wspomnienia". Jak powiedział Rui Docouto, dyrektor kreatywny SSD była inspirowana reminiscencjami z dziecięcych zabaw, łapaniem motyli i robaków. Formy jak dla mnie zbyt oczywiste, dosłownie powtarzające rzeczywiste kształty. Poza tym czy robaki wprowadzą do naszego wnętrza sentymentalne klimaty z dzieciństwa? Nie sądzę . ..

Pochwały należą się im za realizacje loftu na Soho. Może trochę za bardzo dominuje drewno, ale całość robi dobre, ciepłe wrażenie.

Takeshi Miyakawa który prezentował projekty swoich mebli, na pytanie czemu jego szafka kosztuje 20 tysięcy dolarów powiedział, że tak się namęczył ,żeby ją zrobić, że nie ma już ochoty robić następnej. A szkoda bo mebel jest bardzo praktyczny, zawiera w sobie aż 28 szuflad. Jak tu tylko spamiętać co jest w której. ..
 
Design powracający do źródeł. FromThe Source, meble naturalne, grubo ciosane, z jednego kawałka drewna. Jak dla mnie zbyt rustykalne, ale na pewno wyróżniające się na tle minimalistycznych tendencji.
 
Twist Together Lamp to propozycja oświetlenia firmy Glide. Zabawne kubiki w różnych zestawach kolorystycznych, które można dowolnie ze sobą łączyć. Dzięki temu samemu projektujesz lampę. Decydujesz z ilu części ma się składać i jak ma być połączona.

Fot.glide

Fot.glide

Fot.glide

Fot.glide

Skomentuj:

Brooklyn Boogie