Citterio Night

red.

Zapraszamy na spotkanie z Antonio Citterio.

citterio, design
Citterio Night

Sanitec KOŁO wraz z blogiem Revcloud organizują Citterio Night - wydarzenie, w ramach którego Antonio Citterio spotka się z gośćmi oraz zaprezentuje swoje przemyślenia i doświadczenia związane z designem.

Uczestnicy spotkania będą mogli porozmawiać z projektantem przy kawie, dopytać o jego inspiracje czy przyszłe projekty.   Całość zakończy się imprezą, na której zagra Jan Młynarski z nowym house'owym brzmieniem (Lej PO bombie) oraz łódzki AXMusic z funkowym programem. Całość zostanie opatrzona wizualizacjami VJ Majsen'a i Ebert'a.

miejsce: Skwer Hoover'a (Krakowskie Przedmieście 60A Warszawa)

data: 7 października 2010 godz: 19:30

organizatorzy: Sanitec KOŁO i blog Revcloud

 

*Urodzony w 1950r. Antonio Citterio to postać, której dorobek budzi szacunek. Absolwent wydziału architektury na politechnice w Mediolanie, w 1972r. otworzył własne studio. W dziedzinie designu współpracował z takimi markami, jak Ansorg, B&B Italia, Flexform, Flos, Hackmann, Hansgrohe, Inda, Pozzi e Ginori, Kartell, Arclinea czy Vitra. Od 1981 roku zaangażowany w projekty architektoniczne na terenie Europy i Japonii. Spod jego ręki wyszły projekty siedziby firmy Esprit w Amsterdamie, Mediolanie i Antwerpii oraz wiele innych obiektów prywatnych, w tym nawet fabryka mebli. Od 1999r. prowadzi Antonio Citterio and Partners, wielozadaniową firmę architektoniczną i designerską. Obok działalności czysto komercyjnej, projektant wykłada na prestiżowych uczelniach włoskich. W 2007r. przyjęty do ekskluzywnej Italian Design Council.

 

 

 

Skomentuj:

Citterio Night