Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Hotel Basico

Marta Lubaszewska

Obejrzyj ciekawe wnętrza meksykańskiego hotelu. Zaskakujący projekt dla odważnych.

Wnętrza hotelu Basico
Wnętrza hotelu Basico
fot. hotelbasico.com

Hotel Basico znajduje się w ekskluzywnym raju dla turystów Playa del Carmen, położonym 65 km od Cancun w Meksyku. "Chcieliśmy uzyskać coś, co nie jest specjalnie zaprojektowane, formę sprawiającą wrażenie niedokończonej. Coś taniego i szykownego zarazem" - mówi Rafael Micha menadżer w Grupo Habita, do której należy hotel.

Basico w zabawny sposób traktuje inspiracje ekskluzywnych hoteli - nie ma tu lśniących tekstur i czystej linii, w zamian za to pojawiają się niedopasowane do siebie elementy i "ubogie" wzornictwo lat 50-tych.

Recepcja oraz bar przypominają swoim wyglądem lokalne stragany. 15 pokoi urządzonych jest w sposób ekscentryczny, nawiązujący do lokalnego klimatu. W pokojach znajdziemy stare opony wiszące na ścianach, przeróżne tekstury, począwszy od materiałów pochodzących z recyklingu, po te zrobione z żywicy. Z nieotynkowanych ścian wychodzą rury hydrauliczne, skontrastowane z nowoczesnymi plazmami, na których wyświetlane są widoki plaży i morza. Łóżka są podnoszone, gdyż pod nimi czekają na gości niespodzianki. Wśród nich są aparaty  Polaroid, by każdy kto korzysta z pokoju mógł uwiecznić niezapomniane chwile.

Na górnym poziomie hotelu znajduje się bar Aztecki i basen, powstały z dwóch przerobionych zbiorników na benzynę.

Hotel Basico nie jest przystosowany dla dzieci. Został stworzony z myślą o młodych hedonistach, którzy lubią prosty styl życia i dla których cena nie jest wyznacznikiem estetyki.

Skomentuj:

Hotel Basico