Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Rusza re.produkt!

Marta Lubaszewska

Re.produkt to organizowana przez Fundację SPOT seria wydarzeń, podczas której odbędą się warsztaty, wystawy oraz wykłady poruszające temat "re" w kontekście elementów wyposażenia domu.

Całe wydarzenia odbędzie się w dniach 17.09-25.10.2009 w Poznaniu. Projektantem i kuratorem wydarzeń re.produkt jest KNOCKOUTDESIGN.

Domosfera objęła akcję patronatem medialnym.

re.produkt - WYSTAWA DESIGN'U

17.09-25.10.2009

Wernisaż 17.09.2009, godz. 19.00

Wystawa oparta na koncepcji 3R, czyli re-use, re-duce, re-cycle. Na wystawie zostaną zaprezentowane produkty odpowiadające tym kategoriom oraz przedstawione firmy, które charakteryzuje nowatorskie, oparte na zrównoważonym rozwoju podejście do produkcji.

Wystawa zamiast udawać, że prezentowane na niej idee i projekty są ostatecznymi rozwiązaniami "zielonego problemu", ma prowokować publiczną dyskusję na temat zrównoważonego rozwoju w świecie design'u. Zrównoważone projektowanie jest złożonym zagadnieniem, często dobre postępowanie z jednej strony, przynosi negatywne konsekwencje z drugiej. Grupa wybranych produktów jest prezentacją różnych prób w poszukiwaniu 100% zrównoważonego projektowania.  

Od 13 października wystawie re.produkt towarzyszyć będzie wystawa powarsztatowa prezentująca produkty powstałe w ramach warsztatów re-cycle, re-use, re-duce i re-label. Będzie to okazja do zobaczenia nietypowych przedmiotów wykonanych pod okiem polskich projektantów przez osoby nie zajmujące się na co dzień wzornictwem.  

re.propdukt - WARSZTATY

Seria warsztatów dotyczących design'u opartego o zasadę 3r: re-duce, re-use i re-cycle oraz warsztaty graficzne re-label. Skierowane są one do osób niezwiązanych zawodowo z projektowaniem, które mają ochotę popracować pod okiem projektanta nad stworzeniem interesującego re.produktu (nie jest wymagane żadne doświadczenie w projektowaniu). Uczestnicy będą wykonywać produkty, które zostaną zaprezentowane na wystawie powarsztatowej. Każda z sesji warsztatowych będzie trwała 6 godzin.  

19.09.2009 -warsztaty re-cycle   

Czy jakiś przedmiot może zachęcić do recyklingu? Spróbujcie taki stworzyć razem z prowadzącym projektantem!  

PROWADZĄCY -projektant wzornictwa -Bartosz Mucha-POOR DESIGN  

26.09.2009 - warsztaty re-use  

Żarówka LED i pozornie niepotrzebne zużyte przedmioty... czy może z nich powstać interesujący obiekt świetlny? Prowadząca projektantka pomoże Wam je stworzyć!  

PROWADZĄCY - projektantki wzornictwa - Agnieszka Bar, Karina Marusińska - WZOROWO

03.10.2009 - warsztaty re-label 

Torba z nadrukiem, który sami wymyślicie - w pełni biodegradowalne torby zostaną wzbogacone o grafikę o tematyce ekologicznej: znaki, ilustracje, które opracują z Wami projektantki grafiki.

PROWADZĄCY -  projektantki wzornictwa - Renata Ostapiuk, Marta Florkowska-Dwojak - KNOCKOUTDESIGN

10.10.2009 - warsztaty re-duce  

Jak z najmniejszej ilości materiału stworzyć ciekawy przedmiot? Jak wykonać funkcjonalny obiekt w jak najkrótszym czasie? Ile narzędzi potrzeba do jego wykonania? Spróbujcie zmierzyć się z podobnymi zadaniami! Pomogą Wam w tym prowadzące warsztaty projektantki.

PROWADZĄCY -  projektantki wzornictwa - Dorota Kabała, Maya Ober, Magdalena Juszczak- KNOCKOUTDESIGN

re.produkt - WYKŁAD

22.10.2009, godz. 20.00

Wykład dotyczyć będzie tematyki "re? we współczesnym wzornictwie, w szczególności we współczesnej ceramice. Poprowadzi go Marek Cecuła, światowej sławy artysta i projektant ceramiki.

Serdecznie zapraszamy!

Skomentuj:

Rusza re.produkt!