Projekt Dizajn już w listopadzie

red.

Evident Design, tak brzmi temat przewodni trzeciej edycji "Projektu Dizajn".

W latach ubiegłych w ramach imprezy Polskę odwiedzili dwaj wybitni przedstawiciele hiszpańskiego dizajnu - Ramon Benedito i Joan Gaspar. W tym roku organizatorzy spotkania z firmy ROCA Polska postanowili zaprosić do współtworzenia "Projektu Dizjan" włoskiego projektanta - Roberta Palombę.

Zaproszony do udziału w "Projekcie Dizajn" gość zaprezentuje swój dorobek, podzieli się doświadczeniem, a także pokaże źródła inspiracji. Jest to punkt wyjścia do dyskusji i wielu cennych przemyśleń.

Roberto Palomba jest autorem wielu interesujących projektów i aranżacji. Stworzył między innymi szezlong o nazwie Lama; projekt zyskał uznanie zarówno przedstawicieli branży projektowej, jak i konsumentów. Fotel ze względu na swoje gabaryty, surowy materiał, z którego został wykonany, a jednocześnie nadaną mu przez projektanta subtelną linię fantastycznie prezentuje się w dużych, eleganckich pomieszczeniach.

Godnym uwagi projektem jest również kolekcja ceramiki łazienkowej o nazwie Lb3, zaprojektowana dla firmy LAUFEN. Seria jest zgodna z filozofią Roberto, który pragnie, aby łazienka pozostawała miejscem, w którym można czuć się naprawdę "u siebie". Palomba od dawna pragnął stworzyć kolekcję, w której każdy może znaleźć produkt pasujący do jego indywidualnego stylu, dlatego serię Lb3 podzielił na 3 linie - nowoczesną, klasyczną i dizajnerską. Dzięki tak szerokiej gamie produktów kolekcja stała się odpowiedzią na potrzeby ogromnej liczby konsumentów.

Projektem, który również przypadł do gustu architektom oraz użytkownikom, są lampy Fly Fly, dostępne na rynku w dwóch kolorach - białym i pomarańczowym, zaskakujące prostotą i elegancją, a jednocześnie niebanalną formą. Te cechy sprawiają, że lampy pasują do bardzo różnorodnych wnętrz - zarówno nowoczesnych aranżacji, jak i ciepłych, klasycznych przestrzeni.

Roberto Palomba wraz z żoną Ludovicą stworzyli nową jakość łazienkowego dizajnu. W projektach Palombów łazienka zyskała status integralnej części mieszkania i stała się miejscem oczyszczenia, nie tylko w sensie fizycznym, ale także psychicznym. Dzięki prostocie proponowanych przez nich wnętrz można w nich odpocząć, zrelaksować się, poczuć bezpiecznie i komfortowo.

Wszyscy, którzy pragną dowiedzieć się więcej o twórczości Roberta Palomby, a także osobiście zobaczyć jego najciekawsze projekty, będą mieli taką okazję już niebawem.

18.11.2010 r., godz. 18.00 - Kraków - Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej Manghha

19.11.2010 r., godz. 18.00 - Warszawa - Instytut Wzornictwa Przemysłowego

Skomentuj:

Projekt Dizajn już w listopadzie