Męski apartament w centrum Warszawy - 70 m kw.

red.

Mieszkanie w męskim stylu

mieszkanie w męskim stylu, męskie mieszkanie, jak urządzić mieszkanie
Mieszkanie w męskim stylu; proj. pracownia Art of Home
fot. artofhome.pl

Dzisiaj zaglądamy do mieszkania w centrum Warszawy, zaprojektowanego przez pracownię Art of Home. Wnętrze, które zastali architekci było w stanie deweloperskim.

Mieszkanie, o powierzchni prawie 70 m kw. składa się z salonu z kuchnią i małym balkonem, sypialni, gabinetu, łazienki i garderoby. Pierwotnie, w miejscu garderoby znajdowała się oddzielna toaleta.

Wyzwaniem było zakomponowanie stosunkowo niedużej przestrzeni salonu i kuchni tak aby oba pomieszczenia były ergonomiczne.

- mówi Agnieszka Żyła, właścicielka pracowni Art of Home.

Udało się to dzięki wielofunkcyjnej ścianie, umieszczonej na granicy tych pomieszczeń. Od strony kuchni, ścianka "kryje" schowki, od strony salonu umieszczono na niej szafkę RTV, a od strony blatu barowego znajdują się szuflady i barek. Co ciekawe blat można rozłożyć, tworząc tym samym duży stół, przy którym wygodnie mogą siedzieć cztery osoby.

Ponieważ apartament z założenie miał być w męskim stylu, architekci zdecydowali się na mocne, zdecydowane barwy. Podstawowe kolory wnętrza to czerń, biel i szarość. Skontrastowano je z czerwonymi dodatkami i drewnianą podłogą z thermo jasionu o ciepłym wybarwieniu. Uwagę przykuwa przede wszystkim czarna ściana w salonie wyłożona włoską mozaiką Bisazza Bonaparte Wall z wizerunkiem mężczyzny.

Jakie są Wasze opinie na temat tego wnętrza?

ZOBACZCIE ZDJĘCIA>>

Skomentuj:

Męski apartament w centrum Warszawy - 70 m kw.