Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Raport - Polacy lubią kupować meble w Internecie

Marta Lubaszewska

Liczy się wygoda i szeroki wybór.

Sprzedaż w Internecie ma się dobrze. Kiedyś kupowaliśmy głównie książki, płyty CD i DVD oraz gry. Coraz częściej szukamy atrakcyjnych ofert rtv/ agd - tu można zaoszczędzić nawet kilkanaście procent w stosunku do cen sklepowych.  Wg www.meble.pl teraz przyszedł czas na meble i inne elementy wyposażenia wnętrz. Mechanizm zakupowy jest bardzo podobny - szukamy w tradycyjnych sklepach mebli, które nam odpowiadają, a później szukamy takiej samej lub podobnej oferty w Internecie - taniej. W obu  przypadkach dostawa jest z reguły do domu.

Ponad połowa Polaków korzysta już dzisiaj z Internetu a badania mówią, że młodzi ludzie nie wyobrażają sobie życia bez niego. Internet to: bieżące informacje, komunikacja, poznawanie nowych ludzi, a także zakupy.

Stale rośnie liczba sklepów i klientów sklepów internetowych. Jak pokazują badania (źródło: Gemius), ponad jedna trzecia internautów kupuje w sieci przynajmniej raz w miesiącu, a 41 proc. - kilka razy w roku. Osoby, które zdecydują się raz na zakup i nie zawiodą się, chętnie powracają, dzieląc się opiniami ze swoimi znajomymi i innymi użytkownikami sieci.

Dlaczego kupujemy meble w sieci?

Głównie dlatego, że są tańsze niż w tradycyjnych sklepach. Ale cena to nie wszystko. Bardzo duże znaczenie ma zaufanie do witryny, na której dokonujemy zakupów. Wiadomo, że na serwisach aukcyjnych ryzyko jest większe. Warto korzystać z miejsc, które pod swoją marką skupiają wielu producentów np. http://www.meble.domosfera.pl/. Tego typu platformy gwarantują, że firmy prezentujące tam swoją ofertę są godne zaufania.

Dodatkowe korzyści to szeroki asortyment i ogromny wybór produktów w jednym miejscu. Odwiedzenie kilku czy kilkunastu sklepów tradycyjnych zajęłoby nam pewnie kilka dni. Problem robi się jeszcze większy, gdy nie mieszkamy w dużym mieście.  W Internecie możemy to zrobić wygodnie siedząc na sofie, o każdej porze dnia i nocy.  ?Najlepiej dokonywać transakcji ze sklepami, które mają dużą ilość pozytywnych opinii. W pasażu meble.pl mamy pewność ze są one rzetelne i prawdziwe. Pojedynczy sklep lub producent rzadko decyduje się na ujawniane komentarzy, ponieważ mogą być negatywne, często zdarza się również, że niewygodne komentarze są usuwane. W naszym serwisie nie ma takiej możliwości." - mówi Jarosław Czarnik z meble.pl

Klientów kupujących meble w Internecie można podzielić na dwie grupy.

1.    Klienci, dla których najważniejsza jest cena, kupują towary z niższej półki, szukają okazji i promocji.

2.    Klienci zwracający uwagę na design, chcący kupić rzeczy oryginalne, awangardowe, nietypowe, tzw. kształtująca się klasa średnia. Cena nie jest istotnym czynnikiem, bardziej liczy się oferta, dostępność mebli trudnych do znalezienia w tradycyjnych sklepach. W tej grupie znajdą się osoby, które zamawiają np. sypialnie za 50 tys. zł tylko na podstawie oferty internetowej -  bez wcześniejszego obejrzenia - opinia Radosława Mieleckiego ze sklepu http://www.italiastyle.meble.domosfera.pl

Zanim kupię muszę dotknąć!

Wielu klientów obawia się zakupów przez Internet, ponieważ wcześniej nie można zobaczyć wybranego produktu, a w przypadku mebli jest to bardzo ważna kwestia. Jak zabezpieczyć się przed nietrafionym zakupem mebli a zarazem w pełni korzystać  z oferty sieci? Jest na to kilka sposobów:

1.Kupujmy w sklepach, które mają dokładne opisy i bardzo dobre zdjęcia produktów. W handlu internetowym to podstawa!

2.Korzystajmy z serwisów, które obiektywnie pokazują opinie o sprzedawcy

3.Kupując przez Internet, mamy prawo do zwrotu towaru bez podania przyczyny w ciągu 10 dni. Jeżeli kupujemy meble na zamówienie, lepiej wcześniej uzgodnić ze sprzedawcą prawo zwrotu

4.Przesyłka pobraniową daje nam gwarancję, że otrzymamy zakupiony towar przed całkowitą zapłatą. Warto przy kurierze lub listonoszu sprawdzić zawartość

5.Jeżeli istnieje taka możliwość, warto zapoznać się z ofertą danego producenta w sklepie tradycyjnym

Na podstawie analiz i badań www.meble.pl

Dlaczego w  sklepach internetowych jest taniej?

Odpowiedz na to pytanie jest prosta. W Internecie nie ponosimy opłat za wynajem lokalu, zatrudnienie dodatkowych pracowników, często nie ma konieczności  posiadania magazynu. W przypadku mebli otwarcie sklepu internetowego to koszt od kilkuset do kilku tysięcy złotych, tradycyjnego salonu natomiast - dużo więcej.  Dzięki tym oszczędnościom internetowi przedsiębiorcy są w stanie proponować niższe ceny.

Co nas irytuje najbardziej w e-sklepach?

W odróżnieniu do innych towarów, kupujący meble w Internecie liczą się z dłuższym oczekiwaniem na zamówiony mebel, często są one robione na zamówienie lub sprowadzane pod konkretne zlecenie.

1. Niewłaściwa obsługa klienta - kupujący spodziewają się, że wydając na meble kwoty rzędu kilku tysięcy złotych, zostaną kompetentnie obsłużeni

2. Brak istotnych informacji o czasie i koszcie dostawy mebli oraz danych kontaktowych

3. Otrzymane produkty niezgodne z zamówieniem lub opisem

4. Problemy z gwarancją, reklamacjami, zwrotem

5. Nieprawdziwe informacje na stronie

6. Nieotrzymanie zakupionego produktu

Zakupy warto robić w sprawdzonych miejscach, które swoją marką  gwarantują bezpieczne i pewne transakcje.

Polski dizajn

Minęły już czasy, gdzie na rynku dostępne były jedynie meblościanki na wysoki połysk, a nasze mieszkanie było podobne do mieszkania sąsiada jak dwie krople wody. W Internecie mamy bogatą ofertę zarówno polskich jak i zagranicznych producentów mebli, bez wychodzenia z domu i starty czasu na odwiedzenie dziesiątków sklepów.

Designerskie meble to dobry projekt, estetyka, walory użytkowe i funkcjonalne. Takie produkty kupują jednak nie tylko osoby bogate, znani artyści, ludzie wolnych zawodów i biznesmeni, lecz także  średnio zarabiający. A polscy projektanci, często niedoceniani w kraju za granicą, robią furorę.

Obejrzyj galerię zdjęć udostępnionych przez serwis meble.pl:

Laureaci konkursu Diament meblarstwa

Dla urządzających mieszkanie lub dom

Jak znaleźć solidną firmę od mebli kuchennych z województwa podkarpackiego? Którego producenta nie polecacie? Gdzie znajdę aranżacje w stylu lat 60-tych? Jakie trendy i nowości  w tym roku? Na te i inne pytania odpowiedzi w największym serwisie dotyczącym wyposażenia wnętrz - www.meble.pl

Urządzenie mieszkanie to czasochłonne zajęcie. Ze względu na oszczędności szukamy sprawdzonych fachowców, ciekawych projektów, opinii na temat produktów, materiałów i firm.

Skomentuj:

Raport - Polacy lubią kupować meble w Internecie