Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Królestwo loftów - Nowy Jork

Monika Grabowska

Adaptacja budynków przemysłowych na mieszkania ma długą tradycję w Stanach Zjednoczonych. Zobacz jak wyglądają lofty w Nowym Yorku.

Projekt wnętrz pierwszego loftu powstał w pracowni Tow Studios. Tribeca Loft zachwyca przestrzenią i jasnym, naturalnym światłem wpadającym do wnętrz przez duże okna. Światło jest wykorzystane w całym lofcie- pojawiające się ścianki działowe są szklane. Ten zabieg dodaje przestrzeni, pozwala na zabawę światłem.

Wnętrza, mimo że proste, nie są surowe. W lofcie panuje domowa atmosfera. Widać, że jest to miejsce do mieszkania.

O przytulności decyduje jasna drewniana podłoga, drewniane meble, miękkie dywany pod nogami, kwiaty w wazonach, rzeźby, książki na półkach, naturalne oświetlenie.

Nie ukryto industrialnego charakteru tego miejsca. O przeszłości tego miejsca mówi konstrukcja budynku, słupy, podciągi.

Projekt kolejnego loftu powstał w tym samym biurze projektowym. Właścicielami są artyści, Brice i Helen Marden. W lofcie znajduje się ich pracownia malarska. Również tutaj światło odgrywa ważną rolę.

Wnętrza są bardzo surowe i minimalistyczne. Tworzą idealne miejsce dla pracy artystów.

Nawet kuchnia jest chłodna i minimalistyczna. Idealnie wpisuje się w atmosferę tego miejsca. Ciekawym rozwiązaniem są szklane fragmenty w posadzce. Wnętrze przez to wydaje się mniej monotonne.

Trzeci loft to dzieło biura Resolution: 4 Architecture. Wnętrze jest wizualnie ocieplone drewnem. Drewniane meble, piękny blat kuchenny, zasłony w oknach sprawiają, że nie odbieramy tego loftu jako zupełnie chłodnego, pustego.

W kolejnym wnętrzu, Potter`s loft, dominują wyraziste materiały: jest cegła, stal, aluminium, drewno na podłodze. Lotf ma podłużny rzut. W centralnej, otwartej, dziennej część znajduje się kuchnia z wyspą. Strefa sypialna została wydzielona. Znajduje się w niej łazienka, dwie sypialnie, garderoba.

W rzeźbiarski i graficzny sposób zostało potraktowane oświetlenie sufitowe w części dziennej. Poniekąd oświetlenie wyznacza strefę nocną i dzienną.

Intrygująco wygląda strefa wejściowa, gdzie na ścianach wykorzystano stal.

Faktura oryginalnej, ceglanej ściany jest podkreślony przez kontrast z gładka powierzchnią ściany, oraz przez oświetlenie.

Projekt ostatniego loftu powstał w biurze Abelow Herman Architects.

Pierwsza nieruchomość należy do osób wykonujących wolne zawody: do malarki i pisarza. Wnętrza są jasne i przestronne.

Zobacz również:

Fabbrica- restauracja w starym magazynie

Mieszkanie ze szklaną łazienką

Biuro w domu

Skomentuj:

Królestwo loftów - Nowy Jork