Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Gdy zen spotyka pop. Hotel Side

Monika Grabowska

Wydawałoby się, że minimalizm i bogactwo to przeciwieństwa. Jednak mogą tworzyć idealną parę, kiedy minimalizm dotyczy formy a bogactwo kolorów. Zobacz hotel Side w sercu Hamburga.

Jeżeli hotel jest podobny do tysiąca innych,  wcześniej czy później będzie zapomniany. Hotel Side ma tak charakterystyczne wnętrze, że zostanie zapamiętany przez gości. Nie przejdzie się koło niego obojętnie. Jego wystrój jest jego mocną stroną i wizytówką.

W hotelu Side mieści się 180 pokoi, 10 apartamentów, centrum konferencyjne, bar i restauracja, centrum urody i fitness.

Włoski projektant Mattheo Thun (www.matteothun.com) zaprojektował wnętrza tego pięciogwiazdkowego hotelu w Hamburgu. Mattheo Thun we wnętrzu ogranicza przedmioty do minimum. W jego projektach wnętrz publicznych dominuje minimalizm.

Atrium sięga 8 piętra. Iluminacją zajął się choreograf Robert Wilson. Osiągnął piękny, widowiskowy efekt. Ściany wyglądają jak pokryte kodowymi taflami.

Obok nowoczesnych form, takich jak meble czy oświetlenie, pojawiają się te tradycyjne. Drewniana podłoga w ciepłym odcieniu wprowadza domowy nastrój we wnętrzu. Może nowoczesna, surowa posadzka wyglądałaby równie dobrze, ale nie tworzyłaby tak przytulnego wnętrza.

W pokojach spokojny, minimalistyczny ale ciepły wystrój.Przenikają się miękkie i surowe płaszczyzny, ciepłe i chłodne materiały, ciemny brąz i kremowy kolor:

W hotelu Side znajdują się nie tylko zwykłe pokoje, nie różniące się od innych pokoi w hotelach tej klasy. Jest też 10 designerskich apartamentów. Mają różną wielkość: od 60 do 90 metrów kwadratowych. Są zlokalizowane na dziesiątym i jedenastym piętrze. Rozciąga się z nich piękny widok na Hamburg.

We wszystkich apartamentach znajdują sie dwa duże łóżka (dwa metry szerokości),  telewizor, fax, bezprzewodowy Internet, barek, dwa telefony, sejf.

W każdym apartamencie znajduje się aneks kuchenny i stół, dla 4-10 osób. Jego  wielkość jest uzależniona od wielkości apartamentu. W jasnych wnętrzach pojawiają się barwne akcenty:

Wnętrza SPA również są interesujące, ale proste. Dominują mocne kolory: jedno wnętrze jest słoneczne, żółte, kolejne pomarańczowo-zielono-czerwone, inne niebiesko-granatowe. Wszystko zależy od przeznaczenia, funkcji jaka pełni. A więc nie tylko korzysta się tu z dobroczynnego wpływu wody, ale też stosuje się koloroterapię.

Zobacz również:

Nowoczesne drewniane schody

Okno nad zlewem kuchennym

Niebieski i biel. Świeżość we wnętrzu

Skomentuj:

Gdy zen spotyka pop. Hotel Side